[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Kişisel
|-- |-- |+ davranışsal yeme bozukluğu...
Yazar RSS Konu: davranışsal yeme bozukluğu {2160}
Syf: ««/ 5 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 08 Oct 2018, 00:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kendimi bildim bileli atletik vucutlu bi insanım, yeme konusunda da çok seçiciyimdir. ne bileyim biri bir şey ikram etti mi boşa kalori der yemem, abuk subuk şeylerden uzak dururum, doydum mu tabağı sofrayı öylece bırakır kalkarım, aman tabakta kalmasın falan demem yani. cips mips hayatta yemem, abur cubur da 40 yılda bir alacağım biskrem olur en fazla. ayrıca spora falan da gider-dim düzenli.

lakin son 1 - 1.5 senede çok ilginç bir şekilde bu huylarım tamamen değişti. kesinlikle seçmeden hayvan gibi yiyorum. bir sofradaysam her şey bitmeden kesinlikle kalkmıyorum. ne varsa gömüyorum ama ne varsa. kuru ekmek bile kalmıyor masada kırıntılarına kadar gömüyorum. çok pisboğaz oldum, abur cubur cips zart zurt her türlü yiyorum, saat ayırt etmiyorum, gece 12'de tost söylüyorum falan.

bu son 1.5 senelik dönem bana ekstra 10 küsür kilo kattı ve devamı da yolda gibi. peki değişen ne derseniz düzenli bi ilişkiye başlamam ve stresli bi işte çalışıyor olmam dışında bi farklılık da yok aslında. ben işten dolayı olduğunu düşünüyorum, sürekli sahadayım ve sürekli seyahat halindeyim, o yüzden o yetişme, iş yapma vs telaşında yemek saatlerim çok dağılıyor ve çok acıkmadan yemek yemiyorum, o da beni açgözlü yapıyor yemek konusunda diye düşündüm ama haftasonu da kötü alışkanlıklarım devam ediyor.

özetle yemek yeme davranışım baştan sona değişti ve sebebini, çözümünü bulamıyorum. haftada 3-4 kere 1 - 1.5 km yüzen bi insandan, "zaten yemeği düzeltmezsem bi boka yaramaz" diye yürüyüş bile yapmayan birine dönüştüm. sağlıklı olmadığımı düşünüyorum ve uzun vadede kazık gibi girecek bi sürecin başındayım gibi geliyor. böyle.

başlığı da ben uydurdum. öyle bir şey var mı bilmiyorum. ama psikolojik gibi geliyor bu bana zira tokken de yemek yiyorum yani açlığın yarattığı bir ihtiyaç değil. tamamen psikolojik.

Ha son olarak ekleyeyim, boyum 181, kilom 74 idi, şu an 85 civarı

Abi çoğunuz no-lifersınız, buradan başka arkadaşlarınız yok derecek kadar az.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 08/10/2018 00:26 tarihinde roket adam tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 08 Oct 2018, 00:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
insülin direncine baktırsana.
Üye
ID § 08 Oct 2018, 00:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aynisi bende de var, mutlu olmak icin yiyoraun sadece. Yemek yiyince vucut mutluluk hormonu salgiliyor, bunun farkinda vucut. Mutsuzken sinyali veriyor gomuyorsun sende.

Hayatinda degisiklik yap bence.

Her şey den nefret ediyorum...
TW
ID § 08 Oct 2018, 00:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
psikolok diye bisey varmis, ben de yeni duydum.
Üye
ID § 08 Oct 2018, 00:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
evliysen evliliğin ilk döneminde normal (çok evlendim ya sanki)

evliliğin ilk senesinde en atletik adam bile 6-7 kilo koyuyor göbeğe.

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
medal 1k
ID § 08 Oct 2018, 01:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
E abi sen her şeyin farkındasın işte zaten, mesajında özetlemişsin. Çözüm de mesajında hatta.
Yaş da ilerliyor bir yandan, metabolizma yavaşlıyor. Aldığın kaloriyi arttırıp harcadığın kaloriyi azaltınca kaçınılmaz tabii kilo almak.

Kendi kendini frenleyemiyorsan akupunktur bir seçenek olabilir belki. Çevremde deneyen herkes abur-cubur tarzı şeylerdeki o "can çekme" olayını bitirdiğini söylüyor, benim kişisel tecrübem yok (bana biraz faso fiso geliyor açıkçası). Psikolojik yanı da vardır tabii, hem para bayılıp hem de haftalık kilo (yağ oranı, kas oranı, vücuttaki tutulan su miktarı) gibi şeyler takip edilecek olunca otomatikman biraz dikkat edersin sanırım grinning smiley

Ayrıca; kesinlikle içtiğin su miktarını arttır, metabolizma hızlandırıcı besinleri biraz araştır, yürüyüşe ne bileyim spora yüzmeye geri dön. Sonuç almaya başlamak da motivasyonunu arttıracaktır. Yok beceremiyorum diyorsan da diyetisyen, psikolog vs profesyonel yardım...

Edit: senkonun mesajına kaideyi bozmayan istisnadan örnek; bir seneyi biraz aşkın süredir evliyim ve aynı kilodayım. Evlenmeden önceye göre daha çok yemek yiyorum evet ama dışarıda yeme olayı çok azaldı, ekmek ciddi kısıldı, daha çok yürüyorum vs vs

Rabbime sordum Cleveland dedi.
Ya sev ya ba daba du!!!

1 defa güncellendi. Son güncelleme 08/10/2018 01:07 tarihinde Archangel_ tarafindan yapilmistir.
MTG Turnuvası 1.si
ID § 08 Oct 2018, 09:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
aquila
psikolok diye bisey varmis, ben de yeni duydum.

Ben de ilk kez duydum
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 08 Oct 2018, 09:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
4 yıldır evliyim. 6 yıldır eşimle beraber yaşıyorum.

2 ay öncesine kadar evlendiğim günkü kilodaydım. (179-71 kilo) 2 ay önce 2 günlüğüne Antep-Osmaniye yaptık. 2 gün içinde 4.5 kilo aldım. Yemek yemeyi azalttım, 2 günde bir işe bisikletle gidip geliyorum, haftasonları bisiklet üstündeyim.

Ama o 5 kilo gitmiyor. Bi de iğrenç bi şekilde tam göbek noktama toplanmış durumda..
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 08 Oct 2018, 09:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi söyledigin sey mumkun degil. 2 gunde 35k kcal mi yedin ?

Biralıyım kalbimden yaralıyım
Üye
ID § 08 Oct 2018, 09:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
canan karatay videosu izle
Üye
medal 1k
ID § 08 Oct 2018, 09:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi binge eating cycle a bi baksana,

eğer tutuyorsa, tebrikler eating disorder'a sahipsin

smileys with beer

hergun 500gram haribo kas yapiyor
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 08 Oct 2018, 09:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
senko
evliysen evliliğin ilk döneminde normal (çok evlendim ya sanki)

evliliğin ilk senesinde en atletik adam bile 6-7 kilo koyuyor göbeğe.
Abi ben evlendikten sonra yaklaşık 6-10 ay zarfında 18 kilo aldım 78-96 şimdi çocukda var göbeğimle top oynuyor.sdfss

Şaka bi yana zar zor 82 ye düştüm korumaya çalışıyorum ama çok zorluyor beni yeniden kilo almaya başladım

🦅

1 defa güncellendi. Son güncelleme 08/10/2018 09:55 tarihinde vivavale tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 08 Oct 2018, 09:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
DANA GİBİ YEMEYİN DÜZELİR.

teşekkürler.

[̲̅k̲̅][̲̅e̲̅][̲̅k̲̅]
Üye
ID § 08 Oct 2018, 10:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Nekro
abi söyledigin sey mumkun degil. 2 gunde 35k kcal mi yedin ?

Antep sad smiley

Her şey den nefret ediyorum...
Üye
medal 1k
ID § 08 Oct 2018, 10:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Genlerinde var gezerek çalışıyorsan sürekli sahadaysan vücut bulduğu herşeyi tüketme derdinde. İlk insanların gezici toplayıcı olmasından kaynaklı. Azcık kitap okuyun lan cahiller!

twitch.tv/DevilmantaTv
Syf: ««/ 5 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum