[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Tarih
|-- |-- |+ Türk kimliği...
Yazar RSS Konu: Türk kimliği {30433}
Syf: ««/ 51 »»   [ A ]
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 30 Sep 2017, 12:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Biyik
tüm dünya ırkçılıkla mücadele etmeye çalışırken bizde ırk neden kutsallaştırılıyor çok anlamsız. bütün ülke değerleri ırk üzerine kurulu, neden tarihimizle yüzleşemiyoruz anlamıyorum.

tum dunya irkcilikla filan mucadele etmiyor aksine irkcilik yukseliyor. cogunlugu elinde tutan irkcilar yuzunden azinliklarda irkci yapida orgutlenmelere kayiyorlar. populizmin etkisi bu

turkiyede neden milliyetcilik surekli gazlaniyor?

mevcut bir basarisi hikayesi yok, pet sise gibi 80 sene ne batmis ne cikmis bir ulkenin basina gelen 15 senelik bir tek parti rejimi var ve her alanda cuvallamis.

teknoloji giderek ilerlerken ve dunya suratle degisirken geride kalan ve yeni sanayide ihtiyac duyulmiycak vasifsiz kalabalik icin gecmise tutunmak disinda bir sey yok. bunlarin baska turlu varliklarini anlamlandirma sansi yok cunki

sanayi devriminden beri birbirine baglidir bu isler, bugun yeni bir sanayi devriminin esiginde iken normal iskartaya cikanlarin isyan etmesi

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.
Üye
ID § 30 Sep 2017, 13:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kutsal değil abi, en azından benim için.
Bazı soruların cevabını ancak tarihe bakınca öğrenebiliyorsun,
e etnisite de işte tarihin bir kısmı.

Önce kendini tanıman lazım ki ilerleyesin. Tanımanın bi yoluda bu işte.
Saolsun tr, bizim adetlerimizde yok ettiği için böyle bir garip kimliksizlik halindeyiz.

dünyada nevruzu kutlamayan tek ülkeyiz herhalde
Alinti
Biyik
tüm dünya ırkçılıkla mücadele etmeye çalışırken bizde ırk neden kutsallaştırılıyor çok anlamsız. bütün ülke değerleri ırk üzerine kurulu, neden tarihimizle yüzleşemiyoruz anlamıyorum.

‎( ͡° ͜ʖ ͡°)
Üye
ID § 30 Sep 2017, 13:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Irkçılıkla milliyetçiliği bilinçli olarak aynı şeymiş gibi göstermeye çalışmışsın.
Dünyada milliyetçilik yükseliştedir, Kürdistan, Katalunya, İskoçya bağımsızlık referandumları bunun göstergesi bence. Mikro milliyetçilik bence güçlenerek devam edecek, büyük devletler parçalanacak.
Mikro-milliyetçilik illa ki bildik milletlere dayalı da olmayacak, mesela ABD'de Kaliforniya'nın ayrılma talebi gibi.
Yörünge Disi
ID § 30 Sep 2017, 13:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ay hadi inş ege mikro milliyetçileşir...

mikromilliyetçileştiremediklerimizden misiniz?
Üye
ID § 30 Sep 2017, 15:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şöyle iki programa denk geldim,

"zenginliği gürültülü sözlerle övünmek için değil, bir iş başarabilmek için bir fırsat biliyoruz.
yoksul olmayı değil fakat bundan kurtulmak için uğraşmamayı ayıp sayarız.
devletle ilgilenmeyen kimseyi zararsız değil, yararsız buluruz." Perikles

1 defa güncellendi. Son güncelleme 30/09/2017 15:33 tarihinde Feamer tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 30 Sep 2017, 22:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben daha globale döneceğimizi düşünüyorum, zira tersi salakça.

hoş insanlar mantıklı düşünemiyorlar, propaganda ve duygusallıkla karar veriolar ama yinede "gerçekte" global bir yapıya döneceğimizi düşünüyorum.

Avrupa bu konuda örnek olacaktır, 23141 tane ülke var, yok o orda referandum yok bu burda bişiler yapıyor ama en nihayetinde,
"merkel ne derse o" luk bir durum var. 4th reichin karşısında fransa dışında elle tutulur bir güç yok ki zaten en mantıklısı bu.

Afrikada 1 tane koca ülke olduğunu düşünsene? kimse sömüremez,
ne açlık kalır ne bişi,çiçek.

Hindistan, çoklu millet-etnisite-din-kavim vs vs nin bir arada nasıl olabileceğinin en güzel örneği. Tabi nüfus kalabalığından ötürü bokun içinde yaşıyorlar ama en azından barış içinde herifler.
Adamların ana yasası bilmem kaç hint diline çevrilmiş durumda şu anda,
güneyindeki adamlar kafa sallarken konuşurken orta taraflardakiler nıç layarak konuşuyor sürekli heh.

Bu yüzden uzun vadede, hayatta kalabilen devletlerin tek güç odakları altında birleşeceğini düşünüyorum. Şu anda bile reelde öyle bir durum var.
ABD mesela, dünyanın en güçlü ülkesi. 314131 tane kendi bayrağı olan "sözde" farklı yapılar var. Ama en nihayetinde başkan veya yargı ne derse o.
Alinti
eldar
Irkçılıkla milliyetçiliği bilinçli olarak aynı şeymiş gibi göstermeye çalışmışsın.
Dünyada milliyetçilik yükseliştedir, Kürdistan, Katalunya, İskoçya bağımsızlık referandumları bunun göstergesi bence. Mikro milliyetçilik bence güçlenerek devam edecek, büyük devletler parçalanacak.
Mikro-milliyetçilik illa ki bildik milletlere dayalı da olmayacak, mesela ABD'de Kaliforniya'nın ayrılma talebi gibi.

‎( ͡° ͜ʖ ͡°)
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Oct 2017, 23:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şu an ayrılmaların çoğunun ekonomik nedenlerden doğduğunu düşünüyorum.
hatta kıvırmayayım, yüzde 99 ekonomik, yüzde 1 ırk/milliyet/dil/din vs.

boru
Üye
ID § 04 Oct 2017, 09:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
biyik haklı

"zenginliği gürültülü sözlerle övünmek için değil, bir iş başarabilmek için bir fırsat biliyoruz.
Üye
ID § 27 Oct 2017, 12:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Beşiktaş'ta 3500 yıllık Türk mezarları bulundu

Alinti

Beşiktaş’taki metro kazısında tarihi değiştirecek bir keşif yapıldı. Eski Türk ve Altay kültürüne ait 3500 yıllık kurgan tipi 35 mezar bulundu.

Beşiktaş'ta Barbaros Bulvarı'nın hemen yanında süren metro istasyon inşaatında çıkan buluntular İstanbul tarihini değiştirecek bilgileri gün ışığına çıkardı. Metro kazısında şu anda yaklaşık 3500 yıllık, İstanbul'un en eski mezarlığı kazılıyor. Şimdiye kadar 35 mezar tespit edildi. Kuzey Karadeniz step kültürüne yani eski Türk ve Altay kültürüne ait kurgan tipi mezarlığın ortaya çıkması bilim dünyasını da heyecanlandırdı.

[tr.sputniknews.com]

1 defa güncellendi. Son güncelleme 27/10/2017 12:56 tarihinde Feamer tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 27 Oct 2017, 13:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi bu çok zayıf bi bağlantı ya

‎( ͡° ͜ʖ ͡°)
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Oct 2017, 13:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
oo where is your helen now. istanbul is ours get out fucking gayreeks

rsL#21506
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Oct 2017, 14:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben niggerı bekliyorum başlığa gelip onlar türk değil turkic kunganlar falan bişeyler diyecek.

rsL#21506
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Oct 2017, 14:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
iskitliler türk müydü şimdi ben unuttum
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Oct 2017, 14:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yalnız tam orada geceleri adeksten çıkıp az sosisli, tavuk sandviç yiyip ergenlik yapmadık. bastığımız yer toprak değil atalarımızın mezarıymış meğer.

rsL#21506
Üye
ID § 27 Oct 2017, 14:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
o yukarıda bir yerde olan videoda hepsi anlatılıyordu smiling smiley

espiri bir tarafa gerçekten orada anlatılıyor, bağlantının bilimsel olarak nasıl yapıldığı

bu konu değil ama bulguların nasıl tasnif edildiği ve nelere dikkat edildiğine değiniyorlar

sözcü halk gazetesi olarak biraz daha açmış ama yüzeysel olmuş tabi
[www.sozcu.com.tr]

Türk mezarı aslında hatalı değil ama magazin kısmı daha ağır basıyor,

şu daha bilimsel "Kuzey Karadeniz step kültürüne yani eski Türk ve Altay kültürüne "

ama zaten bu kültüre "Türk" diyoruz smoking smiley

Syf: ««/ 51 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum