[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Tarih
|-- |-- |+ Atatürk ile karşılaşan Yunan askeri...
Yazar RSS Konu: Atatürk ile karşılaşan Yunan askeri {2658}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 09 Aug 2015, 00:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Atatürk ile karşılaşan Yunan askeri

[youtu.be]

Askerin anlattıklarında Rumlar'ın yaşamları ile alakalı kısımlar çok önemli.
Günümüzde Yunanistan da bunları dile getirmek baya cesaret ister.

Son olarak Selanik'te üniversitenin yaptığı bir calışma belgesel olarak ortaya çıkınca Yunanistan'da neredeyse ögretim görevlilerini vuruyorlardı.
Araştırmada benzer olaylar ve rakamlar vardı.
En çarpıcı veri Osmanlı bizi 400 yıl katletti tezini cürütmesiydi.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 09 Aug 2015, 00:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
atatürkun bi gözü cam mı lan? öyle diyorlar videoda

De ki, biz onu yaş üzümden yarattık
TW
ID § 09 Aug 2015, 00:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

no woman, no megri.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 09 Aug 2015, 01:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.milliyet.com.tr]

Gözündeki Libya hatırası
Ocak 1912’deki bu baskından sonra Mustafa Kemal, Derne’de Kızılay Hastanesi’ne yatırıldı. Gözü kanlıydı. Ateşi vardı. İlk müdahaleyi oradaki Sıhhiye Reisi İbrahim Tali yaptı. Selanik’e dönmesi tavsiyesini dinlemedi. Bir ay kadar hastanede yattı. Derne Komutanlığı’na atanınca iyileşmeden kalkıp savaşa katıldı, ancak hastalığı tekrarladı. 15 gün yataktan kalkamadı. Gözlerini açamayacak haldeydi. Yaralı gözü görmüyordu. “Zamanla açılır“ diyen doktorlara inanmıyordu.
24 Ekim 1912 günü Derne’den ayrıldı. Mısır ve Romanya üzerinden İstanbul’a döndü. Kasımda Viyana’ya gidip tanınmış bir göz hekimine muayene oldu.
Gözündeki hafif şehlalık Trablusgarp harbinden kalmadır.
Üye
ID § 09 Aug 2015, 13:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
atam atam
sen kalkta
ben yatam

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
medal 1k
ID § 09 Aug 2015, 14:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
-ta ayrı
hatta ayrıldığı için da olacak
o yüzden da ayrı

pırt

1 defa güncellendi. Son güncelleme 09/08/2015 14:05 tarihinde Civcivhead tarafindan yapilmistir.
Alan Yetkilisi

ID § 09 Aug 2015, 14:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
guzelmis baya smiling smiley

o cumleler direk ataturk cumlesi hani. bugun bile bu ulkeyi etkileyen tramvanin eseri iste o ihanet edilmislik duygusu. kendi ulkesinde, dogdugu sehirde ikinci sinif azinlik gibi yasamis o zaman insanlar ve genede irkciliga vurmamislar, ondan sonra isyanlar, bitmek bilmeyen her cephede olan savaslar filan. hani cok uzulmustum ben ataturkun anlatilmayan yanlarini ogrendikce, sen uzaklardayken haber geliyor ve dogdugun sehiri dusman ele gecirmis, ailen kacmis ve bir daha geri donup gorebilme sansin yok. o ofkeyi anliyabiliyorum ben, avrupada fasizmi hortlatan ofkede buydu zaten. ataturku ozel kilan bu ofkeye ve dunyada giden fasist trende ragmen nihal atsiz kafasi halklara nefret beslememesi, gercek sorumlulari gorebilmesi falan filan

hep sorar zaten isgal icin gelen konustugu tutsak dusman askerlerine "burada ne isiniz vardi?" diye

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.
Üye
ID § 09 Aug 2015, 18:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şu konularda her bir şey okuduğumda, izlediğimde kabileciliğe milliyetçiliğe fena saydırıyorum. :/
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 09 Aug 2015, 18:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kabilecilik içgüdüsel abi. birkaç yüzyıla belki bir şeyler değişir
Alan Yetkilisi

ID § 09 Aug 2015, 18:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Internet degisitiricek iste herseyi yeterki birey embesil olmasin, bu program yayinlandiginda ne turkler gorebildi misal nede o insanlar burda olan biteni bilmiyordu, izmiri videodan izliyorlar seneler sonra filan, bugun oturdugun yerden neredeyse sokak sokak gezebiliosun en basiti

Taylandda tanistigim israilli misal ben cok gelip gormek isterim gene cocuklen gelioduk ama korkuyoruz simdi dedi, cok uzulmustum

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.
Üye
ID § 11 Aug 2015, 08:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
pontik yunanların hikayesi hiç anlatılmıyor. o da çok üzücüdür. mübadele sonrası yunanistanda da it muamelesi görüyorlar bir de. :/

1 defa güncellendi. Son güncelleme 11/08/2015 08:23 tarihinde horacegoesskiing tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 11 Aug 2015, 08:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Adali rumlar da oyle. Yunanistanda dislan burada dislan.

Yazik cidden.

Tesekkurler ulus devletcilik.

So i grab my boombox and hit the TURBO BASS..
Üye
ID § 13 Aug 2015, 13:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ulus devletle, milliyetçilikle doğrudan alakası yok, olması için devletin veya bu fikriyat sahibi kişilerin bunları dışlıyor olması lazım ki, böyle bir eylem içinde olmaları zaten kendi eylem ve fikirleri için çelişki teşkil eder, kaldı ki aksine öyle bir durum yok, yerleştikleri bölgelerde ki yerel halk ile sorunlar yaşıyorlar. türkiyenin içinde ki "macir" vb. unsurların karşılaştıkları sorunlarda zira benzer.

şehirlerde o kadar sorun olmuyor, ama köylü ve kırsal bölgeler muhafazakar olduklarından ötürü dünyanın genelinde benzer sorunlar ile karşılaşılır istisnasız. burada "muhafazakarlığı" din üzerinden değerlendirmeyin sadece, her şeyi muhafaza etmeyi düşünür.

"zenginliği gürültülü sözlerle övünmek için değil, bir iş başarabilmek için bir fırsat biliyoruz.
yoksul olmayı değil fakat bundan kurtulmak için uğraşmamayı ayıp sayarız.
devletle ilgilenmeyen kimseyi zararsız değil, yararsız buluruz." Perikles
Üye
medal 1k
ID § 15 Sep 2015, 00:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ya beyler supersinizde, surekli bir rumculuk yunancilik korumasi

peki aranizda 1924 mubadelesinde memlekete gelenler hakkinda konusan var mi?

aman rumlar gitmeseydi aman aciyalim onlara oralardada dislanmislar

benim sulalem 24 mubadelesinde gelmis oradaki guzelim topraklarini birakip. Sizin bu aman tatli rumcuklar dediginiz, yunan askeri izmire girince gobek atanlar.

Azicik insaf, iki rum sarkisi dinleyince kendinizi yunan sandiniz aninda
Üye
ID § 15 Sep 2015, 00:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
mesela ben şunu dinlemiştim

Wubba lubba dub dub!
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum