[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Kişisel
|-- |-- |+ Oyuna gelenler birliği......
Yazar RSS Konu: Oyuna gelenler birliği... {1519}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Genel Yönetici
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 13 Jan 2019, 01:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Evde pineklediğim bu hafta sonunda kendimi istemsizce geçmişe giderken buldum. Bilmem belki bu soğuk yağmurlu kış gününde Ultima Online ile ilgili bir başlığı görüp tozlu sayfaları karıştırmaktan olabilir. Nostaljinin etkisiyle 2000'li yıllara gittim. UltimaTR, Pepelek, Sanane, Avaturk işte bildiğiniz gibi Paticik derken Archive.org üzerinden farklı adreslere gittim. Türkiye'de "online gaming community" kavramı ne kadar güzel başlamıştı. Kısıtlı imkanlara rağmen sunuculardaki yüzlerce oyuncu forum sayfalarına yazılan binlerce gerçek mesaj, nedense içim burkuldu...

2004 yılında Hürriyet'te Paticik'i de konu alan bir haberi eskiye ait birkaç linkle paylaşmak istiyorum, 20 yıla yakın süredir Pati'nin yapımı devam ediyor tabii ki de smiling smiley

[www.hurriyet.com.tr]
[web.archive.org]
[web.archive.org]

=o= Another Project.. =o=
TW
ID § 13 Jan 2019, 01:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben de geçen yıl böyle aklıma esti de bir baktım oynasana arşivlerine, sanane zamanlarındaki forumlar kalmış mı diye de, baktıkça hatırladım nasıl pislik bir yönetimi ve mod kadrosu vardı. o kadar leş bir site yönetimi de çok şükür görmedim bir daha. keşke türkiye'de daha düzgün bir ekiple başlanabilseydi uo ve diğer fps'lere filan.
Üye
ID § 13 Jan 2019, 01:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
forum güzel şeydi ya. kötü oldu forum kültürünün bitmesi. patiler bile discord takılıyor artık peh peh.

De ki, biz onu yaş üzümden yarattık
Üye
ID § 13 Jan 2019, 01:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Asfdsf pati pepelek fln da feci donemler geçirdi yonetim olarak

Kedi medi zamanlari ne sacmaydi lan dfg

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Viktor'yaaa
ID § 13 Jan 2019, 01:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
forum kulturu bitmedi ya, deli stalker var patide. ben üç beş birşey yazınca hiç bilmediğim tanımadığım insanlardan mesajlar geliyor

o kadar korkuttunuzki milleti okuduu halde "aman sıçratmıyım" diye yazmaya korkan insanlar var

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Jan 2019, 01:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bizimkisi kahve kültürü ya

rsL#21506
Üye
ID § 13 Jan 2019, 04:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yazmaktan korkan adam yazmasın okusun öyle

verbum sat sapienti est
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Jan 2019, 06:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben trgamer oyun incelemelerini çok severdim. amatör birilerine yaptırırlardı incelemeyi, okurken o oyunun çıkmasıyla ilgili duyduğu heyecanı coşkuyu çok iyi hissederdin. baya ayrıntılı yapılırdı incelemeler. senaryosu bile anlatılırdı oyunun. temel özellikleri guide şeklinde verilirdi felan aynı incelemede. sonra o inceleme altına yazılan yorumlar, mini forumu felan oyunu iki at zevkli yapardı.

nişabürek
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Jan 2019, 06:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
her archive.org linkinden ulaşılamıyor incelemeler dizininin hepsine. şu link iyi dizinde her harfe ulaşabiliyorsun bu link ile

[web.archive.org]

bazı incelemelerin bazı sayfaları olmayabiliyor

nişabürek
Üye
ID § 13 Jan 2019, 07:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
cs5.sanane.com

56K ile baglanip, aztec te kopruye pusmalar, surekli 130 olan evdeki ping ile, 30 pingle internet cafeden kablo net le oynananlara karsi verilen mucadeleler.

hey gidi, aksam 7-8 de disari cikar cafeye dalar 12 gibi evlere dagilirdik.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Jan 2019, 08:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
trgamer batirip gitmese su an turkiye sartlarinda iyi potansiyeli olurdu.

o zaman bile trgamerden cok geride olan merlininkazanı 'ki su an shit tierden bile kotu bir site' dahi su an her turlu urune, fuara falan ulasabiliyor sponsorlarla.

özerhisar ayran gururla sunar...
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Jan 2019, 09:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
en azından arşiv olarak açsalar siteyi reklam gelirinden kazanırlar

birde şu an bilmiyorum ama merlininkazanı shit tier değilde daha butik, mainstream olmayan bi site gibi geliyordu

nişabürek

1 defa güncellendi. Son güncelleme 13/01/2019 09:10 tarihinde Mal tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Jan 2019, 10:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
pati'de niye lurker olur ki bir insan
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Jan 2019, 11:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
duygulandim habere bak ya

evlenen insanlarin basligi sandim gene ne kazik yemisler bakayim diye girdim

1 defa güncellendi. Son güncelleme 13/01/2019 11:29 tarihinde sardalya tarafindan yapilmistir.
TW
ID § 13 Jan 2019, 11:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
avaturkten guzel hediyeler kaldirdiydim admin ayagina asd

ಥ_ಥ Сука Блять ಥ_ಥ
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum