[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Kişisel
|-- |-- |+ Belirli süreli iş sözleşmesi hk....
Yazar RSS Konu: Belirli süreli iş sözleşmesi hk. {958}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 31 Dec 2017, 15:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
iste sayin ik nin da belirttigi gibi surekli olan norm kadro isi varsa seni gecici sureli eleman olarak calistiriyor olmasi zaten offside..yani dava acsan kazanirsin gibi..maraba miyim lan ben diye..

sirket zaten oradan sobelenmis diyor..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Üye
ID § 31 Dec 2017, 15:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
işte ayağıma sıkmış oluyorum ama öyle olunca. şu anlık bu bilgiler yarın öbür gün sadece işten çıkartıldığımda işe yarayacak gibi duruyor sad smiley

allahu ekler
b.net: ustoo#2754
steam: comanchi
Üye
ID § 31 Dec 2017, 15:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
simdi ne lazim sana ??

Üye
ID § 02 Jan 2018, 11:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
İşyeri bana muhasebe uzmanı geçici olarak lazımdı çünkü şöyle şöyle bir süreli iş vardı ve kesinlikle bu tarihte bu iş bitecekti vb. bir açıklama yapamaz ise ağlatırlar.

Gerekçe olarak iş hacminin büyümesi, şartların değişmesi ve teknoloji değişikliği vb. sayılmaz. Ha sayıldı diyelim mahkeme diyecek sen bu adamı düzenli olarak her sene kontrata bağlamışsın demek bu işin biteceği tarihi sen de kestiremiyorsun, olmaz öyle, belirsiz süreli sözleşmeye almalıydın der. En kötü görev tanımını göster, müfettiş zaten belirsiz süreli bir işçinin gt'si olduğunu anında anlar.

Haftaya netleşir

1 defa güncellendi. Son güncelleme 02/01/2018 11:57 tarihinde BulletRide tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 02 Jan 2018, 13:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Liebe
arkadaşlar hepinize teşekkürler güzel yorumlarınız için. dün sabah cfo ile görüştük tatlıya bağlandı gibi durum, hemen gemileri yakmışsın gel konuşsana derdin varsa diye sitem etti. ben de madem böyle bir durum var tekrar kontrat önerilecek niye ikcı ile 1 yıllık kontrat öneriyorsunuz benim ne düşüneceğimi sandınız dedim, düşünemedim haklısın dedi. az daha sık dişini sen nolursa olsun kadrodasın yine güvenmiyorsan 1 aylık kontrat yapalım dedi, güvendim sözüne 1 yıllık kontratı imzalarım problem değil dedim uzatmayayım iyice diye.

şu anda konuyla ilgili olarak işten çıkarılma durumunda belirsiz süreli çalışanların her hakkından faydalanabileceğimi (kıdem ihbar işe iade gibi) öğrenmiş oldum. canım ne zaman isterse çıkabiliyor muyum emin değilim. belirsiz süreli çalışanların haklarından yine faydalanamıyorum tabi.

Belirli ve belirsiz süreli iş sözleşmesi
Madde 11 - İş ilişkisinin bir süreye bağlı olarak yapılmadığı halde sözleşme belirsiz
süreli sayılır. Belirli süreli işlerde veya belli bir işin tamamlanması veya belirli bir olgunun ortaya
çıkması gibi objektif koşullara bağlı olarak işveren ile işçi arasında yazılı şekilde yapılan iş
sözleşmesi belirli süreli iş sözleşmesidir.
Belirli süreli iş sözleşmesi, esaslı bir neden olmadıkça, birden fazla üst üste (zincirleme)
yapılamaz. Aksi halde iş sözleşmesi başlangıçtan itibaren belirsiz süreli kabul edilir.
Esaslı nedene dayalı zincirleme iş sözleşmeleri, belirli süreli olma özelliğini korurlar

maddesi uyarınca senin sözleşmen artık belirsiz süreli oldu gibi düşün.

İyi ki imzalamışsın.
Üye
ID § 02 Jan 2018, 15:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ya adam zaten bunca zamandır haklarını vs almıştır. Bu ikilem sadece işten çıkış veya işe iade davasında koz olur. Atıyorum işveren şu an ihbarını vermeden sadece kıdemini yatırıp anlaşmanı fesih etse mahkemede alacak davası açar alırsın ihbarını. Ya da işe iade davası kazandın ve adam seni başlatmazsa işe başlatmama tazminatını vermekle mükellef olur. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi zaten sözleşmen aslında belirsiz süreli olmuş artık senin.

Haftaya netleşir
Üye
ID § 02 Jan 2018, 15:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gencler osgb kuralim..

TW
ID § 03 Jan 2018, 09:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
BulletRide
Ya adam zaten bunca zamandır haklarını vs almıştır.

derdi bu daha çok. anlatamama sorunu var biraz arkadaşın sdfs. haklarını şöyle alamıyor, şirkette herkes prim alıyor bu marabaya vermiyorlar sen sözleşmelisin diye.

lel
Üye
ID § 03 Jan 2018, 09:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kesin o ik ci yemistir bizimkinin ikramiyesini..

Üye
ID § 03 Jan 2018, 09:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ilk mesajda yazmıştım sad smiley

"Sonuçta bana yine ne yıllık aldıkları primden verecekler ne de özel sağlık sigortası yapacaklar bana :/"

benim bütün derdim nerdeyse şirketteki en çok çalışanlardan biri olmama rağmen özel sağlık sigortam olmaması ve yılda bir kez verilen, aşağı yukarı 2 maaşa denk gelen bir EMEA primi gibi bir şey var ondan faydalanamamam. kuduruyorum sinirden şunları düşündükçe.

allahu ekler
b.net: ustoo#2754
steam: comanchi
Üye
ID § 03 Jan 2018, 09:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bence de onemli..umarim istediginden de fazlasini alirsin kardes..

Üye
medal 1k
ID § 03 Jan 2018, 11:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
dana22
gencler osgb kuralim..

ben varım danacım

fark ederse kahrolayim
Üye
ID § 18 Jan 2018, 23:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
haftada altı gün, artı eksi 12 saatlik çalışma hayatı olan var mı?

kaç saat uyuyorlar başka şeylere nasıl vakit ayırıyorlar merak ediyorum.

evrenin dışında melkor var
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum