[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Görsel Sanatlar
|-- |-- |+ Yeni başlayacak biri için wacom tablet önerisi...
Yazar RSS Konu: Yeni başlayacak biri için wacom tablet önerisi {1168}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
ID § 20 Sep 2016, 17:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hiç bir deneyimim yok, amatör olarak 2d çizim için bir tablet almak istiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. İkinci el yada sıfır olması farketmiyor.
Üye
medal 1k
ID § 20 Sep 2016, 17:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
wacom intuos pro med başlangıç için iyi bence.

Easy game, easy life.
Üye
medal 1k
ID § 20 Sep 2016, 17:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Tavsiyem ilk başta Canon pixma e404 gibi bir tarayıcı+printer alman. Şöyle ki; kağıda çizer ardından taratıp illustrator vs. ile üstünden geçersin. Zamanında wacom'un orta modellerinden birini almıştım, gerçekten videolardaki gibi olmuyor, işin ustası olmasa bile az biraz deneyim olması şart çizim tabletleri için.
Üye
ID § 20 Sep 2016, 18:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Certhas
wacom intuos pro med başlangıç için iyi bence.

Fiyatı biraz yüksek geldi bunun, okuduğum bazı reviewlerde şu iki modeli önermişler ;

1. Intuous Pen and Touch Medium - TR'de bulamadım

2. The Intuos Draw - 450TL (Amazon 64$)
1024 levels of pressure
8.25"x6.7" surface area
No Eraser
No Multitouch

3. Huion H610 Pro - 500TL (Amazon 77$)
2048 levels of pressure
10" x 6.25 '' drawing surface
Rechargable pen, no battery
No multitouch
No wireless set
Üye
medal 1k
ID § 20 Sep 2016, 18:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
İkinci el bulursun intuos pro medium o fiyatlara.

Benimki 2 senedir yatıyo kenarda cillop gibi ama satmaya kıyamıyorum..

Bu arada android tablette çok güzel işler cıkarabilirsin, illa desktopta çizecem demez isen. Ben samsung ativ smart proda yapıyorum, sketchbook tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 20/09/2016 18:26 tarihinde capul tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 20 Sep 2016, 18:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
touch ozelligini bosver bosa ekstra para verme. intous medium pen al gec. huion yiynova gibi garip markaları da bosver driverlari vs ugrastirir sogursun.

Biralıyım kalbimden yaralıyım
TW
medal 1k medal 5k
ID § 21 Sep 2016, 00:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Eğer zoom yaparak çizecek isen pro small olanı da fazlası ile iş görür. Bir de ekran kaç inch o da önemli boyut seçmek için.
Üye
ID § 21 Sep 2016, 01:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ekran 24", boyut konusunda pek bir fikrim yok. Okuduğum reviewler daha çok medium alınmasını tavsiye etmiş ama small/zoom olayı nedir bilmiyorum
Üye
medal 1k
ID § 21 Sep 2016, 02:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tablet senin ekranın oluyor iste. mouse gibi bittigi yerde kalemi kaldırıp, ortadan cizmeye devam edemiyorsun.

small tablet atıyorum 11 inch ise 24 inchlik ekranın 11 inch e sıkıstırılmıs oluyor zoomsuz. sen tablette yaptığın hareketler ekranında cok daha büyük oluyor. sadece bilegini kullanıyorsun.

Biralıyım kalbimden yaralıyım
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 09 Oct 2016, 01:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
MED al kafa rahat olsun.
yeni başlangıcı felan yok. Zaten ömürlük alıyorsun.
Üye
ID § 28 Dec 2016, 03:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben bi' gazla aldim. Mouse yerine cok guzel kullaniliyor ama cizim yapamiyorum. Yamuk yumuk oluyor nedense.
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 28 Dec 2016, 05:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Zırt pırt alınan aletler değil bunlar, kesinlikle Wacom'un dısına cıkmıyorsun. Hayatımda 1 kere wacom dısında tablet kullandım bilegi sakatladım 2 sayfa çizicem diye, öyle bir korkunc olabiliyorlar.

Intuos Pro al, boyu senin rahat calısacagın birşey olsun, mesela ben otistik gibi kol savurmayı sevdigim için kocaman aldım, ama böyle gerzek huyların yoksa al medium takıl.

Pillar of Autism.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 09 Jan 2017, 14:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
drlanbn
Ben bi' gazla aldim. Mouse yerine cok guzel kullaniliyor ama cizim yapamiyorum. Yamuk yumuk oluyor nedense.

bir videoda benzer bir şey duymuştum. Adam üstesinden gelmek için başka çizimlerin üzerinden geçerek alıştırma yapmış bir süre.

Ayrıca wacom ayarlarındaki "force" seçeneğini işaretlemeyi unutma. Mesela aldığın tablet 16:10 sa monitör 16:9 sa.. tabletin kullanım alanından biraz kesip, birbirine uyduruyor.
Üye
medal 1k
ID § 25 Jun 2017, 00:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Gimp ve intuos art beraber kullanan var mı? Kalemdeki ve tablettteki tuşlar düzgün çalışmıyor. Bir de gimpi napıcan bunu kullan dediğiniz bir şey var mı? corel painter ess. çıktı içinden ama onda da butonlarda bi sıkıntı var beceremedim. İlla fotoşap mı lazım? :<

pırt
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 25 Jun 2017, 21:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Tablet burunlarını kullanmıyorum ben direk. Gimpin kendi wacom kısa yolları yerine direk driverdan ayarlamanın bi yolu var diye hatırlıyorum. Programda ne yapicaksin ona göre öneriyim

64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum