[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Eğitim
|-- |-- |+ Gıda mühendisi ne iş yapar?...
Yazar RSS Konu: Gıda mühendisi ne iş yapar? {1247}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Jun 2016, 09:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bizim baldız bu yıl başında mezun oldu aydın üni. gıda mühendisliğinden, mezun olduğundan beri kesinlikle düzgün iş bulamıyor hep abudik gubudik işler geliyor satış vs. bölümü ile alakalı bir şey yok gibi ben de bakıyorum ilanlara. Düzgün iş yerleri hep deneyimli eleman arıyor, kısırdöngüye takıldı galiba kız. Bana iş ayarlayan danışmana sordum, dönemsel stajlar çok önemli o bölümde yoksa iş bulması çok zor dedi, var mı tüyolar verebilecek bu konu ile ilgili bilgisi olan birileri?

allahu ekler
b.net: ustoo#2754
steam: comanchi
Üye
ID § 28 Jun 2016, 09:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Pinar vb firmalar en kurumsallarina bakin iste, genel basvuru vs sans denenebilinir

diyafram8.com
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Jun 2016, 09:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Gıda processinin olduğu heryerde çalışabilirler ancak gene türkiyenin genel problemlerinden biri mezun çok iş az.
Yaz Aşkı
ID § 28 Jun 2016, 09:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
cok guzel tursu yapması lazım

escape : kernel ne bilmiyorum, kullanmıyorum
Red : bazı sahneler var kadının her yerini yalıyosun
Laraken : nası oyun lan bu millet karakterine giriyor?
Üye
medal 1k
ID § 28 Jun 2016, 09:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
günümüzün çeşnicibaşı olarak biliyorum bunları

"Kafalarına at Emine"
-RTE
Üye
ID § 28 Jun 2016, 09:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Gıda piyasası baya bir ölü ne uzar ne kısalır ölümüne çalıştırır sonra beş kuruş para vermez. Patent sektörüne atsın kendini.
Üye
medal 1k
ID § 28 Jun 2016, 09:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
en son çalıştığım yerde yemek dağıtıyordu.pilavı az verdi diye azarlamıştım asdfsdf
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Jun 2016, 10:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bizim gıda müh. arkadaş ibo nun çiğköfte zincirinin başındaydı amsterdam dahil pek çok avrupa şubesi açıp erol köseye sattılar.
Tekirdağ daki arkadaşların staj yerleri genelde algida coca cola vs gibi çorluda bulunan büyük firmalardaydı. Bunlara staj başvurusunda bulunsun sonrasında iş çıkıyor. Hiç bişey yoksa bir sertifika alsın fırınları denetlemek için anlaşın. Catring şirketerin tamamı ihtiyaç duyuyor.

"I am Fire , I am Death."
Üye
medal 1k
ID § 28 Jun 2016, 10:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
zaten kendi alanında işte girmesin. satış gayet yükselebileceği biyer.
Üye
ID § 28 Jun 2016, 10:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kendi işini yapacaksa bi seçeneği catering firmaları ama ne tecrübe ne de para kazandırmaz, diğer bi seçenek de ekmek fabrikası un fabrikası vb. ufak yerler. Bakliyat kuruyemiş artık çevrede hangisi varsa.

Asıl iş büyük fabrikalarda tabi, onlara da girmek için tecrübe gerekiyor öyle kimse alıp yetiştirmez torpilsiz elemanı. Gitsin bi yerde stajer/laborant olarak çalışsın vardiya tutsun mesaiye kalıp parasını alamasın falan. 1 yıl sonra düzgün bi yere geçiş yapabilir. Çok fazla gıda mühendisi var piyasada, master yüksek vs de tercih sebebi oluyor ama asıl önemli olan tecrübe.

Benim tavsiyem amelasyon bi iş bulsun orta ölçekli bi fabrikada, para mara almadan çalışsın bi yandan da yüksek yapsın oranın imkanlarını kullanıp. Hem iş öğrenir hem de cvsine yazacak bişeyleri olur.

Malê axê diçe canê xulêm dêse
Ağanın malı gider uşağın canı yanar
Üye
medal 1k
ID § 28 Jun 2016, 10:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
iş arar

fark ederse kahrolayim
Üye
medal 1k
ID § 28 Jun 2016, 11:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
"Kanka sen gıda mühendisiydin değil mi, ya sarımsakları soğanla beraber mi atıyoduk yoksa soğanlar piştikten sonra mı?"
Üye
ID § 28 Jun 2016, 11:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ne tatlises cigkofteler erol kosenin mi artik..oh..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Jun 2016, 13:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ana hem baldız hem gıda muhendisi. baldız baldan tatlımıdır bilimsel olarak acıklar sana dsdsf

bnet: bonesoul#2655
steam: raistlinthewiz
Üye
medal 1k
ID § 28 Jun 2016, 14:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
test falan yaparım derse sgs, intertek, bureau veritas falan var başvurabileceği.

Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum