[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Görsel Sanatlar
|-- |-- |+ fotoşop noobu. help!...
Yazar RSS Konu: fotoşop noobu. help! {425}
  [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 19 May 2016, 19:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam. Şöyle bir şey yapmaya çalışıyorum ama yetemedim;

Şimdi bu resimdeki dökümlü olan cloakların o dökümlü efektini alıp diğer düz olanlara da eklemek istiyorum ama bunu yaparken de onların kendi texture'ını bozmak istemiyorum. Yani örnek, baştaki hem dökümlü hem kahverengi olacak.
Bunu nasıl yapabilirim? Hangi programda hangi toolu kullanarak yapılır bilale anlatır gibi anlatabilir mi biri pliz?
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 19 May 2016, 19:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
dokumluyu al dokumsuzun ustune koy, hue saturationdan saturationını sıfırla ki renk vermesin sonra dokumlunun layerını multiply yap oldu.

64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 May 2016, 19:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Dökümlü desiklerinden birini komple kes ve ayrı bir layer olarak çıkar. Sonra o layerı alıp istediğin bir diğer renkli elbisenin üzerine koy. Fakat bu dökümlü layer, layer sıralamadında diğerinin bir üstünde olmalı ki görünebilsin.
Sonrasında bu dökümlüyü color managementten alttakine yakın renklere getir( hue saturation vs gibi) illa aynı olmasına gerek yok yakın olsa yeter.
Sonrasında yine bu dökümlüyü blend modedan multiply et. O olmazsa farklı blend modelaeı tek tek dene.
Muhtelemelen istediğin sonuca böyle ulaşırsın en kolay.

Bu anlattıklarım adlında bilale anlatır gibi oldu ama ps hiç bilmiyorsan moleküler biyoloji gibi de gelebilir sdf

Edit: cüce de aynı şeyi daha kısa anlatmış eheueh

Çintal #2185

1 defa güncellendi. Son güncelleme 19/05/2016 19:16 tarihinde sanssizsansli tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 19 May 2016, 19:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Çok teşekkürler, şimdi photoshop indirip yapmaya çalışcam adım adım. Bende paint.net var onla olmaz sanırım.
Üye
medal 1k
ID § 19 May 2016, 20:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yaptım, teşekkürler tekrar smiling smiley

kaldı 3 tane daha

1 defa güncellendi. Son güncelleme 19/05/2016 20:20 tarihinde sadman tarafindan yapilmistir.
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 19 May 2016, 20:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tabi sadece dokumu deil bütün dokusu gelicektir. onun cözümü bu kadar basit deil ama.

64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
Üye
medal 1k
ID § 19 May 2016, 20:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Evet ama resimde bile zar zor görünüyor zaten, o kadar sorun değil
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum