[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Kişisel
|-- |-- |+ Dikkat eksikliği bozukluğu ve depresyon...
Yazar RSS Konu: Dikkat eksikliği bozukluğu ve depresyon {1495}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
ID § 14 Oct 2018, 14:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bundan 2 yıl önce tanı aldım ama doktorun verdiği 10 mg ritalinler bir şeye yaramayınca pek üstünde durmadım, aklımdan çıkmış. Geçenlerde bir arkadaşımın sende dikkat eksikliği bozukluğu olabilir demesiyle kafamda şimşekler çaktı ve açıp bütün belirtileri tekrar okudum, beni tarif ediyor diyebilirim.

Bundan bir yıl kadar önce bir süre majör depresyonumu tedavi amaçlı wellbutrin XL kullandım ve ilk 2-3 hafta konsantrasyonum tavan yaptı (ADHD tedavisinde de kullanılıyor) ama daha sonra ilacın çok fazla yan etkisini gördüm; çok garip bir dikkat dağınıklığı (5 ile 4ü toplayıp 1 bulmak gibi) ve çok şiddetli anksiyete yaptı, ben de bıraktım. Şu an paxil kullanıyorum sadece majör depresyonumun tedavisi için ama tez yazmam gerekiyor ve ben hiçbir şeye odaklanamıyorum. Bunu yazmam bile 10 dakikamı aldı.

Bu iki hastalığı aynı anda tedavi etmek mümkün mü? Dikkati toparlayacağım diye tekrardan anksiyete sahibi olmak istemiyorum.
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 14 Oct 2018, 14:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
degil.
Üye
ID § 14 Oct 2018, 14:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Öncelikle depresyon tedavisi ilaç ile olmuyor malesef. İlaçlar semptomlari haffifletiyor. Sorunlarını kendin çözmen gerekiyor. Dikkat eksikliği konsantrasyon bozukluğu depresyon ile birlikte gelen durumlar birde.

Terapi ve hayatında değişiklik öneriyorum ben.

Yani tam durumunu bilmediğimden saçmalamışda olabilirim.

Her şey den nefret ediyorum...
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Oct 2018, 14:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi adhd'yi nasıl depresyona bagladın? Emin misin öyle olduğuna?
Üye
ID § 14 Oct 2018, 14:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
major depresyon ve adhd sahibiyim, çok genel tanılar tabi fakat, ritalini bıraktığım dönemden sonra, ihtiyacım olduğunda kullanmaya başladım, doz ayarlaman doğru yapılmamış olabilir ama ritalin işe yaramıyor deyip geçme derim. Muadilleri de var fakat baya etkili bir ilaç, ilacı tanıyıp hayatına "sadece ihtiyacın olduğu anlarda" sokabilirsen büyük faydası dokunuyor.

huu.
Üye
ID § 14 Oct 2018, 14:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben de doktorum da uzun bir süre dikkat dağınıklığının depresyonumun sonucu olduğunu düşündük ama bazı doktorlar da dikkat dağınıklığının sonucu olarak değerlendiriyor depresyonu. Yani birbirlerini tetikliyor bunlar ama hangisi hangisini tetikliyor belli değil.

Ama dikkat dağınıklığının akademik ve iş hayatındaki negatif etkilerini düşünecek olursak ikinci ihtimal daha mantıklı geliyor çünkü çoğu zaman depresyon arka arkaya gelen başarısızlıklardan kaynaklanıyor. Bu arada dikkat dağınıklığım liseden beridir var
Genel Yönetici

ID § 14 Oct 2018, 14:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
rıtalın sadece yan etkılerını gostermıstı bende concerta ıse cok ıse yaramıstı, yan etkılerıde mınımaldı.
uzun bır surede kullandım.

gunumuzun sartlarındaa depresyonve add el ele gıden seyler. kıtlendıkce kendın beklentılerı akrsılıyamadıkca, yapabılıcegını bıldıgın seylerı yapamadıkca, sorumluluklarını yerıne getırmedıkce hersey dahada zorlasıyor, zorlastıkcada depresyon baslıyor. sonra o daha fazla add tetıklıyor

el ele kol kola ılerleyen seyler baya.

dozaj veya kullanım seklı ıle ılac etkılı hale gelıcektır hemen vazgecme. terapı ve ahayatını tekrar duzene sokman senın yapıcağın seyler ama bu konuda yardım alamazsın demek degıl bu.

ayarın kaymıs ıste herseyı tek basına sırtlayıp cozebılsen zaten cozerdın.
pasa pasa gıdıcen doktorlara denıye denıye sneın ıcn ıdeal cozumu bulucaksınız

64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Oct 2018, 14:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Dikkat eksikliği denen şey zaten doğuştan oluyor. Bu sıkıntıdan dolayı bazı şeyleri başaramamak da öz güven eksikliği ile mutsuzluğu getiriyor.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Oct 2018, 14:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
cbd gogo

rsL#21506

1 defa güncellendi. Son güncelleme 14/10/2018 14:46 tarihinde sanssizsansli tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 14 Oct 2018, 14:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Türkiyede yasal değil sad smiley yakmayın adamı dsfsdgs

Her şey den nefret ediyorum...
Üye
ID § 14 Oct 2018, 15:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hakyol

So i grab my boombox and hit the TURBO BASS..
Üye
ID § 14 Oct 2018, 15:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kalite bi mtl set, azar azar yardircan

So i grab my boombox and hit the TURBO BASS..
TW
ID § 14 Oct 2018, 15:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
azar azar, polis bize ne yazar.
Üye
ID § 14 Oct 2018, 16:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
cuara iç cuara

verbum sat sapienti est
Üye
ID § 14 Oct 2018, 17:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yan etkilere yapacak bir şey yok
dozaj düşürmeyi konuş doktorunla
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum