[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Görsel Sanatlar
|-- |-- |+ 3d eskizler ve pratik amaçlı çalışmalar...
Yazar RSS Konu: 3d eskizler ve pratik amaçlı çalışmalar {9214}
Syf: ««/ 7 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 09 Nov 2014, 21:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
3d sitelerinde "eline sağluk çok süfer olmuş" dan başka muhabbet dönmediği için oralarda yazışması sıkıcı oluyor :P. Zaten ne eleştiri geliyor, ne de buradaki gibi dalga geçen oluyor :(. Haliyle o siteler genelde sergi amaçlı kullanılıyor (malesef). Eleştireni, birşey söyleyeni yerin dibine gömebiliyorlar bile. (baya dolmuş muyum ne?)

Kısaca ben: Hobi olarak takılıyorum. Normal, mekanik modelleme ile 3d ye girip organikte buluverdim kendimi.

İlk başlarda güzel bir giriş yapıp sonra sermiştim. Maya ile başlayıp max ile devam etmiştim. Fakat program ayrımım yoktur. Blender, silo, maya, max çok birşey farketmiyor. Zaten kullandığım araçlar hepsinde var...
Ayrıca zbrush ile de samimi bir dostluğumuz var. Pek görüşemesekte birbirimizi unutmayız.

Konseptmiş, kompozisyonmuş, sanatmış, kadrajmış... gibi sunum aşamaları ile pek uğraşmadım. O yüzden birşeyler öğretmek isteyen olursa hayır demem... Modelleme kısımları zevkli geldiğinden sunum aşamalarına vakit ayırmamıştım. Bunu biraz değiştirmeye çalışacağım :P

NOT: 3d ile alakasız insanlar olabilir bu yüzden bu çalışmaları garip bulabilir. Buradaki çoğu çalışma sunum aşamasında veya render değil (çıktı alınmamış heykel hali diyebiliriz :P. İşte derinin ışık geçirgenliği yok, yansımalar yok, boya badana yok gibi).
Ayrıca bazı çalışmalarda WIP ve adres gibi yazılar var onlar için kusura bakmayın. Burası için eklenmiş şeyler değiller.

Önemli: Çalışmalar çıplaklık içerir. Herşeyini yapmadım elbetde. Bu uyarı yaşı tutmayan küçük seyircilerimiz için. Eğer forum kurallarını ihlal eden birşey varsa o resim kaldırıldığında bana da haber verilirse iyi olur. Yeniden birşeyler eklerken o kısımları düzelteyim.

Geçmişten Günümüze :

birşey soracakların dikkatine. Bu konuda herhangi bir eğitimim yoktur. Bu yüzden bir şeye cevap veriyorsam ya totodan sallıyorumdur yada tahmin ediyorumdur :P

Bu konu bu foruma ne kadar gitti emin değilim ama şansımızı deneyelim bakalım neler olacak :D

2 defa güncellendi. Son güncelleme 04/01/2016 19:02 tarihinde di tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 09 Nov 2014, 21:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
cnc den çıkartabiliyonmu bunları

nişabürek
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 09 Nov 2014, 21:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
anato
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 09 Nov 2014, 21:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
eline sağluk çok süfer olmuş

verbum sat sapienti est
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 09 Nov 2014, 21:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Cnc den çıkarmı bilmiyorum (çıkmaz herhalde). 3d printerlar var. Onlarda girinti ve çıkıntılar sorunsuz bir şekilde çıkartılıyor. Tek atımlık tabanca bile yapıyorlardı sanırım tongue sticking out smiley
Üye
medal 1k
ID § 09 Nov 2014, 23:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sondaki çalışma cetaur gibi.Hafif öne eğmişsin ya karakteri ayaklarda topuktan kesilince centaur gibi olmuş.

Birde granny gibi olan var.Çoluğu çocuğu geçtim reşit adamın bile psikolojisini bozar bunlar. hot smiley

Eline sağlık.Emeğe saygı.Teraziye tık.

O değilde karakalem çizer misin normalde yoksa direk bilgisayarda mı fark ettin yeteneğini?Eline fotoğraf makinesi alsan insan gözüne hitaben fotoğraf çıkarmış gibi senin kadrajdan.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 09/11/2014 23:45 tarihinde pulkas tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 10 Nov 2014, 00:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sen centaur gibi olmuşsun!

Karakalem çizmezdim. Daha doğrusu çöpten adam çizemezdim. Yetenek hm.. nasıl desem. Pek inanmıyorum :P. Benim düşüncem şu: Bizden daha farkında bir şekilde gördüklerinden çizebiliyorlar. Benim düşüncem bu.
Ha yetenek diye birşeyin olduğunu inkar etmiyorum tabiki. Ama milyorda bir sanırım. Diğerleri için. Gerçi bu "daha bi farkında olmaları" dediğim hede de bir yetenek sayılır dimi hm... Bu durumda bende bunun farkında olduğum için yetenekli olabilir miyim acep? :P Şimdi bunu sen de biliyorsun, sen de yeteneklisin. Yetenek kardeşliği :D

Çizimden önce 3d ye başladım. Daha sonra organik işine girince "çizmeyide deneyeyim" demiştim. Bir iki resim ekleyeyim alta. Seçmece değiller. ilk orta ve son uğraşlarıma yakın şeylerden atıyorum.
Daha güzel karaladıklarımda var elbet ama içlerinden en güzellerini seçip koymak biraz sahtekarlık olurdu. Çünkü onları nasıl çiziktirdim hiç bir fikrim yok. Sanki şansa oldular :D

rep için teşekkürler. Bende seninkine tıkladım :F

2 defa güncellendi. Son güncelleme 10/11/2014 00:27 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 10 Nov 2014, 12:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
x-23 ü bitirdim. Aklımda böyle birşey vardı. Skeç bir çalışma olsun diyip fazladan vakit ayırdım. Bırakacağım bu huyumu tongue sticking out smiley.

zbrush içerisinde aldığım görüntüyü ps de birleştirmeye çalıştım.

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 01 Dec 2014, 02:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Detayları kaybetmeden zıt renkleri ne kadar kullanabilirim denemesi için bir sahne hazırlıyorum.

Storm wolverini şarj ediyor olacak.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 01/12/2014 02:13 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 01 Dec 2014, 14:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

1 defa güncellendi. Son güncelleme 01/12/2014 14:51 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Dec 2014, 17:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ufak bir güncelleme.

Şöyle X-23 ü noktalıyorum. Kanlı kansız olarak 2 alternatif hazırladım. Kanlı olan için fazladan duvar kağıdı var (10920-1080 olarak hazırladım sadece.)

3 defa güncellendi. Son güncelleme 03/12/2014 17:40 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Jan 2015, 20:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Çizgi roman, anime vb. render denemeleri.

şunlar ilk denemeler. Renkli olan pek iyi olmadı ama düzeltmeye çalışacağım onu.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 14/01/2015 20:37 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Jan 2016, 02:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
2016 ile yeniden 3d tongue sticking out smiley

Bugünün denemesi:

çok fazla kadınla uğraşıyorum sanırım.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 03/01/2016 03:15 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Diablo3 Yazarı
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 03 Jan 2016, 05:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
guzel olmus hepsi.
sadece hatlar cok yuvarlak geldi biraz pixar havasi var daha realistik biseyler denesene
misal square enix oyunlari gibi

twitter.com/senelian
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Jan 2016, 10:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ilk posttan gördüğüm

götü büyük seviosun

Bnet: scorch#2569 ekleyin lan Overwatch atalım.
Syf: ««/ 7 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum