[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Eğitim
|-- |-- |+ Toefl ile ilgili 2 soru...
Yazar RSS Konu: Toefl ile ilgili 2 soru {576}
  [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Jan 2017, 21:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
1)Essay yazmayalı çook uzun zaman oldu ve Independent Writing kısmı ile ilgili bu sorum. Yalnız compare & contrast ve cause & effect hatırlıyorum hatta cause & effect nasıldı pek emin değilim. Sorum şu,
independent writing'de yazacağımız essay in türü ne olmalı?

2)Listening kısmında akademik parçalarda ve Integrated writing kısmında not alırken sıkıntı yaşıyorum. Hep belli bir yerden sonra kopuyor takip edemiyorum, yazamıyorum yani hem yaz hem dinle olmuyor. Nasıl yapmak lazım bu not alma işini?

Çok teşekkürler =)
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Jan 2017, 21:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Mesela ekşi'de şöyle bir mesaj var ki gözümü korkutuyor:
Alinti

discursive essay dahilinde bulunan for and against, opinion essay, suggesting solutions to problems tarzı essay türlerinin özelliklerini gözönünde bulundurarak yazmak. bunların hepsi opinion essay çatısı altında toplansa da hepsi format ve içerik bakımından farklıdır. örneğin opinion essayin thesis statement'ı "i strongly believe..." ya da "it's my belief that..." şeklinde yazılırken ve bu essay bir refutation paragraf içermesi gerekirken, for and against'de thesis statementda hangi tarafı tuttugunuzu belli etmemeniz, bunu ille de belirtmek isterseniz son paragrafa (bkz: conclusion) saklamanız gerekmektedir.

Sorunumu anlatabilmişimdir umarım.
Yörünge Disi
ID § 13 Jan 2017, 22:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
not alma konusunda kopmalar oluyorsa mecburen %20sini feda edeceksin, zorlandığında 5 snyi sil hafızandan devam et sıfırdan başlıyormuş gibi tongue sticking out smiley

çok gizli bir tekniktir lütfen ref verin paylaşırken :<
Üye
medal 1k
ID § 14 Jan 2017, 13:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
benim girdiğim sınavda writing'in ilk aşamasında deniz kaplumbağalarıyla ilgili bir okuma parçası vardı.
parçada deniz kaplumbağalarının karşılaştığı zorluklar ve onların türünün yok olmaması için yapılması gerekenleri 3 maddede sıralamış, işte denize plastik atılmamalı, yumurtalarını bıraktığı yerlerin etrafına teller geçirilmeli vsvs.

hikayeyi okuduktan sonra bir ders dinletiyo. derste profesörün biri bu parçadaki 3 maddenin de bi işe yaramayacağını ve sebeplerini anlatıyor.

essay'de sana profesörün savunduğu şeyleri örneklerle anlat diyor. başladım özet çıkarmaya. dispute, argues, debates tarzı fiilleri kullandım. hikayede böyle böyle diyor, profesör ise şunları iddia ediyor'u yazdım, tamamen durumun özetini istiyor yani.

ikinci essay ise kendi fikirlerini anlatman gereken bir essay'di. okul klüplerinden birine lider seçilecek. aday kişinin en önemli özelliği dürüstlük mü olmalı tarzı saçma bir konu vardı. onu da yazıp anlattım işte he başkan he diye.
Yörünge Disi
ID § 14 Jan 2017, 14:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi yüz bin tane örnek var net'te, incelemedin mi?

diyafram8.com
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum