[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Görsel Sanatlar
|-- |-- |+ Polymer Kil Figür Heykel...
Yazar RSS Konu: Polymer Kil Figür Heykel {1809}
Syf: ««/ 5 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 14 Mar 2017, 14:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yok abi herşeyi öğrenebilirsin herşeyin tekniği var yeterli pratik/tekrarla yazar da olursun çizer de.
Ama kaliteli ürünler çıkartabilir misin tamamen kendine özgü? Tartışılır o ama gördüğün birşeyi kağıda dökebilirsin yani.
Aynı şekilde duyduğunu da notaya dökebilirsin hepsi zaman, uğraş, tekrar, teknik kısaca çalışma isteyen şeyler.

Üye
ID § 14 Mar 2017, 14:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
duyduğunu notaya dökmekten emin değilim ya
öyle aman aman müzikle uğraşmadım profesyonel olarak ama nerden baksan 7-8 senedir çalıyoruz bişiler.
o müzik kulağı ama zamanla gelişen bişi değil, daha doğrusu 0'dan var edilebilen birşey değil.
yeteneği olan geliştirebilir ki geliştirebilenler var ama, o yetenek sende 0'sa üstüne koyamıyorsun. Şu son dediğimi deneyim ettim çünkü smiling smiley

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
ID § 14 Mar 2017, 14:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi kulağında problem yoksa duyduğun sesleri ayırt edebiliyorsan sallıyorum "müzik kulağı" olan şahıs 1 senede öğrendiyse seninki 3 sene sürecek. Ama hobi kıvamında bu mertebeye erişebilir misin? Sanmıyorum.

Üye
ID § 14 Mar 2017, 14:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi dogal yetenek sadece isinizi kolaylastirir. Onun haricinde cok calisarak esit yetenege erisebilirsiniz.

Fakat sanatta basari konusunda olay cizip cizememek, calip calamamak degil. Sanati icra edis tarziniz; ortaya koydugunuz urunler sizi iyi bir sanatci yapar.

hihi
Üye
ID § 14 Mar 2017, 14:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kendimden bir örnek vereyim misal çöp bebek çizemiyordum bayağı bir yeteneksizdim.
Birgün aktivite olsun diye hatunla resim kursuna yazıldık. Gittik 2 hocamız vardı biri yıllanmış diğeri yeni güzel sanatlar bitirmiş.
Neyse genelde genç olan ilgileniyor diğeri uzaktan gözlemliyor yanlışlarda geliyor hatalarını söyleyip düzeltiyor falan.
Önümüze limon soğan falan koydular çizin diye. Ben yazı yazar gibi tutuyorum kalemi çizmeye çalışıyorum yok yani ne oran var ne orantı hocalar sadece gözlemliyor. Yok olmuyor başarısızlık akıyor resmen sdf
Neyse abi öğretti bana kalem tutmayı bilek kullanmayı falan fıstık.
Yardımla falan anca bi limon çizebildim bütün gün. Sonra detayları gösterdi sketch zart zurt. Örneklerle açıkladı nasıl bir yol izlememizi falan bayağı uğraştı yani bizimle. Ben dert ettim gittim ebook falan indirdim en basic şekilde evde 2-3 saat saçma sapan çizgiler şekiller çizdim. Neyse 1 ay sonunda artık gördüğümü uzun zaman alsa da kağıda geçirebiliyordum. Kalite tartışılır ama 1 ay önceki hali ile kıyaslayınca devasa bir fark vardı.
Kısaca yetenekli olsaydım aynı gün o basic şekilleri kapardım ama yeteneksiz olduğum için 1 ay sürdü onları çizebilmem tongue sticking out smiley
Öte yandan dayım okul dahi okumuşluğu yok ilkokul terk otur karşısına fotoğraf çekmiş gibi seni kağıda döker. Üzerine düştüğü bir yetenek de değil üstelik :/

Üye
ID § 14 Mar 2017, 15:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
senko
Enstruman calmak teknik birsey abi, 2 bilemedin 3 yil egitimle calarsin o kizin caldigini. Mesela muzik kulagi denen seybde yetenek, bazilari var ya duyar duymaz sarkiyi calabiliyor.
Ben de o yok mesela, tab olmadan sittin sene ugrassam bir sarkiyi cikaramam ama su videonun iki uc gomlek altindaki teknik sarkilari calabiliyorum.

Heh iste aynı sey resim, cizim icin gecerli degil, 0 yetenekle ilerleyemiyorsun onlarda enstruman calmaktaki gibi

net çalamazsın, mesela o kızın çaldığını elektronik gitar için aranjman yapan adamın icrası da bu
"zenginliği gürültülü sözlerle övünmek için değil, bir iş başarabilmek için bir fırsat biliyoruz.
yoksul olmayı değil fakat bundan kurtulmak için uğraşmamayı ayıp sayarız.
devletle ilgilenmeyen kimseyi zararsız değil, yararsız buluruz." Perikles
Üye
ID § 14 Mar 2017, 15:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
arajmanını demiyorum abi
tab gelsin işte önüne 3 yılda gelirsin o düzeye.
enstrüman çalma dediğin göz-beyin-parmak-bilek koordinasyonu.

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
ID § 14 Mar 2017, 15:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
o seviye olmaz diyorum bende, olsa arajmanı yapan adam ondan daha iyi çalıyor olması gerekir, kızın doğal yatkınlığı var...

ha 3-5 değil ama 10 sene sabah akşam gitar çalsam belki, veya 3-5 sene sabah akşam aynı şeyi çalsam belki olur,..

mesela paco olması lazım adam adam tuvalete bile gitarla gidiyormuş, mesaiye gider gibi evden gitarla çıkıp, yatağa gitarla giriyormuş...

diğer taraftan,
yetenek dediğimiz şey aslında ademin örneğinden gidersek, kalem tutmayı, bilek kullanmayı vs vs. kendi kendine küçük yaşlarda dahi çözmüş olman. teknik dediğimiz şey ise bu "icatların" vasat olanlara aktarılması için geliştirilmiş şeyler, nota vs. de bunlardan biri

"zenginliği gürültülü sözlerle övünmek için değil, bir iş başarabilmek için bir fırsat biliyoruz.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 14/03/2017 15:13 tarihinde Feamer tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 14 Mar 2017, 15:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
birde şu işe başlıyım diyorum da başlangıç ne yapsam bulamadım düzgün birşey

mesela çizim için bir sürü kitap video falan var, müzik için nota falan var, bu iş için dengini bulamadım pek,

tamam polymer kili alacağım 25tl bir şey, sonra alet edevat lazımış, onları pek anlamadım, yazan bir yerde bulamadım, gerçi derinlemesine araştırma yapmadım ama bu kadar araştırmaya "nasıl hentai çizilir" bilgisine bile ulaşabılıyorsun...

TW
ID § 24 Mar 2017, 09:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
adam dönmedi ya. blog'a da yanlış görmüyorsam en son kasım ayında bişiler koymuş.

hayallerim, umutlarım vardı...

97 defa güncellendi. Son güncelleme 14/02/2017 14:55 tarihinde -Deno- tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 24 Mar 2017, 09:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
instagramdan yazdım, 5gün sonra bi döndü sonra bi daha dönmedi 1 hafta oldu

You know spies, a bunch of bitchy little girls.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 24 Mar 2017, 11:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Nefret ediyorum böyle yetenekli insanlardan ! Nefret ! Nefret ! Nefret ! tongue sticking out smiley
Üye
ID § 24 Mar 2017, 11:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
calismadan yetenek bir ise yaramaz..yeterince calisirsan dunyanin en yetenekli insanlarindan daha iyi olabilirsin..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 24 Mar 2017, 11:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Biliyorum, lafın gelişi dedim. Her şey yetenek değil tabi ki, çalışarak da bu adamın yaptıklarını yapabilirsin. Yeter ki iste.
TW
ID § 24 Mar 2017, 12:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Feamer
birde şu işe başlıyım diyorum da başlangıç ne yapsam bulamadım düzgün birşey

mesela çizim için bir sürü kitap video falan var, müzik için nota falan var, bu iş için dengini bulamadım pek,

tamam polymer kili alacağım 25tl bir şey, sonra alet edevat lazımış, onları pek anlamadım, yazan bir yerde bulamadım, gerçi derinlemesine araştırma yapmadım ama bu kadar araştırmaya "nasıl hentai çizilir" bilgisine bile ulaşabılıyorsun...

[www.tahtakalehobi.com]

yapacağın işin ölçeğine göre değişir alet edevat. minifigür action figür ölçeğinde çalışacağını varsayarsak şunlar işini görür.
alet edevat bunlar.

hatta direk şunu al geç
[www.tahtakalehobi.com]

3. boyutlu obje taklit ederek başlayabilirsin. çizim üzerinden 2 boyutu 3 boyuta geçirmek zor gelebilir başta. o yüzden evdeki bir obje maket, action figur gibi birşeyi veya atiyorum kolunu bacağını büstünü gibi bir kısmını yapmakla başla. kile aletle nasil şekil verildiğini anlarsın kavrarsın.
Syf: ««/ 5 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum