[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Tarih
|-- |-- |+ Sömürgecilik ve Soykırım üzerine...
Yazar RSS Konu: Sömürgecilik ve Soykırım üzerine {1312}
Syf: ««/ 6 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 05 Feb 2019, 15:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
goldbären
Alinti
sanssizsansli
sonra şunu izleyip üzüldüm nedensiz sdf

lars fon tiriğer filmine koymalık olmuş. kırık aksanlı avrupalı bir oyuncunun "I xave once seen a zingle sels organismus dying. how fasssinating it was klinging to life and sadınly it fas gone." dediğini duyar gibi oldum izlerken.

aradigin isim werner herzog

birinin bunlari yazmasi gerekiyordu.
Üye
ID § 05 Feb 2019, 16:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi o kitaptan bunu mu çıkardın sdafad
sapiens dimi o?

bizim bonusumuz hayal kurabilmemiz abi, geleceği düşünmemiz, ideloji din falan çıkartabilmemiz.

Olay bu. 60k kişi tek bir takım için kışın soğuğunda stada toplanıp bağırıyor abi, şunu file yaptıramazsın, muhtemelen onlarada yaptıramazdın.

biz ideoloji din zart zurt sayesinde sonsuz bağlantı kurabiliyoruz, buda birlikte hareket etmeye olanak verio e birlikten güç doğuyo.

yerleşik hayata geçmeden önce dinlerin çıktığını (aka göbeklitepe) düşünürsek, din kapsamlı bi savaşta yok olduklarını düşünebiliriz.
Tabi savaşta olmamış olabilir abi, bu kadar yüksek hayatta kalma yetisiyle, sevişip sevişip domine etmişte olabiliriz yani. Zaten gen kalıntıları var hepsinin modern insanda.
Alinti
sipeyskeyk
He sağol, işte adamlar bizden fiziksel olarak güçlü ama, bir şekilde yok olmuşlar.

Dedikodu üzerinde duruyordu kitapta smiling smiley Sürekli dedikodu yapmanın, strateji geliştirme üzerine yaptığı olumlu etkiden dolayı sapiens'in kendinden güçlü türleri yok edebilmesi vs.
Üye
ID § 05 Feb 2019, 16:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kitabın bütününden bir çıkarım yaptığımı söylediğimi hatırlamıyorum. Kitapta dedikodu ve etkilerinden bahseden bir bölüm vardı, onu aktardım, üstteki mesajlarda biri bahsetmişti çünkü.

Anything else?
Alan Yetkilisi

ID § 05 Feb 2019, 17:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
5000 yıllık soylu kürt tarihi ile dalga geçen arkadaşları uyarıyorum, yeri burası değil

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.
Syf: ««/ 6 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum