[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Kişisel
|-- |-- |+ El yıkama - +titizlik...
Yazar RSS Konu: El yıkama - +titizlik {4938}
Syf: ««/ 7 »»   [ A ]
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 16 Mar 2017, 08:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
olm öyle bi taktınız ki ona, ben bile her gün yere bişiler atıp yemeye başlicam nerdeyse das

senede kaç kere yere bişi düşürürsün de, o da kısmen temiz bir yerdir, alır yersin. maksimum iki kere falandır.

97 defa güncellendi. Son güncelleme 11/10/2018 10:03 tarihinde -Deno- tarafindan yapilmistir.

twitch.tv/denoran
TW
ID § 20 Mar 2017, 14:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi yere atıp neden yiyorum besini
Yörünge Disi
ID § 20 Mar 2017, 14:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hem yıkanmıyor hem yerden yiyor pis

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Yörünge Disi
ID § 20 Mar 2017, 17:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

imza
Üye
medal 1k
ID § 22 Mar 2017, 05:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Obsesif Kompülsif Bozukluk olma ihtimaliniz yüksek..

Konuyu tam okumadım, okuduklarım öyle gözüküyor bir doktora gözükür yada biraz araştırırsanız ne demek istediğimi anlıyacaksınız.

Ben burdan yazmıycam elbette ama ilaç tedavisiyle çok kısa sürede baya rahatlarsınız, tanıya göre ilaç değişebilir çünkü..
Üye
medal 1k
ID § 22 Mar 2017, 07:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
deno ne pis adam cıktın ya sdgsdfs
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Apr 2017, 11:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Lemmy
Obsesif Kompülsif Bozukluk olma ihtimaliniz yüksek..

yuksek.

ilactan ziyade terapi gormeye calisin. pskiyatrik ilaclarin uzun vadede ciddi yan etkileri oluyor. eger disorder hayati ciddi derecede etkileyecek seviyede ise minimum miktarda ve en dusuk seviyede medikasyon yaparak terapi ile disorderi mumkun mertebe iyi ederek medikasyonu azaltma yoluna gidilmeli. her zaman medikasyonla semptom bastirmak yerine olayin nedenine inerek asil sorunun tedavi edilmesine bakilmasina oncelik verilmesi gerekli.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 Dec 2018, 13:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi Norveç'te bi doktorlar varmış 4 günde çözüyomuş bu işi. 3 tane de scientific paperları var. 4 yıl follow-up studyleri var. kalıcı çözüyolarmış lan.

ben bunu okuyunca üstüne gitme frenzy'sine girdim. elleyemediğim şeyleri öptüm kokladım onu elledim bunu elledim. iyileşiyorum galiba. çözüm üstüne gitmek bunu herkes biliyor ama bu kadar INTENSIVE YOĞUN şekilde üstüne gitmek gerçekten daha kolay sanki. Yıllardır sürüne sürüne iki adım ilerleyebildim sadece. Bi günde aylar sonra gelebilceğim yere geldim lan.

yazı da bu: [www.scientificamerican.com]

aratan makaleleri de bulabilir
TW
ID § 06 Dec 2018, 13:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bendeki OCD tam olarak bu değil ama ben de üzerine gidicem, özellikle kendi evime çıkınca bu sene baya üstüne gitmeyi planlıyorum.

Time management konusundaki vasatlığımın da hemen hemen tamamı OCD'den geliyor bence benim.

97 defa güncellendi. Son güncelleme 11/10/2018 10:03 tarihinde -Deno- tarafindan yapilmistir.

twitch.tv/denoran
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 Dec 2018, 13:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
time management'ta mesela bi günü komple bi işe ayırmak, o iş 1 saatlik iş bile olsa o günü o iş dışında boş geçirmek mi? bi de bugün yalan oldu artık yarın yaparım. bugün mükemmel şartlar oluşmadı öbür gün yaparım vs
TW
ID § 06 Dec 2018, 13:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yok, mesela bizde Salı ve Cuma temizlik olur. Ev de büyük baya ailemle kaldığım için hala. 'Benim o gün temizlik sonrası akşam eve geldiğimde mutlaka evi tekrar düzeltmem gerekiyor' gibi bir komut var beynimde ve o olmak zorunda. Düzeltmekten kastım da temizlikte haliyle eşyaların vs. yeri kayıyor, onları olması gerektiği hale getirmek. Eve 7'de geldiysem ama 8'de bir yerde olmam gerekiyorsa evi tamamen bu anlamda düzeltmek amacıyla olmam gereken yerde zamanında olamıyorum, geç kalıyorum.

Bu direkt bana göre OCD sebebiyle mesela. Bişileri düzeltmek/temizlemek adına zamanlamaları ayarlayamayabiliyorum.

Kişisel temizlik, el yıkama bende yazıdaki boyutta değil, ama normal bir insana göre de daha takıntılıyımdır.

twitch.tv/denoran
Syf: ««/ 7 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum