[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Kişisel
|-- |-- |+ Babadan iş teslim alma sürüncemesi...
Yazar RSS Konu: Babadan iş teslim alma sürüncemesi {12873}
Syf: ««/ 17 »»   [ A ]
Üye
ID § 15 Apr 2017, 12:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Şimdi şöyle oluyor

Babamla amcam ortak bir nalbur işletiyolardı,devir edecek adam arıyolardı bulamadılar.Bizde jaydi kardeşim ve ben işleteyim diye açtık konuyu.
Ocak ayından beri işletiyoruz.Sorunumuz babam.
Nalbur eski sistem işliyor,dükkan büyük,yapı market olsa çok şukela olacak.Şuanda müşteri geliyor şunu getir şunu hazırla vsvs 10krş luk bişeyde isteseler hep biz koşturuyoruz ve enerji kalmıyor çünkü dükkan büyük depolar bikaçtane dağınık halde.
Ben epey biliyorum işi,yürütüyorumda sıkıntısız.Ama istediğim olay müşteri gelsin gezsin dolaşsın,almaya geldiği ürünü alsın gezerkende gözüne takılan bişeyler olursa onu da alsın gitsin.Yani sadece atıyorum çivi istiyosa çivi verip yollamayalım,ordan çekiçde alsın gitsin.Gibi.
Ama babam yapışmış ayrılmak bilmiyor,bişey öğretmiyor,eski düşünce tipi,hatasını kabul etmiyor ayrılacak diyemidir bilmiyor sürekli tartışma halindeyiz.
Sabah oturuyor faturanın başına tektek elle hesapla yaz hesapla yaz saatlerce..Ben bunu elinden alarak başlıyayım diyorum BÜYÜK YAPI MARKET projeme.elini oradan çektirmeye başlıyayım mecbur kalsın bilgisayardan yazdırma işine.Daha sonrasında barkod sistemi filan olucak mecbur,market usulü.

Sormak istediğim nasıl uzaklastıracaz bu adamı başımızdan kırmadan dökmeden tartısmadan...
Gerçekten zor durumdayım tartışacak sabrım vs yok çünkü,taktiksel olarak bişeyler yapmamız lazım.

zaten bende şans olsa..

1 defa güncellendi. Son güncelleme 15/04/2017 12:57 tarihinde mytheron tarafindan yapilmistir.
Yörünge Disi
ID § 15 Apr 2017, 13:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
o isin kirmadan dokmeden uzaklastirmasi yok malesef.

ayilar, beni bu ak$am aglattilar..
Yörünge Disi
ID § 15 Apr 2017, 13:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Cebine 3-5 bir şey koy karıya yolla. O arada yapacağını yap işte.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 15/04/2017 13:03 tarihinde Masakari tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 15 Apr 2017, 13:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
al babani gotur gezdir 3 5 markete
Üye
ID § 15 Apr 2017, 13:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
resmi olarak üstünüze alın
babacım ben batar çıkarım sen artık karışma de

verbum sat sapienti est
Yörünge Disi
ID § 15 Apr 2017, 13:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Masakari
Cebine 3-5 bir şey koy karıya yolla. O arada yapacağını yap işte.

Bu kadar cirkinlesmeyin arkadaslar. Sonu iyi degil.

Afyon'dan vekilime taze taze kaymak lazim.
Üye
ID § 15 Apr 2017, 13:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hayır en baştan anlaşma şeklimiz o uzaktan izleyecek,sorun veya yanlış yaptıgımız yerlerde ve büyük bağlantı durumlarında müdahale etmekti ama şuan hiçbir dediğini yapmıyor.

Bütün dükkanda olanı biteni elinin altında tutmaya çalısıyor.Kendi müşteriyle ilgileniyor,biz ordan başka müşteriyle ilgilenirken onada mğdahale ediyor.

Çok fazla söyleniyor olur olmadık herşeye.

Sürekli şikayet hali.

Vitrin bok gibiydi aldıgımızda,aksam bunu gönderdik kapattık kepenkleri 2 akşam vitrin düzelttik cillop gibi oldu insanlar artık durup bakıyor filan herkes begeni dileklerinde bulunuor ama bu sabah gelince köpek gibi çemkiriyor yüzümüze.

Küfür etmemek elde değil..

zaten bende şans olsa..
Yörünge Disi
ID § 15 Apr 2017, 13:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Konuya donecek olursak, babanin her isletmenin yenilige adapte olmasi gerektigini, diger turlu batacagini, ilerlemeyecegini anlatmak lazim. Inat ediyorsa, anlamak istemiyorsa bu sefer de dedigin gibi ufak tefek seylerle baslayip mecbur birakmak gerek. Faturalarla elle ugrasmayi birakip bilgisayara gecirmek gibi iste.

Yalniz "isi zaten biliyorum" deyip gecme zira sana gore kotu isleyen yeri bunca senedir ayakta tutan belli ki baban ve amcanin musterileriyle olan iliskileri. Deneyimlerini hice sayma, faydalan.

Afyon'dan vekilime taze taze kaymak lazim.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 15/04/2017 13:17 tarihinde di tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 15 Apr 2017, 13:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
uzun tatil ayarla, her detayını sen düşün tatilin
annenin de hoşuna gider, bundan sonra siz gezin ne çalışması artık diye
annen de destekler, tatilden döndükten sonra da baba da mantıklı bulabilir
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Apr 2017, 13:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
di
Konuya donecek olursak, babanin her isletmenin yenilige adapte olmasi gerektigini, diger turlu batacagini, ilerlemeyecegini anlatmak lazim. Inat ediyorsa, anlamak istemiyorsa bu sefer de dedigin gibi ufak tefek seylerle baslayip mecbur birakmak gerek. Faturalarla elle ugrasmayi birakip bilgisayara gecirmek gibi iste.

Yalniz "isi zaten biliyorum" deyip gecme zira sana gore kotu isleyen yeri bunca senedir ayakta tutan belli ki baban ve amcanin musterileriyle olan iliskileri. Deneyimlerini hice sayma, faydalan.

+1

yaşlar kaç ve baba ile oturup konuşulur mu ya da baba rakı içerse oturun bi akşam baba böyleyken böyle diye muhabbet ortamında anlatırsın.

🦅
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Apr 2017, 13:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
babaları doğru bildiği şeyden vazgeçirmek zordur. oldu bittiye getirmek gerekebiliyor.
Yörünge Disi
ID § 15 Apr 2017, 13:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
aynısı bende var "mühendisim ben" diyor sonra oturup detayını anlatınca "ha öylmiymiş diyor yada demiyor sdf abi çok zor ya

allah sabır versin

babayı uzun tatile göndermek iyi fikir
Üye
ID § 15 Apr 2017, 13:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
belki de baban doğrusunu biliyor...

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Apr 2017, 13:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
insallah su yaklasımını ona da hissetmiyorsundur, eger hissediyorsa veya yuzune soyluyorsan, boyle davranması gayet dogal.

bnet: bonesoul#2655
steam: raistlinthewiz
Üye
ID § 15 Apr 2017, 13:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
of bide batarsanız 40 yıl dinlersiniz

kocainum-o
Syf: ««/ 17 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum