[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Görsel Sanatlar
|-- |-- |+ 2D/3D Tasarım İçin Dizüstü Tavsiyesi Lazım (HALP PLS)...
Yazar RSS Konu: 2D/3D Tasarım İçin Dizüstü Tavsiyesi Lazım (HALP PLS) {804}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Yörünge Disi
ID § 20 Nov 2016, 20:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Arkadaşlar merhaba,

durum şu ki ablam kasımın son haftası New York'da olacak ve istediğim bir şey var mı diye sordu ve aklıma 2D/3D tarasım için uygun fiyatlı bir diz üstü bilgisayar aldırmak geldi ki yatırım olacak bu benim için, ekmek teknesi yani

şimdi mevcut durumda elimde hali hazırda cintiq 13" var, yeni cintiq companionlar çıkacağı için eski modeller indirime girer diye düşünüyorum bu yüzden bi önceki nesil companion (companion 2 oluyor galiba) aldırıp elimdkei mevcut cintiq 13" ü burada elden çıklarırım diye düşünüyorum

yada daha uygun fiyata bir dizsütü veya tablet/dizüstü alıp yoluma devam ederim (companionda da intel iris ekran kartı varmış ki genelde laptoplarda bu ekran kartını görüyorum)

eğer ki dizüstüne dönersem windos veya mac seçeneği geliyor ki ben 1.000$ altı bir dizüstü aldırmayı düşünüyordum tabii sizden "abi mac al uzun vadede kazanırsın yatırmını çıkartır" derseniz biraz zorlayıp mac book aldıracam

yardım lütfen ben baya uzak kaldım bu konulara :S

<3 <3 <3 <3 <3
Yörünge Disi
ID § 20 Nov 2016, 20:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ha tabii şu da var elimdeki makinayla bir sene daha idare edip cintiq 22" de aldırabilirim eheh
Yörünge Disi
ID § 20 Nov 2016, 21:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bu arada şu ürünü arkadaşım mac booka geçeceği için 2.000,00 -TL'ye bırakıyor, 6 aylık ürün ama 2 ay kullanmış o zamandan beri yatıyor alet

[www.hepsiburada.com]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 20 Nov 2016, 21:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
çok kötü bir bilgisayara benziyor sonuncusu ya.

Elli lira gönderin--
www.cnr0.org/abimbiliravarmibe
--
Üye
medal 1k
ID § 20 Nov 2016, 21:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
brooklynde magaza var custom laptop yapiyorlar.
istiyorsan adresini verebilirim.
Yörünge Disi
ID § 20 Nov 2016, 22:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kendi gitsem alla olurdu da ablam gidiyor ve custom toplamaya bir şey olsa burada elimde patlar eheh

sonuncusu benim mevcut 5,5 yıllık bilgisayarımdan kat kat iyi;

- i5-2410m @ 2,30 GHz
- 2*2GB ram (2*4 olabiliyor)
- GeForce GT 520M 1GB
- 240 GB SSD

3D render için 970M altı zor, 940M iş görür seviyede duruyor ki ağırlık 2D tasarım ve game dev olacak, şimdiki makine de işimi görüyor ama yüksek çözünürlüklü kanvasda çizim yaparken zorlandığını hissettiriyor, RAM artırarak çözebilir miyim bilemiyorum ki 5 yılı devirmiş bir bilgisayardan artık daha fazlasını beklemem gerektiğini düşünüyorum, Unity3D de çalışırken de aynı şekilde tekliyor

yok mu 2D animasyon, 3D modelleme yapan :/
Yörünge Disi
ID § 20 Nov 2016, 22:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ha bir de şu var, uygun fiyata bulurarsa almalarını isteyebilirim, aynı modelin daha ufak ve hafif olanı;

[www.amazon.com]
Üye
medal 1k
ID § 20 Nov 2016, 23:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
3D dizüstünde olmuyo yav
Yörünge Disi
ID § 23 Nov 2016, 02:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
güncelleme yapayım,

bir sürü forum yazısı ve yorum/inceleme okuduktan sora şu alete karar verdim

[www.amazon.com]

ayın 3ü veya 4 ü gibi elimde olacak bakalım, bir de black friday indirimi falan gelirse (ki gelsin daha yeni bir model çıktı i7566 diye) tadından yenmez ha şimdiki fiyatı da iyi bakalım buraya da yorumlarımı yazarım
Üye
ID § 23 Nov 2016, 02:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
babacum görsem önceden yazardım
yani ne kadar ciddi üstüne gidiceksin tam olarak ne yapıcaksın bilmiyorum ama laptopları bu konularda ele
hele render yapıcaksan, ssdsiz calışmak ızdırap artık
hadi işi ögrenmek icin kullanıcam diyosan zaten 2-3 ayda hertürlü teknik bilgiyi silip süpürüceksin gerisi pratik vs. 3d hardware katili hala pek birşey degişmedi bildigim kadarıyla

companionda da içinde sistem olanlardan uzak dur, desktop+13cintiq hepsinden iyi. hatta 13 cintiq aralarında en begendigim model.

edit tekrar, bide çift monitör cok arıycaksın bırak laptop ekranını : )

kocainum-o

2 defa güncellendi. Son güncelleme 23/11/2016 02:51 tarihinde Daesu tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 23 Nov 2016, 03:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
benim laptopu almak istermisin ?
[www.msi.com]
ben ek olarak ssd ekledim

6700hq islemci
970m
12gb ram
128 ssd
fiyat parformans urunu, baya arastirmalarim sonucu.

burda motion graphics ve animasyon yapiyorum.yeni mac i begendim ona gecmek istiyorum, 3 aylik laptop.

new yorktayim eldende ablana veririm ?
Yörünge Disi
ID § 23 Nov 2016, 20:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Daesu
babacum görsem önceden yazardım
yani ne kadar ciddi üstüne gidiceksin tam olarak ne yapıcaksın bilmiyorum ama laptopları bu konularda ele
hele render yapıcaksan, ssdsiz calışmak ızdırap artık
hadi işi ögrenmek icin kullanıcam diyosan zaten 2-3 ayda hertürlü teknik bilgiyi silip süpürüceksin gerisi pratik vs. 3d hardware katili hala pek birşey degişmedi bildigim kadarıyla

companionda da içinde sistem olanlardan uzak dur, desktop+13cintiq hepsinden iyi. hatta 13 cintiq aralarında en begendigim model.

edit tekrar, bide çift monitör cok arıycaksın bırak laptop ekranını : )

abi selam,

şimdi hedefim game art ve 2D/3D tasarım animasyon odaklı olarak ilerlemek, hali hazırda unity3D de bir şeyler yapıyorum ama benim mevcut sistem (yuarıda özelliklerini yazmıştım) tekliyor artık eheh bir de 5 yılı devirdik bi yenilemek lazım, taşınablir bir sistem gerekiyor bana (mesela 22 gün almanyada kalacam bu sürede taşınabilir bir çözüm gerekecek)

240gb bir ssd sürücüm var onu takacam makine geldiğinde hdd ile devam etmeyi düşünmüyorum bir de almayı plaladığım makine 3D modellemeye yetiyor ama 3D animasyon için yetmiyor gördüğüm kadarıyla hoş benim önceliğim 2D tasarım ve 2D animasyon olacak (game art ağırlıklı olarak), çift monitör konusunda da elimde zaten bir monitör var, ben HDMI çıkışına bir çoklayıcı takıp iki ekran çıkışı almayı planlıyordum

800 $ bir bütçem var, o 800 dolarla desktop toplarsam yanımda taşıyamam, laptop alırsam da 3D tarafına giremem. acaba kendi sistemime ram takviyesi yapsam (160 TL) 2D animasyon ve tasarım için beni kurtarır mı? öyle olursa kalan paraya 3D render için beni bir kaç sene götürecek makine toplayabilir miyim?

tek atımlık kurşunum var eheh
Yörünge Disi
ID § 23 Nov 2016, 20:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
spompas
benim laptopu almak istermisin ?
[www.msi.com]
ben ek olarak ssd ekledim

6700hq islemci
970m
12gb ram
128 ssd
fiyat parformans urunu, baya arastirmalarim sonucu.

burda motion graphics ve animasyon yapiyorum.yeni mac i begendim ona gecmek istiyorum, 3 aylik laptop.

new yorktayim eldende ablana veririm ?

kaça bırakacaksın?
Yörünge Disi
ID § 23 Nov 2016, 20:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
@Daesu; 800 $ a kadar 3D render sistemi toplayabilir miyim bu arada? hani elimdeki meblağ o kadar aradaki ne yapacağımı bilemedim
Üye
ID § 23 Nov 2016, 22:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi anladım sen yeni giriyosun olaylara, eger dışardan ucuza getirtebiliyorsan tamam o halde, dolar burda uçmuşken 800e hiç sanmıyorum bişeyler toplayabilecegini.

şu an alabildigin en yüksek donanımlıyı al ilerleyen dönemlerde tekrar kzancına göre birşey toplamaya çalışırsın. cok fazla hedef koymuşsun zamanla hangisine yönelirsen ona göre sistem toplarsın.

kocainum-o
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum