[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Kişisel
|-- |-- |+ Problemler ve Hayat....
Yazar RSS Konu: Problemler ve Hayat. {2984}
Syf: ««/ 7 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 17 Jan 2019, 09:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Adım ömer yaşım 24 ön lisans aydın üniv. Muhasebe Aöf işletme açıktan devam ediyorum. Aslında problemlerim 16 yaşından itibaren başladı. Tatil veya zaman geçirme nedir yaklaşık 8 yıldır bilmiyorum doğrusu smiling smiley Tekstil dükkanımız vardı orada çalışırdım iplik satardık. Her yaz 15 tatil de orada çalışırdım yani iş hayatına epey erken başladım. Babam bana hep hor davranırdı genelde 2 saat bilgisayarda dursam bütün gün bilgisayar oynuyor bi bok bilmiyor tarzı beni aşağılardı. Hatta bir kaç kez klavyemi ve monitörümü kırmışlığı vardır. Ön lisans bittikten sonra bizim işler pek iyi gitmedi ve iflas ettik 1 trilyona yakın borç vardı bende işi kapattıktan sonra iş arayışına girdim ama bulamadım. Strese girdim psikoloğa göründüm 3 4 hafta süreç sonrası ilaca başladım önce 50 lik depresan ve sakinleştirici verdi başladım kullanmaya iyi geliyordu aptal gibi yapmasına rağmen. İş buldum 1 ay sonra muhasebe üzerine eniştem tavsiye etmişti orada çalışırken kafam dağılıyordu zor işti ama zevk alıyordum işin doğrusu o ara ilacı bıraktım. 10 ay civarı çalıştım. 10 ay sonunda maaş konusunda anlaşamadık yol sıkıntısı vardı avcılardan selimpaşa ya gidiyordum oradan sanayi ye minibüs yok hep taksi ibneler 10 tl alıyordu. Bunlar taksiciyle kavga ettiler adama parasını vermediler orası zaten küçük bir yer kimse de almadı taksiye bir daha ismi çıkınca firmanın. Kavga ettim firma sahipleriyle de bu konu için. 4-5 ay boşta durdum kpss girdim 65 aldım atanamadım. Babam tabi başımda bana gene küfürler söylenmeler boş adam aptal adam. Bana iş bulduğunu muhasebe üzerine olduğunu söyledi tamam dedim. 2 haftadr çalışıyorum yaptığım olay 1 fatura kesip mal ayıklayıp mal taşımak raf silmek. Hayır yapmasına yaparım ama abi koymaya başlıyor bir zaman sonra muhasebe için girdim ama garip bir döngü içerisindeyim. Babama anlattım bana küfretmeye başladı azarladı sövdü boş adam aptal adam ve daha ağırları.

İşin doğrusu abi dayanamıyorum artık kafamdan geçenleri birisi keşke görebilse. Kendimi boşlukta amaçsız hayattan keyif almayan eve gidip direk yatan hiç bir emeli olmayan bir adam gibi hissediyorum. Babamın yakıştırmasıyla piç pezevenk vb.

Arkadaşlarım, dost olduklarım kişiler hep beni mutlu sanıyorlar ama işin özünde boka batmış sefil aptal bir adam gibiyim. Kendimi öldürmeyi bile düşünmüştüm ilaca o yüzden başlamıştım. İki kişiliğim vardı birisi bana öldür kurtul diğeri ise annen kardeşin var yapma kahrolurlar diyordu. Artık ne yapacağımı bilemiyorum.

Her şey boş geliyor.

Wonderful Life...
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 17 Jan 2019, 09:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Babanın sana uyguladığı "şiddet"in son bulması gerekli. Başka bir sorunun yok
Devamı kendiliğinden düzelecektir bence

=o=
Üye
ID § 17 Jan 2019, 09:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ne acayip babalar var gerçekten. iş deneyimin var gördüğüm kadarıyla, kendin bir iş bulmaya bak. bir şekilde ayaklarının üzerinde durabilirsin.

önemli olan yeşil mercimek

1 defa güncellendi. Son güncelleme 17/01/2019 09:46 tarihinde ahmedinejad tarafindan yapilmistir.
kraliçe
ID § 17 Jan 2019, 09:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kendi ekonomik özgürlüğünü kazanana kadar dişini sıkman ama ne yapıp edip kazanman gerekiyor.
ayrı evde yaşayacak kadar gelirin olmalı.
Üye
medal 1k
ID § 17 Jan 2019, 09:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
İş bakıyorum bakmasına. THY kabin memuru sınavlarını kazandım mülakat aşamasında elenmiştim. MSB başvurdum son çare Kamu personeli ilanları vardı şu an değerlendirme aşamasındayım. Muhasebe ilanlarına her gün düzenli olarak bakıyorum. Ben sorunu hep kendimde gördüm nefret vardır ya onunla doluyum kendime küfredip aşağılıyorum çoğu zaman. Kendime diyorum sen buna layiksin. Bilemiyorum yani kurtulmam gerekiyor evden önce iyi bir bulmam şart sonrasında beni nasıl bir hayat bekliyor acaba.

Wonderful Life...
Üye
ID § 17 Jan 2019, 09:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sen simdi aydin uni'de aktif olarak talebesin di mi?

Kacinci senen? Notlar nasil?

Mezun olup, biyerde gerekirse limon satip babandan uzaklasman lazim

Kolay gelsin
Üye
ID § 17 Jan 2019, 09:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ülkede her şey bok gibi zaten. %1'lik gerçek zengin kesim hariç kimsenin gerçekten mutlu olduğunu sanmıyorum. herkes pimi çekilmiş bomba gibi. hani öncelikle yalnız değilsin onu bil.

onun haricinde işin varmış şimdilik onun da değerini bil, sevmeyerek yapıyorsan bile. ki bence çok düşünme üzerinde yoksa iyice nefrete dönüşür ve zamanla o nefret de her şeye bulaşır. alakasız, en ufak şeylere tahammül edemez hale gelirsin. kaldı ki hakkınla para kazanıyorsun utanılacak bi iş yapmıyorsun ki.

babalar da genellikle göt oluyor özellikle erkek evlatlara karşı. belli bi yaştan sonra baba-oğulun herhangi bi konuda anlaşması zaten çok zor. söylediği şeyleri de kafana takma yani. niye iflas ettiniz bilmiyorum ama özellikle bi de babanın beceriksizliğiyse zaten direkt /ignore çek gitsin.

iş yerinde çok yoğun değilsen kendine biraz yatırım yapmayı da düşünebilirsin oturduğun yerden. hem meşguliyet olmuş olur. bi yabancı dil, bi programlama dili veya mesleğin için bi program olabilir. mesela en basitinden ileri düzey excel öğrenmeye çalışabilirsin vs.
her konuda gerilmemeye çalış, sağlığını da bozar. dikkat et zira özellikle 30'dan sonra çok lazım oluyor.

he who knows best knows how little he knows.
Üye
ID § 17 Jan 2019, 09:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sorun sende değil babanın yemeklerine arada ilaç at götürebiliyorsan doktora götür

profesyonel dünyanın umulmadık bariyerleri
Üye
ID § 17 Jan 2019, 10:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
babaya neden bu kadar yükleniyorsunuz ki
gerçekten 2 saat mı oturuyor adam bakalım

belki öncesi var başka şeyler olmuştur adam dolmuştur o iki saat batıyordur, hiç kendine öz eliştiri yaptın mı acep

kaynak: ntvspor
Üye
medal 1k
ID § 17 Jan 2019, 10:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aöf den devam ediyorum. Ön lisans bitireli yaklaşık 3 sene olmuştur. Açık öğretim devam ediyorum çünkü para kazanmak istedim. Şirketi evet babam batırdı ben ve annem çok ısrar ettik bazı konularda ama olan oldu. Şu an düşüncem evden uzaklaşmak yönünde zaten. Şu an çalıştığım yerde işimi yapıyorum her anlamda problem yok elime iyi fırsat geçince kaçırmayacağım ama araştırma yapıyorum o yüzden o konuda şüpheniz olmasın. Ben babamı hala seviyorum ama bana davranış açısı beni bitiren nokta oluyor.

Wonderful Life...
Üye
medal 1k
ID § 17 Jan 2019, 10:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Llama

belki öncesi var başka şeyler olmuştur adam dolmuştur o iki saat batıyordur, hiç kendine öz eliştiri yaptın mı acep

Çalıştığım zamanlar genellikle evde 7 de olurum 2 saat oturup 9 da yatarım. Hep öyleydi çalışmadığım zamanlar ise iş bakıyordum bütün gün ona zaten bir şey demiyordu. Ama ne zaman 2 saat oyun oynasam başlardı laf sokmaya.

Wonderful Life...
Üye
ID § 17 Jan 2019, 11:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aile evinden çıkamadığın için böyle. Ev arkadaşıyla falanla cikmis olman lazımdı. Bi de 1 adet sevgili Yazıyorum.

Hepsi gelip geçici ama sekssizlik insanı eritir

1 defa güncellendi. Son güncelleme 17/01/2019 11:08 tarihinde Red tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 17 Jan 2019, 11:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Anne ve baba ile ilişkiler sorunlu olabilir, fakat öyle kolay değil kestirip atabilmek. İşin profesyoneli olarak söylüyorum benzer durumda çok kişi var. Yine de sınırın ilk adımı kendi hayatını kurmaya çalışmak. İntihar düşüncelerin varsa aksatmadan psikiyatriye başvurmanı öneririm.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 17/01/2019 11:20 tarihinde mardox tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 17 Jan 2019, 11:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Llama

5 saat de otursa adamın anlattıklarına göre normal bir şey değil.
yukarıda yazılanları normalleştirmenin bir anlamı yok.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 17 Jan 2019, 11:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Şu aşamada kendi sağlığın için en önemli şey babanın ruh hastası acilen tedavi edilmesi gereken bildiğin önlem olarak önce tecrit edilmesi gereken bir seviyede olduğunu anlamak bilmek farkında olmak. Dışarda yolda okulda işte bu tip insanlardan kendini nasıl koruyorsan babam demeyip aynı muameleyi yapmalısın. Yani dışarda bi insan gelip sana böyle davransa tavrın ne olursa aynı şekilde davran aradaki aile bağının hiç bir önemi yok.

nişabürek
Syf: ««/ 7 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum