[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Kişisel
|-- |-- |+ Anksiyete...
Yazar RSS Konu: Anksiyete {6354}
Syf: ««/ 10 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Aug 2016, 20:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
O semalarin olusmasinda biyolojik surecler de gorevli. Biyolojik surecler yeniden yapilandiginda semalar da duzelebiliyor. Ayni sekilde semalar duzeldiginde biyolojik yolaklarin duzeldigini gosteren calismalar gibi...
Biraz ilac ve terapi karsilastiren calismalari, etkinlik calismalari, 5 yillik rekurrens oranlarini incele, atla deve fark yok. En uygunun terapi + ilac olmasi ilaci degersizlestirmez. Mevcut birseyi tartiscak degilim, sen aksini kanitlayan calisma yapar yazarsin.
Konuyu bilsen 50lerde antipsikotiklerin kesfiyle psikiyatride ilac tedavilerinin basladigini oncesinin silme terapi veya palyatif tedaviler oldugunu bilirdin.
Ac bakalim norogoruntuleme ve norotrofik faktor calismalarini ilacta da terapide de kalici degisikler nasil oluyor biraz ogren.
Terapiyi veya ilaci kucumsememek gerek. Cunku danisanlariniz sizi profesyonel kabul ederek dediklerinizi dikkate aliyor!

2 defa güncellendi. Son güncelleme 27/08/2016 20:59 tarihinde mardox tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 28 Aug 2016, 17:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ya arkadaşım senin önerdiğin şey bir kere saçma. Bir kere ilaç almak için psikyatriste giderken de aynı parayı vereceksin, bir çok psikyatri merkezi artık terapi yapıyor, duruma göre ilaç veriyorken kalkıp bir reçete için insanlara tek seanslık git diyorsun.

Biyolojik süreçler şemalara değil, şemalar yani bilisel çarpıtmalar biyolojik bozukluklara yol açıyor. Bazı psikoz durumların dışında kişilik bozuklukları, genellikle hayatın erken safhalarında insanların beyinlerine yerleşmiş iken, bilinçaltında insanların değer yargıları, yorumlamaları bunlara göre şekilleniyorken senin önerdiğin şey; serotonin inhibitörü düzenleyicileri bu sorunu halleder mi? Sorunu erteler sadece. Tek umudun, hastanın çarpıtmalarının, örüntülerinin kendi kendine farkına varıp düzeltmesi mi?

İlaç etkisiz demiyorum ben, aksine ben ilacın da, terapinin de faydalı olduğunu hatta ikisinin bir ara net sonuç getirdiğini söylüyorum. Aksine sen ise kendini profesyonel ilan edip, ne hikmetse "abi boşverin ya terapiyi o lüks, ilaç sizi kurtarır" diyorsun.

Sonra millet 6 ay sonra ilacı kesince yavaş yavaş eski haline dönüp, ya neden olmuyo ya diye ağlayınca sorumlusu sen olursun.

Önce yazdıklarımı iyi okumanı öneririm. Ben ne ilaca ne de terapiye laf atıyorum, ama sen ne hikmetse insanlara "terapiye gitmeye gerek yok" lafını bilgiçlikle söyleyebiliyorsun. Araştırmalar var vs. diyorsun merak ettim buyur paylaş. Bu kadar terapist, psikolog vs. yanılmış olamaz değil mi?

Eğer bu işin eğitimini alıyorsan, sana gidecek olan hastalara yazık tek kelimeyle.

edit: kaldı ki, terapi doktorun hastanın sorununu ve sebeplerini daha iyi anlamasını sağlar, 20 dk karşısında oturan hastasını doktor iyi tanıyamaz.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 28/08/2016 17:25 tarihinde Murray tarafindan yapilmistir.
Yörünge Disi
ID § 28 Aug 2016, 18:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Psikyatristin hastayı terapi etmeden reçete yazması etik mi ki evvela?

diyafram8.com
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Aug 2016, 19:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bana "guzelce oku" diyen insanin beni "terapiye gerek yok" demekle suclamasi komik olmus. Benim derdim hic bir bilimsel dayanagi olmayan ilac tedavi etmez kafasi... Kaldi ki yillardir devam etmekte olan terapi egitimim mevcut. Ayni seyleri tekrarlamicam benim yazdigim seylerde zaten terapiyi degersizlestirme yok.
Yazdiklarim bilgiclik taslamak gibi geliyorsa senin sorunun, bilimsel calismalara dayanan veriler onlar. Keske sen de bilsen, yarin oburgun insanlar daniscak sana.

Eger psikiyatrist veya psikologun gecerli sertifikasi yoksa terapi yapmamasi daha etik. 2 Freud kitabi okuyup kendini analist ilan edenlerle dolu piyasa
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Aug 2016, 22:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gizli anksiyete olabilir diodmda 20 çıktı
ben çok değiştirdim aslında kendimi, hatta eşimde çok yardımcı oldu yani
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Aug 2016, 23:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
olabilir,
eşler / arkadaşlar / iş veya hobi grupları vs... tabiri caizse "spontan psikoterapi" yapabiliyorlar kendi içlerinde winking smiley Sosyalleşme bu sebeple çok önemli
Üye
ID § 29 Aug 2016, 17:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Anksiyete'nin başlıca faktörleri :

- Düzensiz/yetersiz nefes
- düzensiz/sağlıksız beslenme
- bir sürü sekme gibi açık kalmış ve çözüme oluşamamış duygusal ve zihinsel durumlar

İnsanlar Mekatronik bir yapıya sahip ve kaygı bozukluğunu düzeltmek için hem işletim sistemine hem de mekanizmanı nasıl kullandığına dair bütünsel bir yaklaşım gerekiyor.

Farklı fakat bir o kadar sıradan bir çözüm yolu istersen LvL-Up deneyebilirsin. Ne ilginçtir ki sadece facebook paylaşımlarımı okuyan insanlar arasından bile tanımadığım teşekkür mesajları geliyor "sayende anksiyetemin üstesinden geliyorum " gibi Osmiling smiley

Noyzura
Üye
medal 1k
ID § 29 Aug 2016, 18:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
mardox
Bana "guzelce oku" diyen insanin beni "terapiye gerek yok" demekle suclamasi komik olmus. Benim derdim hic bir bilimsel dayanagi olmayan ilac tedavi etmez kafasi... Kaldi ki yillardir devam etmekte olan terapi egitimim mevcut. Ayni seyleri tekrarlamicam benim yazdigim seylerde zaten terapiyi degersizlestirme yok.
Yazdiklarim bilgiclik taslamak gibi geliyorsa senin sorunun, bilimsel calismalara dayanan veriler onlar. Keske sen de bilsen, yarin oburgun insanlar daniscak sana.

Eger psikiyatrist veya psikologun gecerli sertifikasi yoksa terapi yapmamasi daha etik. 2 Freud kitabi okuyup kendini analist ilan edenlerle dolu piyasa
Yazdıklarımı oku lafına halen laf atıyorsun ama halen okumamışsın. Arkadaşım ben ilaç tedavi etmez diye bir şey söylemiyorum, halen söylediğimi iddia ediyorsun. İlaç da terapi de tedavi eder ama tek başına ilaç kalıcı bir tedavi sağlamaz, bundan bahsediyorum da neyse ya uzatmanın manası yok.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 29 Aug 2016, 20:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
neyse kısır döngüden yoruldum.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 29/08/2016 20:10 tarihinde mardox tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 Dec 2018, 13:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[forum.paticik.com]
allam öm yerine alıntıla yapmışım

1 defa güncellendi. Son güncelleme 06/12/2018 13:15 tarihinde tiLi tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 10 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum