[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Kişisel
|-- |-- |+ Ücretli çalışırken, ücretli eğitim de vermek...
Yazar RSS Konu: Ücretli çalışırken, ücretli eğitim de vermek {1121}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 23 Nov 2017, 11:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
45 saat limit fazla mesaisiz standart iş yükü olarak, para veya zaman olarak ödeme yapılması şartıyla 60 saate kadar çıkabiliyor çalışanın kabul etmesi durumunda. 60 saatin üzerinde çalışan "ben kabul ediyorum" dese bile yasak. Tabii kağıt üstünde yasalara göre konuşuyorum.

So long, and thanks for all the fish...
Üye
ID § 23 Nov 2017, 11:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Onun takibi zor. Zaten yılda 270 saat overtime sınırı. Ama bizim ülkede Overtime'ı ödedikçe kimse şikayet etmiyor hatta fazla mesai olsa da kalsak diyor çoğu, özellikle 1'e 2 ödeniyor ise. Yani iş kanunu açısından zaten arkadaşın durumunun tespiti zor, tek sorun mevcut firması ile fesih durumuna düşmesi olabilir sadakat, gizlilik, performans vb. konularda. Ben yönetici olarak bir personelim dışarda iş yapsa problem etmiyorum ama performansını daha dikkatli izliyorum açıkçası. En basitinden normal mesai saatlerinde soteye geçip dışarıda vereceği eğitimin sunumunu falan hazırlıyor olabilir işini aksatıp

Haftaya netleşir

2 defa güncellendi. Son güncelleme 23/11/2017 11:52 tarihinde BulletRide tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 23 Nov 2017, 12:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yapacaksan gizli yap. IK şirketi korumak için orada, seni korumak için değil.
Üye
ID § 23 Nov 2017, 12:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
oha sahipleriniz var

LIFE IS A DAY ROOM IS TODAY
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Dec 2017, 16:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
IK cılar; "critical talent" diye bir şey duydunuz mu?

Bununla ilgili biraz bilgi verebilir misiniz?

Reality hits you hard bro!!
Üye
ID § 30 Dec 2017, 16:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
O biraz bize yabancı. Personel müdürlüğünü, İnsan Kaynakları müdürlüğünden ayıran nokta aslında eğitim, yetenek yönetimi ve bu ihtiyaçlarının belirlenmesi, polivalans vs. Kısacası işe mühendis alırken ODTÜ mezunu olsun, üretim tecrübesi olsun, proje okumayı bilsinden öte liderlik yönü olsun, iletişimi güçlü olsun, çözüm odaklı olsun vb. özelliklere yönelmek ve kişilerin bu özelliklerinin üstüne giderek hem çalışanını tatmin etmek hem fayda sağlamak hem de şirket turnover'ını düşürmek ve win-win durumu yaratmak. Critical talent tabii işe ve şirkete göre değişir, kişilik envanteri çıkarmak ve profesyonel destek alarak özellikle orta düzey ve üstü beyaz yaka tayfasında bunlara yönelmek mantıklı ve performans artırıcıdır. Bu sistemler ile her kişinin ayrı karnesi oluyor kısacası; devlet düzeni gibi adamın izin hakkı, disiplin cezaları, bordrosunu vs takip etmektense nasıl bir çalışma ortamında verimli olabiliyor, hangi liderlik özelliklerine sahip ve bunun ne kadarını nasıl yansıtabilir gibi şeylerin üstüne gidiyorsun. Atıyorum bir mühendisin iş emri verilmeksizin tanımlı prosedür ve talimatları kendince yorumlayarak özgür bir çalışma ortamında verimli olabiliyorken, aynı şirkette ve eşdeğer pozisyondaki başka bir mühendis düzenli olarak raporlamalar yaptırılarak ve takip edilerek üstdüzey bir verime ulaşabiliyor.

Burada aslında kişiye göre yönetim gibi bir durum da ortaya çıkıyor fakat adil oldukça problem yok.

Haftaya netleşir

1 defa güncellendi. Son güncelleme 30/12/2017 16:35 tarihinde BulletRide tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 30 Dec 2017, 19:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
thumbs up

Reality hits you hard bro!!
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum