[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Kişisel
|-- |-- |+ Kız arkadaş depresyonuyla doğan sorunlar...
Yazar RSS Konu: Kız arkadaş depresyonuyla doğan sorunlar {6635}
Syf: ««/ 12 »»   [ A ]
Üye
ID § 13 Nov 2018, 16:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Her pati kişiseli tadacaktır diyerek ilk kişisel konumu açıyorum.

Öncelikle benim yaşım 26, kız arkadaşımın yaşı 23. İlişkimizin süresi de bir yılı aştı. Kendisi hala üni okuyor ve zor bir okul okuduğu için alttan dersleri çok. En yakın arkadaşları bu sene mezun olacak ama kendisinin daha 1.5 senesi var.

Sorunun temel problemi okulu ve ailesi. Evinde kendinden kaynaklı olmayan ailesel problemler yaşıyor. Buradan gelen hafif bir depresiflik zaten tanıdığımdan beri var. Ama geçen haftalarda vize dönemine girince bu depresyon meselesi asıl boyutuyla patladı. Destek olarak ilk başta bana falan haber vermeden okulundaki psikiyatri servisine gitmiş anneme karşı bile hissim kalmadı artık diye anlatmış. Karşısındaki de ne yaptı bilmiyorum ama sık sık gel kendini aç anlat falan demiş galiba.

Gerçekten bana karşı da hissizliğini görebiliyorum ama bunun yaşadığı depresyondan olduğunu anlayabiliyorum. Kendisi bir yere giderken metroda otobüste durduk yere ağlamaya başlıyor. Gece kötü rüyalar görüyor, bazen uyuyamıyor. Dün gece mesela uyuyamayıp kalkmış salonda dolanıp durmuş sonra en yakın arkadaşıyla konuşmuş. Bana neden haber vermedin diyorum sana haber versem bir ton soru sorardın diyor.

Bu noktada anlayabileceğiniz gibi ben de kişiliğimden gelen betalıktan ötürü kendisini biraz boğuyor gibiyim. Gibiyimi fazla aslında. Çünkü geçen hafta yanımda ağladıktan sonra ne yaptığını falan sürekli merak eder oldum haliyle sürekli nasıl hissettiğini vs. soruyorum. Onun o hali beni de etkilediği için ne oyun oynayasım geliyor ne film-dizi izleyesim.

Biraz fazla boğuyor olmam ve kendisinin de kötü olmasından dolayı aramızda bir ayrılık muhabbeti de geçti. 1 seneden beri düzgün bir kavgamız bile olmadı ve anlaşmazlık gibi durum da yok, bunu kendisi de söyledi ama "ben kendimi bile mutlu edemiyorum sen benimle nasıl mutlu olacaksın" tarzı bir kafaya girdi.

Uzun oldu ama durum budur. Ben de ne yapacağımı bilmiyorum. Kim ne gibi öneri yapabilir o konuda da hiç fikrim yok. Herkesten gelecek öneri kendi haline bırakmak, çok sıkıştırmamak olur herhalde ama cidden yapamıyorum çünkü boyutu ilerler diye korkuyorum biraz. Dediğim gibi kafamı başka yere de veremiyorum çünkü tüm dikkatim o tarafta.

Öylesine bir konu açmak istedim belki birinin yazacağı yorumun faydası dokunur diye. sad smiley

ffs
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Nov 2018, 16:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi kendince yaptığım çıkarımlar birnebze doğru da şeyi merak ettim ben. aklına unutmadığı biri mi geliyo eskilerden de saklıyor mu acaba. ya da ailesel bi problem, ekonomik açmaz falan ?

rsL#21506
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 13 Nov 2018, 16:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

Üye
ID § 13 Nov 2018, 16:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ya psikiyatrik ilaç içecek ya da kendini okula verip dertlerini unutacak
dini video da izleyebilir motivasyon arıyorsa
Üye
ID § 13 Nov 2018, 16:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sal gitsin

#YENİDENFENERBAHÇE
Üye
ID § 13 Nov 2018, 16:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi bizim kızlarımızda var bu maalesef. neden bilmiyorum ama paso böyle bi bunalımlara triplere giriveriyorlar durup dururken. elindekinden daha büyük bi dert olmadığı sürece de mutlu olmuyorlar. anlamsız.

Abi çoğunuz no-lifersınız, buradan başka arkadaşlarınız yok derecek kadar az.
Alan Yetkilisi
ID § 13 Nov 2018, 16:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
biraz daha sabret, değişim yoksa ayrıl
mutlu olmadığın bir ilişki ile kendini üzmenin anlamı yok

y
Üye
ID § 13 Nov 2018, 16:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
e bi kavga edin bakalım bağır çağır
şöyle plansız bi gezi, hafif riskli bir aksiyon hoşuna gidebilir
Üye
ID § 13 Nov 2018, 16:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
sanssizsansli
abi kendince yaptığım çıkarımlar birnebze doğru da şeyi merak ettim ben. aklına unutmadığı biri mi geliyo eskilerden de saklıyor mu acaba. ya da ailesel bi problem, ekonomik açmaz falan ?

Benden önce biriyle konuşmasının olduğunu ama sevgili boyutunda olmadığını biliyorum. Yani başka bir ilişkisi olmamış. Aile problemi de aldatmayla ilgili bir sorunları var evde. Bahsetmişti önceden ama şimdi ne durumda hiç bilmiyorum. Öyle zırt diye sorup moralini bozmak da hiç istemedim, kendisi anlatırsa anlatıyordu.

@Saeros
O mantığı anlıyorum abi ama gerçekten bu sorunların öncesinde bir sıkıntımız bir anlaşmazlığımız falan yoktu hiç. Eğer atlatabilirsek bu dönemden sonra da yine mutlu mesut oluruz gibime geliyor.

ffs
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Nov 2018, 16:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Karamsarım, ayrılık yakın. Depresyon da mazereti olacak gibi, önce bastırıp ayrılsan bu sefer de zor zamanımda yanımda olmadın geyiği olacak. Sıkıntı hepten.
Üye
ID § 13 Nov 2018, 16:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sende yardım al okulun psikiyatri servisinden.

layn loyl
Üye
ID § 13 Nov 2018, 16:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sal

kocainum-o
Üye
medal 1k
ID § 13 Nov 2018, 16:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yanındayken salma ama...

twitch.tv/DevilmantaTv
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Nov 2018, 16:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kıza olan hissiyatın ne durumda bilemiyorum ama tahminimce sonu yakın görünüyor. Bu tarz hayat enerjinizi emen kızlardan uzak durun abi. Bir sal bakalım kendi haline, tekrar böyle ayrılık konusuna girerse çat diye tamam de. Kızlarda var bu, seni her daim cepte gördüğünden (davranış şeklin bunu gösteriyor) umursamıyor yani. Pabucun pahalı olduğunu göster.

Battle: Wessago#2769
TW
ID § 13 Nov 2018, 16:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
anan degil baban degil, sal gitsin.
Syf: ««/ 12 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum