[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Kişisel
|-- |-- |+ Game Fatigue / Time Management...
Yazar RSS Konu: Game Fatigue / Time Management {1218}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
ID § 02 Dec 2018, 22:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam. Kendi adıma bir döngüye girdim ve nasıl ayarlayacağımı bir süredir bulamıyorum. Yakın zamanda Steam'e 700-800 bayılmışımdır toplasan 20 saat playtime'ım yok bayıldığım günden beri. 20-25 gündür de steam dahi açmadım.

Tam olarak saniyesi saniyesine şu aslında:

Kendi adıma farklı olarak iki senedir hiçbir dizi izlemedim son bir senedir de film izlemiyorum. Evet hikâye insanlığın geçmişinden beri en işe yarayan entertainment şekli, fakat fark ettim ki iyi kurgulanmış textin görüntüleştirilmiş/seslendirilmiş kısaltmaları hiçbir zaman textin yani kitabın derinliğini veremiyor.

Ve bunu okumayan adama anlatma şansın yok, kitaptan alacağımı 3 saatlik bir filmden alıyorum diyorlar fakat book vs movie yaptığın her zaman anlıyorsun durumu.

OYUN ise hikâyenin başka bir evresi. Bu konuda insanlığın tarihinden örnekler var senet, satranç, tavla vs. bunlar sadece hikâye değil interaktif hikâye sunuyorlar.

Günümüz oyunları interaktif hikâyeyi daha iyi sunuyor. Senet'in Steam versiyonundan Paradox oyunlarına kadar geniş bir skalada oynuyorum, oynamayı da istiyorum aslında. Fakat bir noktada ki bu oyunun ilk beş dakikasından kırkıncı saatine kadar değişiyor, oyunun insanlar tarafından anlatılan bir hikâye değil durumuna göre versiyon güncellemesi alan basit denklemlerden oluştuğu düşünüyorum.

Artık yalnızca oyun olarak göremiyorum; biliyorum ki drop rate bildiğimde, bullet spray pattern çalıştığımda, wikisine baktığımda ya da biraz oynadığımda bir hikâye değil database'ine göre mantıksal sonuç yönetiyorum. Bu da bende Game Fatigue yaratıyor. Çünkü biliyorum ki harcadığım her zaman için yapmak istediğim bir sürü şey ve opportunity cost var.

Siz bu işleri nasıl yapıyorsunuz? Zamanı neye ne kadar veriyorsunuz? Ne kadar seçiyorsunuz?
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 02 Dec 2018, 22:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi oynamak zorunda değilsin. demek ki senden geçmiş. alma oyun falan. resistle geç.

özerhisar ayran gururla sunar...
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 02 Dec 2018, 22:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
istedigin oyun cikinca oyna, kitap cikinca oku, film cikinca izle.
Üye
ID § 02 Dec 2018, 22:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ne soruyor tam olarak

verbum sat sapienti est
Üye
ID § 02 Dec 2018, 22:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aquila demiş ustune ne diyelim.

Yaşlandıkça gecio iste bizden, hele de vakit limitliyse.

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
ID § 02 Dec 2018, 22:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
otopark sendromu bu
evet adını ben koydum

boş otoparka girince karar veremessin orasımı burasımı ama tek arabalık yer gördünmü tak diye girersin.

karar alamama durumunda bu kararı başkasına aldırmak iyidir.
Şansa dayandır mesela, zar at bugün bunu oynıcam diye
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Dec 2018, 01:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
uo'ya yeni başlama heyecanı lazım. wiki'sine youtube'dan walkthrough'una falan bakınca boku çıkıyor.

pure gameplay bişey dene bence

thanks, i hate it!
Üye
medal 1k
ID § 03 Dec 2018, 01:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
büyüyoruz.

Rabbime sordum Cleveland dedi.
Ya sev ya ba daba du!!!
Üye
medal 1k
ID § 03 Dec 2018, 01:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
çok seçenek var, grafikler çok iyi artık, çok fazla oyun türü var, competitive online çok fazla var. seçenek o kadar fazla ki, hiç bir oyun oynayasım gelmiyor benim de. eskiden öyle değildi, birkaç oyun olunca psx'te sabahlara kadar oynamak hiç sıkmazdı. sad smiley
Üye
medal 1k
ID § 03 Dec 2018, 08:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Archangel_
büyüyoruz.
Üye
medal 1k
ID § 03 Dec 2018, 08:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
aynı şeyi kurgu okurken de yaşamaya başlayacaksın bir süre sonra. mesela mr. darcy'nin hikayedeki asıl yerini tahmin etmeye başlayacaksın kitabın sonunu beklemeden vesaire...
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Dec 2018, 09:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aynısının benzeri bende de var; saatlerce diabloda yok şu set düştü yok wow'da şunu kestim şu item'ın düşme şansı %0.02'ydi de gelmedi, crpg'lerde bin türlü stat hesaplamalar falan bayıyor, boş geliyor. Excel tablosu okumak daha eğlencelidir herhalde.

Benim için oyunun hikayesi ve dengeli bir zorluk sunabilmesi önemli.
Üye
ID § 03 Dec 2018, 10:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bi buton vardı neydi o buton alalım arkadasa bitane

1 defa güncellendi. Son güncelleme 03/12/2018 10:22 tarihinde =)) tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 03 Dec 2018, 10:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bir şey önereceğim. Uzun zamandır bende steamde dünya kadar oynanmamış oyun olmasına rağmen oynayacak oyun yok tribine girmiştim. Fifa19 aldım bütün sıkıntılarım geçti FUT'a girdim şu anda acaip sarmış durumda sürekli onu oynuyorum eve gidince. Fifa19 senin sorunlarının çözümü.

twitch.tv/DevilmantaTv
Üye
ID § 03 Dec 2018, 10:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
İlgini çeken oyun bulamamışsan oynamazsın. Aynı tarz oyunları sürekli oynamak da bayıyor bir süre sonra.
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum