[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Tarih
|-- |-- |+ Roma Tarihi...
Yazar RSS Konu: Roma Tarihi {1433}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 14 Jan 2019, 13:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
neyse bizde de medieval arabic konusan var bolbol artik bir crusade campaign ceviririz..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Jan 2019, 13:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Max Damage
Peki Edward Gibbon'un muhteşem serisi tümüyle Türkçe'ye çevrildi mi acaba? Bir yerlerde tüm ciltler çevrilmedi diye okuduğumu hatırlıyorum.

Çevrildi. Asım Baltacıgil 3 cildini çevirmişti yıllar yıllar önce 4. ve 5. Ciltte Arkeoloji ve Sanat tarafından yayınladı yine Asım Baltacıgil çevirisi. Bir tek 6. cildi kaldı diye biliyorum.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 27 Jan 2019, 13:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
DoGMeaT
çevrilmiştir bence ama sahaf gezmen gerekebilir.

kitapları türkçeye çevrilmemiş bi yazarla gelsem kızar mısınız?

Adrian Goldsworthy abinin adı , sezar hakkında yazdığı türkçeye çevrilmiş bir kitabı var , ama valla çok çok özel bir kitap gibi gelmemişti bana beğenmiş olsam da.

malum bu thread'den de anlaşılıyor , roma tarihinin adeta enflasyonu var,ben genel roma tarihi okuyamayırum artık, sıkıldım doğrusu,cooldowna girdi

ama aynı abinin özellikle roma ordusu ve generalleri hakkında yazdığı kitaplar varki , adeta tatmin ettiler beni , aylar oldu başka kitap okuyamıyorum ,dönüp dönüp bölümlerini tekrar okuyorum

[www.goodreads.com]

[www.goodreads.com]

ilki , önemli generalleri anlatıyor

ikincisi daha genel roma savaş tarihi

sadece askerlik üzerine değil ,aralara konjektür de veriyor abimiz

şiddetle öneririm ama dediğim gibi türkçesi yok

Adrian Goldsworhy'nin bütün kitaplarını aldım. In the name of Rome yolda, diğerleri kütüphanede.

Çoğu kitabı ansiklopedik olduğu için diğer kaynaklardan öğrendiğim ya da denk geldiğim şeyleri bu kitaplarda bularak ilerliyorum. Pax Romana'ya başladım ama hızlı ilerlemiyor. Pax Romana bittikten sonra Caesar ve Augustus da okunacak bir ara ama araya biraz normal roman ( smiling smiley ) sokmak istiyorum.

Parodi hesap
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum