[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Kişisel
|-- |-- |+ Dilenci Kiz (WOT icin ozur)...
Yazar RSS Konu: Dilenci Kiz (WOT icin ozur) {1909}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Dec 2018, 19:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Komodo
bencillik değil bu aslında, muhakkak vardır bi ismi ama hiçbirşeye tepki göstermeme, haksızlık görünce karışmama. Ben yapamıyorum.

Umarım kız için de olumlu bi çözüm bulunur

nelere karistin bugune kadar
Üye
medal 1k
ID § 18 Dec 2018, 19:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Söylemem mi gerekiyor?
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 18 Dec 2018, 19:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bence gerekiyor.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Dec 2018, 20:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
cicibeybe
Alinti
eregorn
aile bakanlığı bu tarz konularda direk müdahale ediyor. direk ara bence

Abi direk mudahale ediyorsa nasil hala sokaklar bu cocuklarla dolu? Bana hic umursamiyorlarmis gibi geldi acikcasi. Bildigin gordugun birsey mi bu? Ona gore hareket edecegim zira.

Birde, diyelimki direk mudahale ettiler, ne yapiyorlar? Cahilligimden soruyorum. Cocuk esirgeme kurumuna falan aliyorlarsa o kurtulus falan degil yani, gittim birkac kere bu kurumlara. Gercekten pislik yuvasi, cocugun kendini kurtaracagi varsa da dibe ceker orasi.
Aynen katılıyorum. Çocuk Esirgeme Kurumu geçmişte pislik yuvasıydı şimdide öyle.

Sokakta bir çocuğun kurtulma şansı Çocuk Esirgeme Kurumundan daha fazladır. Çocuk Esirgeme Kurumunda yaşayan bir çocuk düzenli istismara uğrar, kötü muamele görür, dört duvar arasından çıkamaz ve sürekli aşağılanır.

Tuvaletleri boktan, dolapları boktan, yaşam alanı iğrenç, insanlar iğrenç.

Sokakta karşılaşacağı iyi insan sayısı (ör:sen) çok daha fazladır. Bence Aile Bakanlığını Sosyal Hizmetleri vs. arama sonra ailenin yaşamı çok daha berbat bir döngüye girebilir.

Çocuk Esirgeme "İstismar" ocağıdır.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Dec 2018, 20:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Obligatory;


Üye
medal 1k
ID § 18 Dec 2018, 21:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Görevimi dilencilere para vermeyerek yerine getiriyorum. Vergilerimi ödüyorum ve saf gibi sosyal bir devlet bekliyorum elimden gelen bu, kimsenin peşine düşemem ve benim görevim değil vatandaş olarak, bu işlerle uğraşan bir sivil toplum örgütü üyesi de değilim, ancak fırsat eşitliği için çalışan herkese saygı duyuyorum. Umarım istediğiniz sonucu alırsınız.
Üye
medal 1k
ID § 18 Dec 2018, 23:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 24 Dec 2018, 12:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
cicibeybe
Islemlere devam ediyorum. Yarin ufak bir rapor veririm size ama hala umutluyum.
rapor verilmemiş. geri de dönüyorsun bugün. nasıl bitti bu hikaye?

lel
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 24 Dec 2018, 16:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bitmedi devam ediyor. Geri dondum suan hollandadayim. Firsat bulunca yazicam ama henuz sonuclanmis degil.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 26 Dec 2018, 15:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ufak bir rapor vereyim madem. Millete sorup danistiktan sonra birkac dernekle iletisime gectim oncelikle. CYDD dahil hepsinden aldigim tavsiye bu is bizleri asan birsey, biz de boyle bir durumda devletin ilgili kurumlarina basvururduk.

Oyle olunca Mithatin arkadasinin da tavsiyesi uzerine olay yerine en yakin sosyal hizmetler mudurlugune gittim. Hic umursamaz bir memur vardi cocuk kismina bakan odada. Adama gittim derdimi anlatmaya calisiyorum, gr umursamiyor. Boyle durumlara bizde birsey yapamiyoruzdan tut, elimde 250 dosya var hangi biriyle ugrasayima kadar benim sacma sapan buldugum birsuru yanit aldim. Bu sirada kizin durumu hic tartisilmadi bile tabi.

Baktim olmuyor, bir cakallik yapmaya karar verdim, zaten biri soylemisti Cimere yaz diye. Ben de adama blof attim, ben zaten bunu Cimere yazdim belki onlar ilgilenir diye. Adamin kaykildigi sandalyesinden ileriye dogru atilmasi 1 sn almadi.

CIMER MI? Bu kizin adi neydi? Ok nerede yasiyor bilginiz var mi?

Soyledim nerede yasadigini tekrar gevsedi adam arkaya yaslandi. Orasi bizim bolge degil oraya X Sosyal Hizmetler bakiyor dedi (icinden buyuk bir OHHH cekmis gibi geldi bana nedense). Orasi daha fakir bir bolge onlarda cok daha fazla dosya vardir, ilgilenebilirler mi bilemem diye de ekledi. Cimere yazdiginiz iyi olmus, bana Cimerden birsey gelince aninda en ustune koyuyorum dosyalarin direk onunla ilgileniyorum dedi birde. Yaptigin yapacagin isi ... diyemedim tabi.

Sonraki gun soyledigi sosyal hizmetlere gittim. Bu sefer gitmeden Cimere hakkaten yazdim ama. Bu memur gayet insan cikti. Durumu anlattim, kizin adini sordu direk. Soyledim, soyadindan tanidi. Bunun dosyasi bende olacak dedi. Hemen dosyayi buldu geldi. Adresi ezberinden falan soyledi hatta. Bunlar o sokakta konuslanmis Samsunlu pislik bir sulaleymis. Baska dosyalarda var bunlarin akrabalari falan hep. Iyiki gitmemissiniz adrese dedi o da, cocuk istismarindan sikayet ettiklerini soyledi direk. Zaten daha once bu ev ziyaret edilmis, cocuk okula gonderilsin diye aileye yardim baglanmis. Okul devamliliginin aslinda kontrol ediliyor olmasi gerek ama tabiki geregince yapilmiyor dedi, utandi hatta baya. Ama biz gelip sikayette bulundugumuz icin bu hafta ici cocuk psikologuyla ziyaret edecekler aileyi.

Istismar veya dayak izine rastlamazsak yuva diye birsey soz konusu degil ama okula gonderilmesini saglamaya calisacagiz dedi (hayaller hayaller). E yalan soyluyor zaten cocuk nasil anlayacaksiniz istismari diye sordum. Cocuk psikologu nasil yaklasacagini biliyor, yalniz kaldiklarinda cocuklar soyluyor durumu hemen aliyoruz zaten ailenin elinden dedi. Cok rastladigi bir olaymis gibi anlatiyordu acikcasi, boyle duyunca baya uzuldum (her ne kadar bilsek de ulkenin sapik dolu oldugunu).

Telefon numarasini verdi memur durumu takip edebilmemiz icin. Eger yuvaya alinma gibi birsey soz konusu olursa da ayrica bilgi verecekmis. Oyle bir durumda zaten surecin devaminda da direk takip edecegiz ailecek.

Cimerden de 2 gun sonra cevap geldi ayrica. Cocuk subeye bildirmisler, surecin devamindan beni haberdar edeceklermis.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 26/12/2018 15:59 tarihinde cicibeybe tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 26 Dec 2018, 16:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
vay be
Viktor'yaaa
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 26 Dec 2018, 17:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Cimer kismini sil ya, daha cok insan aptal memurlai cimerle tehtid ederek is yaptirabilicegine uyanirsa kitlenir sistem sad smiley

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 26 Dec 2018, 17:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ablacim merak etme sistem uzun zamandir bloke..hani ilk ciktiginda bimer di direkt basbakana soruyorduk ahvali ve deli gibi eleman calisiyordu ciddi sorun yaratiyorlardi..sonra bimer cimer 2 li takilmaya basladilar..bimer zayifladi cimer de eh iste..simdi fix cimer var..tek yaptiklari ilgili birime dilekceyi havale etmek..hemen her kurumun da cok spesifik bir olay yada dava acilacak konu olmadikca fix cevap metni sekreterlerin bilgisayarinda kayitli ..sikayetler neden ole oldu neden bole oldu neden bekledik bilmem ne cevaplarda sartlar onu gerektiriyor sistem gitti yoo aslinda ole olmadi tarzinda..

yukaridaki konuda da cimere sosyal hizmetleri sikayet etsen ailenin dokunulmazligi derler daha once ziyaret edildi derler herhangi bir sorun tespit edilemedi derler..blabla..hani zorla polis esliginde aileye gidip cocugu alip nereye kime vereceksin..zorla cocuk mu okutacaksin..yasal olarak 3. tekil sahisiz hepimiz ailesi varken bize hicbirsey dusmez..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll

1 defa güncellendi. Son güncelleme 26/12/2018 17:26 tarihinde dana22 tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum