[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Kişisel
|-- |-- |+ işten çıkma veya çıkmama...
Yazar RSS Konu: işten çıkma veya çıkmama {1972}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
ID § 21 Oct 2018, 03:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şimdi arkadaşlar ben bursa'da iyi fabrikalardan birinde mavi yaka olarak çalışıyorum. işimde çok mutsuzum, başımdaki amir ve formen ile tartıştığım için de mobbing yedim.

ekonomik krizden dolayı fabrika isteyenleri tazminat, ihbar ve 3 brüt maaş ikramiye vererek işten çıkartıyor. ama iş bulamama durumları falan da malum. daha geçen gün bedelli askerlik için kredi çektim.

şimdi önümde 2 seçenek var;

1-totalde 35-40k arası parayı alıp işten çıkmak
2-2400-2800 tl arası maaş ile devam etmek.

ülkenin bu durumunda işten çıkmaya değer mi yoksa değmez mi? dediğim gibi çok mutsuzum fakat bi yandan da iş bulamama kaygısı yaşıyorum.

tavsiye plx.
Üye
medal 1k
ID § 21 Oct 2018, 03:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
çıkma.
Üye
medal 1k
ID § 21 Oct 2018, 03:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bedelli sırasında istifa edersin, işçi çıkardıkları için döndüğünde işe almazlar. Krediyi nasıl ödeyecem diye düşünürsün.

Ha döndüğünde işe kesin alınırım diyorsan orası ayrı, çıkma. Ama hem mobbing var diyorsun, hemde işçi çıkarmaya çalışıyorlar diyorsun. Ayrıl al tazminatını.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 21/10/2018 03:17 tarihinde Komodo tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 21 Oct 2018, 03:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
35'i hemen alabiliyorsan 2,600 maas ortalamasi ile devam etme abi. zaten orada gelecegin yok gorunen.

1 yildan fazla maasi almis oluyorsun, illa ki bir is bulursun o surede?
kredini kaparsin bosa faiz odemezsin. elinde yine 20 lira para kalir. 2-3 aya kafa dinleyip isbasi yaparsin baska yerde.

özerhisar ayran gururla sunar...

1 defa güncellendi. Son güncelleme 21/10/2018 03:18 tarihinde pattisliborek tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 21 Oct 2018, 03:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
35-40k arası bir para alıcam. geçen hafta 19k kredi çektim. en fazla 20kya onu kapatsam, elime 15-20k civarı bir para kalacak.
Üye
medal 1k
ID § 21 Oct 2018, 03:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
üstünle takıştıysan çık. para da iyi alacağın. hiç düşünme çünkü kesin sıkıntı yaşayacaksın. ufak bir şey olsa bile adam sana taktıysa bezdirir.
Üye
medal 1k
ID § 21 Oct 2018, 03:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
lunatari
35-40k arası bir para alıcam. geçen hafta 19k kredi çektim. en fazla 20kya onu kapatsam, elime 15-20k civarı bir para kalacak.
iş bulana kadar krediyi direkt kapatmak yerine bekleyebilirsin 2-3 ay nolur nolmaz diye.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 21 Oct 2018, 03:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sektor ne?

Üye
ID § 21 Oct 2018, 03:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tofaşta çalışıyorum ben.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 21 Oct 2018, 03:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
cv'nde + olur abi ciksan bile is ararken.

ustte dendigi gibi taktilarsa bezdirirler ve o alacagin paradan da olup istifaya zorlanirsin belki birkac yil icinde?

kredini kapatinca dahi elinde 10-15 kaliyor. ama tazminat/maas ratio baya yuksek yani. cik derim. kutuna git.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 21/10/2018 03:26 tarihinde pattisliborek tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 21 Oct 2018, 03:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
lunatari
geçen hafta çektiğin 19k krediyi 20k 19k dan çok daha aza kaparsın bu arada. konuyla ilgili önerim de ayrıl. diğer arkadaşların dedikleriyle aynı sebepten

edit: 19k geri ödemen gibi düşünmüştüm, bedelli falan demişsin. 19k ana paraysa 19k altına kapanmaz evet grinning smiley

Rabbime sordum Cleveland dedi.
Ya sev ya ba daba du!!!

1 defa güncellendi. Son güncelleme 21/10/2018 03:43 tarihinde Archangel_ tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 21 Oct 2018, 03:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şimdi sektörün maaş oranları yada senin titrin tam olarak ne bilemiyorum. maaşının neredeyse 15katı tazminat alacaksan çık. iş bulursun ama bulacağın iş maaş olarak ne kadar tatmin edecek bilemezsin. bantta robot operatörüsündür maaşın 5-6k olur sana talep vardır hiç düşünmezsin. ama düz işçisindir yada düz işçi pozisyonunda iş bulacaksındır o zaman asgari ücrete yada biraz üzerine razı olman gerekebilir (yanlış anlaşılmasın işçi aşağılama, hor görme gibi bir söylem değil).

"I am Fire , I am Death."
Üye
ID § 21 Oct 2018, 04:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
işten çıkıp çıkmama konusunda karar vermek için internetten yardım istiyorsan çıkma.
Üye
ID § 21 Oct 2018, 05:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
parayı al çık 2 ay sonra hiçbişey alamazsın

verbum sat sapienti est
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 21 Oct 2018, 05:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
A ) çıkarsan iş bulamazsın.

B ) çıkmazsan bezdirip istifa ettirir üstüne tazminatın yanarak çıkmak durumunda kalırsın.

geçmiş olsun şuanki türkiye şartları için konuşuyorum btw. 1+ senedir iş bulmak resmen hayal 1 firmaya girdim 1 ay bitmeden dolar uçunca son gelen ilk gider kardiş zaten ithalat/ihracat kısmına almıştık şuan nah yaparız onları diye salladılar.

ha şu var sen işte 19k tazminat alıcam kısmını kendin yaptıysan hayal görme, çünkü türkiye'deki tazminat sistemi öyle işlemio tazminatın üst sınırı var ödediğin maaş bordosuna göre. 21k'dan fazla tazminat alamıyordun yanlış hatırlamıyorsam. çünkü benimde tazminatım 40,44k arası bişeydi bi hesapladı ik kuş bi rakam çıktı dedim hayırdır. çat diye çalışma yasasından gösterdiler. yıllık üst limitin var her sene ona göre hesaplayıp bi işlem yapıolar o 40k oluyor sana 20

Kıdem Tazminatı Tavanı diyolar devletin mükemmel sistemi kendisi. yıllık senden aldığı para 60k geri ödediği 20k'dan az.

5 defa güncellendi. Son güncelleme 21/10/2018 06:04 tarihinde scorch tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum