[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Görsel Sanatlar
|-- |-- |+ 3d eskizler ve pratik amaçlı çalışmalar...
Yazar RSS Konu: 3d eskizler ve pratik amaçlı çalışmalar {8436}
Syf: ««/ 7 »»   [ A ]
Yörünge Disi
ID § 18 May 2016, 10:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
densiz thumbs up

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 21 May 2016, 05:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben o çocuğu sevmiştim halbuki D:

@bingildak smileys with beer

---
hızlanmak için ara sıra başka sanatçıların çalışmalarını 3d ye çevireceğim. Bu onlardan bir tanesi.

Deadpool
concept art: Derek Laufman
[www.instagram.com]

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 29 May 2016, 20:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sindy
yukarıdaki gibi referanslı etütlerden.

referans: Hong SoonSang

Üye
medal 1k medal 5k
Yörünge Disi
ID § 06 May 2017, 13:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
thumbs up

Yalniz kadin modeller baya benziyo birbirine vucut hatlarinda. Ayni template'den baslayip bi kismini sabit mi birakiyosun?

Afyon'dan vekilime taze taze kaymak lazim.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 May 2017, 14:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aynı şeyden başlamıyorum ama pratik eksikliğinden olsa gerek bazı hatlar elime yapışıyor olabilir. Yaptıkça gelişiyorum. Örneğin önceden yaptığım modelleri şuan açtığımda sinirim bile bozulabiliyor (bknz: önceki modellerin dudakları)

Son mesajdaki satış için dediklerimi kastediyorsan eğer. Hatırlamıyorum aynı template (base mesh) den mi başladım. Fakat O tarzda 2 tane benzer model olsun istemiştim. Satış istatisliklerini merak ediyorum bu tarzın (sonraki yapacaklarımın tarzları daha farklı olduğundan kızlar sevimli, bir çok sahneye gidecek bir şey olsun istedim. Ne kadar deforme edersen modeli, müşteri ağı o kadar azalırmış gibi GELİYOR. Bana kalsa gerçek insan modelleri yapacaktım ama arkadaşın gazıyla bu stilize çalışmalara geçtim.)

Not: bu satış için hazırlanan modelleri animasyona uygun olacak şekilde hazırlamaya çalışıyorum.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 06/05/2017 14:19 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 06 May 2017, 15:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
eklemlerde bıraz sıkıntımı var sanırım.

yüz baska konuda en azıdan dizlerde vs ikiser loopa daha ihtiyacı var yoksa nasıl skin edersen et oralar fazla patlar gibi geldi bana

64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 May 2017, 15:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Diz ve dirseklerde tereddütdeyim aslında. Oraları insert ile mi yapsam, yoksa sadece destek lopları mı eklesem diye kararsız kaldım. En son "alan kişi / kullanacak kişi karar verip kendi eklesin" diye düşünüp bıraktım (örneğin: bel ve bacak bağlantısı arasına 1 loop atsa tamamdır. O kısıma ben atmıştım ama kalçadaki poligon yoğunluğunu kötü gösteriyor diye silmiştim) Bilmiyorum yanlış bir düşünce mi oldu .

Poligon örgüsünü çirkin göstermeyecek şekilde yapmayı deneyeyim.

(poligonu düşük tutmaya çalışmak hata oldu biraz. O yüzden destek lopları ekleyince albenisi azalıyor gibi geliyor ama bu şekilde de kyomak mantıksız sanırım)

teşekkürler.
Üye
ID § 06 May 2017, 21:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Niye ufak kiz çocuklarını ciplak sekilde ciziyorsun?

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 May 2017, 21:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ha?

soruyu soruş şeklini beğenmesemde cevap vereyim merak ediyorsan eğer.

- ilk olarak ortada çizilen birşey yok bunlar modelleme (dijital heykeltraşlık diye düşünebiliriz)

- kız çocukları dediklerin kimler? yukarıda 2 görsel var, birisi mathilda diğeri baykuşlu bi velet. Senin bahsettiğin diğer kız çocukları kim?

2 defa güncellendi. Son güncelleme 06/05/2017 21:35 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 06 May 2017, 21:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bi ilk sayfaya baktim bi de sona matilda fln
niye ciplak ciziyorsun bunlari merak ettim?

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 May 2017, 21:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
açıkladımda edit biraz geç geldi sanırım. soruyu soruş şeklin biraz ters gibi gelmişti. Cevap verirken biraz zorlandım.

+

bu şekilde yapılıyor olma nedeni. Kuralı bu diyebiliriz. İzlediğin animasyonlarda veya filmlerde kullanılan karakterler bu şekilde hazırlanıyor. Elbise giydiriliyor vs.
Oyunlarda bile hazırlanış böyle (tabi daha sonra görünmeyen yerleri siliyorlar. Örneğin pantalon varsa, altda kalan kısımı komple siliyorlar gibi düşünebiliriz)

1 defa güncellendi. Son güncelleme 06/05/2017 21:40 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Alan Yetkilisi

ID § 06 May 2017, 21:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yanı ideali öle bi yapıcanki adam istediği smoothu basıp istediği lod'da kullanacak. tabi abya expertise o seviyeyi yakalamak.

64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 May 2017, 22:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ayrıca kolları 90 derece değil de 45-60 derece arası açarak modelleyeceksin ki rigging esnasında omuzlar ve koltuk altları anamızı ağlatmasın
Üye
medal 1k medal 5k
Syf: ««/ 7 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum