[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Kişisel
|-- |-- |+ Vefat, yeni ev, öyle işte...
Yazar RSS Konu: Vefat, yeni ev, öyle işte {1802}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 30 Dec 2018, 00:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Nereden başlasam bilemedim.

Yaş ilerlemesine rağmen inatla tek başına Çanakkale'de deniz kenarında 2 katlı evde tek başına yaşayan bir babam var. Ne zamandır sağlığı için endişeleniyorduk, ama ne ben ne ablam ne annem ne ettiysek (başka faktörlerde var işin içinde tabi) ikna edemedik.

Salı günü dersteyken ablam 3 defa arayınca kötü haber olduğunu anladım.
P.tesi gece vefat etmiş. Salı öğrendik, ablam gitti, ankara'ya getirdi. Çarşamba hacı-hoca takımıyla konuşma, ben gittim yıkadım, perşembe günü gömdük.

Yılbaşından sonra çeşitli legal işler (veraset intikalı vs.), Çanakkale'deki evin boşaltılması gibi işlerle ilgileneceğim.

Şu an kısa kestiğime bakmayın son 5 günde nasıl katil olmadım bilmiyorum, yarın öbür-gün gücüm olursa anlatırım.

Üstüne üstlük bütün bu olayların üstüne ailecek herkesin kendi başına yaşama vakti geldi diye bir karar verdik. En geç bir aya eve çıkıyorum, bunca sene hep bize ait evde yaşadığımda nelere dikkat etmeli şu-bu dan habersizim. Var mı tavsiyeniz?

Hani fena kazanmıyorum da, düzenli işte de çalışmıyorum, kira o kadar mantıksız geliyor ki.

İçimi dökeyim dedim. Aman ha şunu unutmuşsundur dediğiniz cenaze sonrası işlem varsa, ilk defa kiracı olmakla ilgili tavsiyeniz varsa, sakınmayın.

Ve unutmadan, huzur içinde yat baba


ps: türkiye'de niye kremasyon yok? x yok y yok? bilemiyorum
ps2: hacı-hoca takımına bir daha işim umarım düşmez

Such a quiet thing it is, to fall. Far worse is to admit it. - Kreia

I'm gonna make him an offer he can't refuse. - Don Vito Corleone
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 30 Dec 2018, 00:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
başın sağolsun kolay gelsin.
geçim sıkıntın yoksa ev dediğin hallolur, kafa karışıklığından dolayı önün bulanık sadece. zaman ver kendine.
Genel Yönetici
medal 1k medal 5k medal 10k


ID § 30 Dec 2018, 00:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Başınız sağolsun, mekanı cennet olsun

=o= Another Project.. =o=
Üye
ID § 30 Dec 2018, 00:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
başın sağ olsun. benim de böyle bir konum yakındır diye düşünüyorum. umarım yakın olmaz. Herkes 18-20 yaşlarında ayrılmalı bence. sonuçta 15 kişi içerisinde evde de olsan yalnız ölüyorsun. diğerleri kalıyor.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 30 Dec 2018, 01:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Başınız sağ olsun.

Eve çıkmak ekonomik olarak çok anlamlı değil ama ailenle aynı evde yaşarken sıkıntı çekiyorsan kafanı rahatlatacaktır.
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 30 Dec 2018, 01:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Başın sağolsun.

İlk olarak ev arkadaşıyla çıkmayı düşünebilirsin belki, hem ekonomik olarak rahatlatır, hem tek başına evde insan bayağı depresifleşebiliyor uzun vadede, hem de koşturmaca falan bölüşülür. Yanlız yaşamaya da kademeli bir geçiş olur.

Tabii düzgün ev arkadaşı bulana kadar da bi sıkıntılı süreç olabilir, şans işi.

So long, and thanks for all the fish...
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 30 Dec 2018, 01:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Başın sağolsun,

Cenaze değilde su, elektirk...etc gibi miras konuları çok bulatabiliyor.

Her şey den nefret ediyorum...
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 30 Dec 2018, 02:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Başın saolsun, Allah rahmet eylesin.

🦅
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 30 Dec 2018, 02:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Başın sağolsun.

Welcome my son.Welcome to the machine.
What did you dream?It's alright we told you what to dream.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 30 Dec 2018, 02:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
başınız sağolsun.

türkiye'de cenaze işleri tam rezillik ya. benimki asansörsüz 5 katlı apartman dairesinin (tabi ki) 5. katında oturuyordu. kalp krizi geçirdi bi sabah, koştuk gittik falan. ambulans gelmiş, 3 kişi sırayla cpr yapıyor. adamların günahını almicam hiç, literally burnundan ter tamlıyordu hepsinin. ama biraz HAYIR AZ UĞRAŞTINIZ SİZİN YÜZÜNÜZDEN diye üzerlerine yürünebilecek bi meslek yaptıklarının farkında olduğum için, bi yerden sonra çaktırmadan bakışıp "tamam abi birer tur daha" deyip gg olduktan sonra da beyhude yere uzattıklarını tahmin ediyorum. neyse.

belediyeyi aradık cenaze aracı gönderdiler. bildiğin random bi battaniyenin üstüne koyup karga tulumba biz indirdik aşağı. apartmandan gören duyan herkes yardım etti falan tamam da, lan zaten babam ölmüş, şu iş için profesyonel bi ekibiniz yok mu. yok tabi ki kime ne anlatıyosun.

kabre girip "en büyük erkek evladı" olarak "uzat abi ucunu" diye ucundan tutup aşağı koymak falan zaten kimin aklına gelmiş bi gelenekse fail ötesi. zorla travma yaşatıcaksınız illa fgdsjh

hani cenaze namazından sonra tabutu taşıdın, mezarına toprak attın falan bunlar closure veren şeyler de şu "apartmandan indirme" ve "uzat abi ayağından" kısmına nefretim bitmicek sanırım.

hacı hoca saçmalıklarıyla ben ilgilenmedim, kafanı toplayınca anlat da beraber sövelim. başınız sağolsun tekrar, sabır dilerim.

thanks, i hate it!

1 defa güncellendi. Son güncelleme 30/12/2018 03:28 tarihinde Cokomantis tarafindan yapilmistir.
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 30 Dec 2018, 03:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Başın sağolsun.

9-10 cenaze taşıdım şimdiye kadar, 3 tanesinde falandı galiba çanta gibi bir şey getirdiler ona koyup taşımak kolaydı ama çoğunda tabutu eve getirip, merdiven ile indirme olayı olduğundan canımız çıktı. Asansörler almadığı için yapacak bir şey yok.

Ben şeye şaşırdım ama ikinizinde yazdıklarında, ölüm sonrası işlerde ben şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşayan kişi görmedim. Aksine bence sistemin en iyi çalıştığı şeylerden biri ki özellikle böyle yaptıklarını düşünüyoruz. Ölümden sonra insanlar bayağı çaresiz ve ne yapacağını bilmez halde kaldığında orada o kadar çok destek veriyorlar ki takdir topluyorlar ve bunları hiçbir karşılık almadan yapıyorlar.

Ki dedemin ve babamın kalpten giden arkadaşının cenazesini araçla memleketlere gönderdik. Ne bir gram zorluk çıktı, ne de maddi bir şeyler istediler. Ki dedemi köye çomar köy derneği adı altında ( bizim akrabaların işlettiği sirk) biz göndereceğiz diye şov yaptı, ayarlanan otobüsle kendileri de köye bedavaya gitme fırsatı yakaladılar toplandılar akbabalar. O otobüsün giderlerini bile belediye karşıladı.

Hacı hoca takımıyla da hiç sıkıntı yaşamadık ama özellikle bizim evin buralardaki cenazelerde annemin deli bir arkadaşı var camiden çıkmayan onu arıyoruz, hep o ayarlıyor hocaları belki ondandır kajsdhf
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 30 Dec 2018, 03:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Basiniz sagolsun sad smiley
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 30 Dec 2018, 03:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ayrıca düzenli ve garanti uzunca bir süre daha sabit şekilde kalacak bir işin yoksa bu devirde eve çıkmak biraz saçma. ev arkadaşı vs. ancak ki ben kendi evime çıktığımda üniversitede o zaman bile tek kalmıştım 1+1'de. çok çok güvenilir adamlar bile ev arkadaşlığında bayağı sıkıntı tiplere dönüşebiliyor.

giderleri kısmak için zaten en mantıklısı da 1+1. ben şekil semtte kalayım, güzel şekilde takılayım derdin yoksa benim çok arkadaşım var Little Middle East Residance'larda aylık 700-750TL'ye kalan.

Ama şöyle diyeyim bir tanesinin bir komşusu escort, diğer tarafında 1+1'de tahminen minimum 5-6 kişi kaldığını düşündüğümüz suriyeli bir aileydi. bunları göze alırım diyorsan hesaplı yaşayabilirsin.

1+1'de ısınma problem değil, bir tane ufo ile evi çok rahat götürürsün ki ben evde olduğumda kombiyi full minimumda açık tutup temiz temiz ısıtırdım evi izmit soğuğunda. çok fazla alet sokamayacağın için elektrik fazla da gelmez. su zaten yok.

onun dışındakiler şuan mantıklı değil düzgün işin yoksa.

nitekim en kötü evin ahır versiyon harici bir şekilde yaşanabilecek hale getirilmesi için en az bi 10K TL falan harcamanda gerekiyor. En az o da. Ki artık daha pahalı bile olabilir.

Aile kal sıkıntı yoksa

1 defa güncellendi. Son güncelleme 30/12/2018 03:10 tarihinde DarKRideR tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 30 Dec 2018, 03:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
DarKRideR
Ben şeye şaşırdım ama ikinizinde yazdıklarında, ölüm sonrası işlerde ben şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşayan kişi görmedim. Aksine bence sistemin en iyi çalıştığı şeylerden biri ki özellikle böyle yaptıklarını düşünüyoruz. Ölümden sonra insanlar bayağı çaresiz ve ne yapacağını bilmez halde kaldığında orada o kadar çok destek veriyorlar ki takdir topluyorlar ve bunları hiçbir karşılık almadan yapıyorlar.

ya öyle düğün dernek gibi her boka bahşiş istenen bi ortamla tabi ki karşılaşmadım grinning smiley sadece o cenazeyi apartmandan indirme için hiçbi hizmet vs bişey yok. mimari diye bişey zaten olmadığından öyle yük indirir gibi sağa sola çarpa çarpa indiriyosun tongue sticking out smiley 1-2 saat önce yakınını kaybetmiş insanların uğraşacağı bişey olmamalı yani bu.

o "mezara koyma" olayı için de yabancı filmlerdeki otomatik indiren zıbıdan olsa olmuyor mu? ya da kaydırak. niye yakınlarından birisi inip "uzat abi" diyor ya fghsjd

thanks, i hate it!
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 30 Dec 2018, 03:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Su iki sacmaligi ve daha nicelerini ben de yasadim. Cok sinir bozucu gercekten.
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum