[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Eğitim
|-- |-- |+ 1 ayda Toefl IBT...
Yazar RSS Konu: 1 ayda Toefl IBT {3902}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Yörünge Disi
ID § 08 Nov 2016, 02:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sorulari tamamlayabilmek buyuk meziyet speaking'de.

Speaking icin de formuller var youtube'dan vs edinirsin, ancak sorularin sureleri cok kisitli ustune bilgisayara konustugundan olay iyice gariplesebiliyor.

Dogal bir birikimin olmali, random konulardan rahatca fikirlerini belortebilmen lazim. Ustune de bol pratik yaparak akil yurutup onu agiindan cikarma sureni kisaltmak icin.kasman gerekiyor. Pratikten kastim da git biriyle konus degil(o tip seyleri coktan yapmis olman lazim falan) sinavda cikan soru tiplerini sinavdaki surelere gore cevaplayabilme pratigi. Kendi basina ses kaydi yaparak ugrasabilirsin.

Benim ingilizcem iki bira ictikten sonra acilan erasmus ingilizcesi falan boyle mesela, reading listening falan 25-26 iken speakingden 19 alabilmistim. 6 sorunun 2'sini falan tamamlayamadim cunku geveledim mal gibi.

Ses kayitlarini kendi kendine dinleyerek gayet test edebilirsin bu arada. Not skalasi, neleri kontrol ettikleri falan bilgiler hep mevcut. Isin ozeti bol sinav pratigi, gerisi dogal ingilizce bilginin sinirlarinda gelisen bisey o kada

diyafram8.com

1 defa güncellendi. Son güncelleme 08/11/2016 02:29 tarihinde yav tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 08 Nov 2016, 02:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben 22 aldım, almanca kelimeler kullandım dalıp. Yukarıda yazmıştım.

Onun haricinde hata yapmamak ve bitirebilmek için çok dallandırıp budaklandırmamıştım konuşmamı. Daha önce 500 kez paylaştığım youtube'daki notefull videolarında anlattıkları taktikleri bir kez dinleyip sınavda da o mantıkla konuşmuştum.

Bence sik gibi bir topic çıkmadığı ve senin de yakın zamanlı ingilizce pratiğin olduğu sürece zor değil. Bana en zor gelen şey iki fikirden yalnızca bir tanesini seçip onun üzerine konuşmak üzerine olmasıydı sınavın. Çünkü bana iki fikir sunulduğunda ikisinden birini seçmek yerine ikisinin de pozitif yönlerini bulup, birleştirip yeni bir fikir oluşturmaya çalışıyorum. Hayatım böyle yaparak geçti.

Nasıl çalışacağın konusuna gelirsek;

Bence Yav'ın önerdiği ses kaydetme fikri inanılmaz iyi olabilir. Kendine toefl'daki gibi topic'ler bul; internette sebil gibi mevcut. Sonra da o topic'ler üzerine konuş sınavda sana verilecek sürelerde düşünüp.

Hatta şöyle yap 20 30 tane kart hazırla kendine içerisinde konuların yazdığı. Bu kartlardan rastgele seç; sınavın düşünmeye verdiği süre ne kadarsa düşünüp konuşmaya başla direk.

Ayrıca kendine giriş gelişme sonuç için süreler de ayırabilirsin. Atıyorum 10sn giriş yapıcam 30sn örnekliycem 10sn'de bitireceğim gibi.

Biraz dağınık oldu ama aklıma gelen her şeyi yazdım. Başarılar.

hihi
Üye
medal 1k
ID § 08 Nov 2016, 21:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
@yav
Abi 19 tam talihsizlik olmuş en korktugum şey senin başına gelmiş umarım 1 puanla takilmam ben de.
Ses kaydı olayı dediğin gibi önemli yapmaya başladım bende. Iyi score için content, düzgün Grammer, akicilik vs onemli deniyor. Ben de basit anlasilir konusmaya gayret ediyorum.

@deadwoll
Notefull baya iyi bende izledim videolarini güzel ipuclari veriyor adam. Onun sitede de vardı speaking Topicleri, calisma amacli nette de buldum biraz çıkmış sorular vs onlar uzerinden deniyorum kendimi.

Sagolun yorumlar için bakalim sinavdan sonra yazarım sonucu .

Biralıyım kalbimden yaralıyım
Yörünge Disi
ID § 08 Nov 2016, 21:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
benden kimse 20 istemiyodu yav, başıma bişey gelmedi yani =)

diyafram8.com
Üye
medal 1k
ID § 08 Nov 2016, 21:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ahah tahmin ettim de ben sürekli lan kesin 19 da falan kalirim diye dusunuyordum. O da senin basina gelmiş ondan dedim.

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 08 Nov 2016, 21:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
param yok diyene kadar cok garantili bir cozumum vardı.Hazırlanma yok stress yok hatta sınava gıtme bile yok ama param yok dedin o olmadı.

“The best cure for a big ego is a little failure.”
Üye
ID § 09 Nov 2016, 11:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Nekro
Ahah tahmin ettim de ben sürekli lan kesin 19 da falan kalirim diye dusunuyordum. O da senin basina gelmiş ondan dedim.

Ben İş Bankası müfettişlik sınavı için girdiydim TOEFL'a. 100 ve üzerine 1. derece dil tazminatı veriyorlardı ben 99'da kalıp FUCK MY LIFE diye dellenmiştim millet baraj olan 80'i geçmeye çalışırken sdf

Gerçi çok şükür mülakatta elendiydim de şimdiki işime başvurdum sdlfkj

hihi
Üye
medal 1k
ID § 09 Nov 2016, 11:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yazık olmus abi. rescore için basvursaydın keske sansini deneseydin diyecektim de mulakatta elenmissin zaten sdf

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 16 Dec 2016, 13:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben de iş banaksı için girmiştim toefl a grinning smiley
ama sonra nasıl olsa geçemem diye hiç başvurmadım bile
(endüstri mühendisiyim)

memezede
Üye
ID § 17 Dec 2016, 20:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
2014'te thy'nin pilot alım ilanı için toefl'a girmiştim ilk defa. speaking'den 29 geldi.
şöyle bi taktik uygulamıştım. ikili diyalogarı dinlerken sürekli not aldım hızlı bir şekilde. ne konuşacaksam onun outline'ını çıkarıyodum diyaloglu speaking bölümlerinde. mesela iki kız kampüste karşılaşıyolar. yurtlarındaki bir problemden dolayı okul yönetimine şikayette bulunmuş falan filan. 45sn'de sorunu özetle diyor. biraz multi-task'e bakıyor olay. bir anda hem diyaloğun devamını dinleyip bir yandan da konuşmaya nası başlicaksam onun cümlelerini yazıyodum. herkeste işe yaramayabilir.

speaking 29 olmasına rağmen konsantrasyon eksikliğinden dolayı reading ve listening'de baya sçmıştım. toplamda 97 aldım.

r:21
l:23
s:29
w: 24

şimdi 7 ocakta tekrar giriyorum sınava.
Üye
ID § 18 Dec 2016, 17:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hayatımda gördüğüm en saçma puan dağılımı, tebrikler TOEFL'ı bozmuşsun sdf.

hihi
Üye
ID § 18 Dec 2016, 18:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
thy pilot alımı için toefl alt puanını düşürdü ancak eski puana göre dahi barajı geçmişsin niye yeniden giriyosun ki
Üye
ID § 18 Dec 2016, 18:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
havayollarinda resmen ordu kokenli pilot kalmamis gibi..hepsi genc sakalli 25 30 yaslarinda tipler..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Üye
ID § 18 Dec 2016, 19:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
vulga
thy pilot alımı için toefl alt puanını düşürdü ancak eski puana göre dahi barajı geçmişsin niye yeniden giriyosun ki

abi pilotluk için değil ya bu sefer boşluktan, alayım dursun kenarda diye. yüksek falan belki lazım olur.
Üye
ID § 18 Dec 2016, 19:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
dana22
havayollarinda resmen ordu kokenli pilot kalmamis gibi..hepsi genc sakalli 25 30 yaslarinda tipler..

En son geçen ay yurtdışından dönerken THY pilotu uçağı öyle bir indirdi ki, hostes karşımda oturuyordu rengi gitti geldi. Sonra sordum pilot acemi galiba ne iş? diye; yok ya rüzgardan kem küm etti. Yüz kez uçağa bindiysem ilk kez böyle indim yere, ki kar fırtınasında bile böyle olmadı yani.

hihi
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum