[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Eğitim
|-- |-- |+ Master için referans mektubu...
Yazar RSS Konu: Master için referans mektubu {5432}
Syf: ««/ 5 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 05 May 2009, 21:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta belirtildiği üzere yurtdışında master için 2 adet referans mektubu almam gerekiyor. 1 sene önce kadar mezun oldum ve okulumdaki proflardan hiçbirinin beni hatırlayacağını sanmıyorum. Bu işlerin formalitesi nedir, sen yaz bişiler ben imzalarım gibi bir cevap ile mi karşılaşırım? Ayrıca bunun içine okuluma gitmem gerekir mi illa ki? İstanbul'da oturuyorum ve sırf bu iş için Manisa'ya gitmem gerekecek. Bunlar hocaya göre değişir sanıyorum ancak tecrübesi olaln varsa öğrenmek isterim. Teşekkürler.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 05 May 2009, 22:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hocaya gore degisir.

Adamin karsisina cikmazsan adamin seni hatirlamasi imkansiz. Mumkunse adamla beraber yaptigin projeleri falan adama hatirlatacak bir liste hazirla. Yanniz soyle bir durum var. O referans mektuplarinin hepsi zaten ogrencileri ovecek sekildedir. Cok boyle asmis bir yazi olmadikca pozitif bir sey katmaz. Bu nedenle, cevrende iyi is yapan birileri varsa, onlardan alman cok daha avantajli olur senin icin. Bir tane hocandan bir tanede cevrende birisinden alirsan senin icin daha rahat olur. Ozellikle son 1 senedir napiyosun? Patronun yazsa olmaz mi?
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 05 May 2009, 22:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
akademik referans istiyo olabilirler, istemiyolarsa calistigin yerden alsan olur.

no woman, no megri.
Üye
ID § 05 May 2009, 22:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
seni tanıyan hoca yoksa yapabileceğin en iyi şey iyi not aldığın hocalara gitmektir o da yoksa referans alan insanlara sor genelde çoğu insana referans veren iyi kalpli hocalar olabiliyor duruma göre (özellikle böyle çok önemli bir yere başvurmayacaksan, çünkü sonuçta birine referans vermek aslında bir akademisyen için ciddi bir olay)

Xᴴ 」ω = dH
TW
ID § 05 May 2009, 22:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben de kopya çektiğim hocadan referans istemeyi planlıyorum.
Üye
ID § 05 May 2009, 22:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hey maşallah tü tü nazar değmesin ben proje yaptığım hocadan bile referans isterken utanıp sıkılıyorum.

akademik dünyada böyle çıkar ilişkileri olmasa keşke

Xᴴ 」ω = dH
Alan Yetkilisi

ID § 05 May 2009, 22:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
referans isticek hocam olmadigi icin referans istemeyen okul ariyorum ben.

no woman, no megri.
Üye
ID § 05 May 2009, 22:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben veriyim sana referans
Yörünge Disi
ID § 05 May 2009, 22:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sahte referans mektubu yakılır..

pardon yapılır..
Üye
ID § 05 May 2009, 22:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bi ton yalakalık yapıyorum, bana vermeyenin evini yakarım
Yörünge Disi
ID § 05 May 2009, 22:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
dets di sipirit
Üye
medal 1k
ID § 05 May 2009, 22:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
aquila
referans isticek hocam olmadigi icin referans istemeyen okul ariyorum ben.

Hmm öyle okulların sayısı acaba diğerlerine kıyasla çok mu =S

Misal ivy league'den bir yere girmek için elbette referans isterler ama oraya girebilecek öğrenciler zaten referans alabilecek durumdadır. Amerika'da referans istemeyen okulların sayısı ne kadar acaba.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 05/05/2009 22:46 tarihinde Sylian tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 06 May 2009, 21:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Okula gore degisiyor, ozellikle degisen kisim su: Referans elektronik mi olacak yoksa hard copy olup mektupta mi gonderilecek.

Eger elektronikse referans, hocaya maille uyari gidiyor adini girdigin zaman, o da oraya yaziyor iste referansi.
Yok hard copy ise, yazip bastirip zarfa koyup muhurleyip sana veriyor, sen postaliyorsun.

Sundan eminim ki, sen yaz ben imzalayayim diyen hocanin referansiyla 10 metre otedeki okula giremezsin. Kibar bi sekilde basvuracagin okullari yaz hocana, ondan hangi derseri aldigini, bu dersteki notlarini, ortalamani, vs sonra da yazmasini rica et. Tabi hocanin anlatacagi bisey olmasi lazim o referansi cekici kilmak icin iyice. Yani sadece dersini aldgin adam tabi seni bi yere kadar tanir ama bu sana 2 sene proje supervisorligi yapmis hocanin referansiyla bir olmaz yani. Hocalar da cok iyi tanimadan SUPER BU ADAM KESIN ALIN KESIIIN gibi seyler yazmazlar, tasak konusu oluyorlar cunku sonra.

2 sene once malum bir okulda (isim verince dalga geciyolar) staj yaparken ben bi veda yemegi yapmistik post doclardan biri icin, 3 profesor vardi bizim arastirma grubunda onlar da gelmisti masada muhabbet ediyoz boyle. Biri sey dedi, X universitesi'nden gelen referanslar mukemmel. Y diye bi adam var, bu sene 10 ogrenci icin "akademik hayatimdaki en iyi ogrencim" yazmis dedi, baya dalga gectiler uni ve hocayla falan sdf.

IYI FORUMLAR...
TW
ID § 07 May 2009, 01:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sinaya matematik kampından referans olsunlar
Üye
ID § 03 Jul 2009, 22:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
referans olmasını istediğim hocam bugun bana bir kaç fact açıkladı, ne yapıcağımı şaşırdımeye rolling smiley

3 çeşit referans yazılır falan filan, bunlar

1- kötü referans
2- nötr bir referans(pek bi işe yaramaz)
3- çok iyi bir referans(ki buda aslında inandırıcı olmuyo vsvs.)

Şimdi bunları dedikten sonra bana vericekmi vermicekmi anlamadım sonra ortalamamı sordu(ki pek içacıcı değildir), vermeye karar verdi 2 numarayı yazıcak herhalde kabul ettiğine göre.smiling smiley

Syf: ««/ 5 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum