[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Kişisel
|-- |-- |+ İşyerinde Motivasyon Kaybı...
Yazar RSS Konu: İşyerinde Motivasyon Kaybı {4367}
Syf: ««/ 6 »»   [ A ]
Üye
ID § 27 May 2016, 10:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yazılım geliştirici olarak çalışıyorum. Şimdiye kadar hep "Beni boş bıraksan da yapacağım şeyi yapıyorum üzerine para veriyorlar hihihi" his ve düşünceleriyle çalıştım.

Ancak ne olduysa 2 aydır çalışasım gelmiyor. İstifa edeyim dedim ayrılma durumunda sağlam ceza sokan bir sözleşme var ortada. Sözleşmenin bitmesine de 3 ay var.

Patrona açıkca çalışamıyorum, içimden de gelmiyor hadi boşanalım dedim. Yok yok dedi. 1 hafta kafa iznine yolladı. Geldiğimde daha kötüydüm.
Genel bir depresyon durumum yok. Sadece tek satır bile yazasım gelmiyor. Gün içinde sürekli nette geziyorumm. Ayıp olmasın diye 1 saat falan çalışıyorum.

İşin kötüsü patron iyi niyetli yapıcı bir adam. Bu isteksizliğin yanında bir de vicdan azabı bastırdı.

İlk defa başıma böyle bir şey geliyor. Bu tür ruh haline girerseniz nasıl sıyrılıyorsunuz?
Üye
medal 1k
ID § 27 May 2016, 11:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hobi bul pc başında. Kod yaz ama şirket için, kendin için. Oyun yap mesela. Freelancer olarak çalışmaya devam et.

Yaklaşık olarak bir iki aydır bende de aynı durum vardı. Haziran başı çıkarım dedim şirkete. Tamamlaştık. Aynı şekilde iş falan yokken geçtim pc başına, indirdim gba yı, dayadım pokemona zeldaya(aile var). Sonra onlar bitti çektim diablo 1. Kanser oldum ama olsun. Sonra WC 1 - 2 - 3. Şimdi metal slug x oynuyorum grinning smiley Arada iş yapıyorum tabi ama olsun zaman geçiyor en azından

Dayınla evlenip napacan?!
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 27 May 2016, 11:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
istifa edip yeni iş buluyoruz ama senin sözleşme işini bilemedim smiling smiley

Es deli külek bu günü apar,
O öten ömrü yeniden gaytar.
Üye
medal 1k
ID § 27 May 2016, 11:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
aynı durumdayım bir iki haftadır.
Üye
ID § 27 May 2016, 11:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Benim için de en temiz çözüm iş yeri değiştirmek ama sözleşme bağlıyor.
Oyun için uygun lokasyona sahip değilim. Ekranlar ortaya açık.
Burası benim için iyi bir ders oldu. "Yazılım da geliştiren ama yazılım şirketi olmayan" iş yerlerine girmem bir daha.
Yörünge Disi
ID § 27 May 2016, 11:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
işin diğer ucunda olan adam olarak şunu demek istiyorum profesyonel olun azıcık, çalışmak istemiyom ya demek kadar amatör bir şey yok. madem zamanlı sözleşmenin altına imza attın ve cezai maddeler olduğunu bilerek yaptın, o zaman kendini motive etmeyi de bileceksin. öyle işin altına girip canın sıkıldığında "benim çalışasım yok yağgh beni bırakın gideyim" tavrı tam olarak size iş verilmemesi gerektiğinin göstergesi aslında.

sen motive olmak istemiyorsun, ondan o konuda bir şey yazmıyorum. motive olmak isteyen adam kendini motive etmenin yolunu bulur.

özellikle yazılımcıların şu gevşekliğinden o kadar gına geldi ki. ıslak odunla dövmek gerekiyor. adamların kabaca 80% ınde profesyonellikten ve etikten gıdım yok. cebine 2 kuruş para geçmesin yani hemen başı götü gevşemeye durduğu yerde duramama olayı başlıyor. bir bakıyorsun adam ailevi sorunlarım var deyip deniz şeridine gitmiş falan.

sözüm meclisten dışarı tabii ki.

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
medal 1k
ID § 27 May 2016, 11:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
patron mu patron yalakası mı acaba
Üye
ID § 27 May 2016, 11:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
patron..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Üye
ID § 27 May 2016, 11:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bıngıldak ideal dünyada yaşayan bi girişimci arkadaşlar dokunmayın ona. Herkesin ekonomik kararlar alabildiği mutlu bir diyar orası. Bıngıldağın harikalar diyarı

İrade koyacaksın ortaya, kendini zorlayacaksın başka yolu yok. Sevmediğin bi ilacı içer gibi çalışıp iş yapacaksın. No pain no gain.

Bugün için hedefin en az 3 saat kod yazmak olsun gogogo

Malê axê diçe canê xulêm dêse
Ağanın malı gider uşağın canı yanar
Üye
medal 1k
ID § 27 May 2016, 11:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sozlesmeni honore et. motivation is bullshit, real men get shit done

meh.
Yörünge Disi
ama haklı. Sadece yazılımcılar için genelleyişi kişisel bir tecrübesi olsa gerek ama genel olarak her çalışanın iş sorumluluğu bulunması gerekiyor.
Canını-ruhunu şirket kapısından girerken bırakmak da fayda var asdf
Üye
bingildak'in söylediklerinde haklı oluşu zaten canımı sıkan, vicdanımı sızlatan şey.

Hani projenin ortasında değiliz. Bitti denebilir. Bir kaç düzeltme kaldı. O yüzden rahatça "hadi ben gideyim" diyebiliyorum ama tabii işverenin aklında ne planlar var tam olarak bilemiyorum.

Neticede ufak dediğim düzeltmeler projenin başından beri olduğumdan bana ufaktır. Yeni adam alsa 2 ay alıştı sonra verim aldı derken fena masraf kaçar patrona.
Üye
ID § 27 May 2016, 11:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bir haftasonu kacamak yap desarj ol..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Üye
medal 1k
ID § 27 May 2016, 11:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kovdur kendini, tazminat da alırsın.
ya da proje sonuysa yavaş yavaş bitir işte işlerini. proje sonları hep öyle olur zaten. yeni projeye başlayınca açılırsın.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 May 2016, 11:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
full time motivasyon diye bir şey yok zaten, patron yalakalarının verdiği bir ilüzyon o yalnızca. bu forumda neredeyse herkes çalışıyor ama gün içi muhabbet akıp gidiyor. ekşi sözlük felan da böyle. saat 14.00'te paragraf paragraf işini çok sevdiğini yazanlar var. ortalama çıkarsan gün içinde çalışılan vakit 3-4 saattir ancak klasik bir ofis işinde. elbette istisnalar var - fiziksel ağırlıklı işler, bankaların trade bölümleri vs.

kendini ne kadar işe vermek istediğinle alakalı biraz. sonuçta verilen işi yapıyorsundur, boş vakitlerinde buna ek bir şey yapmayıp kendine vakit ayırmak kendi tercihin bundan vicdan yapmanın anlamı yok. ama mesleğinde ilerlemek istiyorsan bu vakitleri yine meslekle ilgili şeylere harcayabilirsin. hem meslek, hem işinle ilgili şeyler bulursan vicdan da yapmazsın.
Syf: ««/ 6 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum