[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Tarih
|-- |-- |+ Adolf Hitler ne başardı?...
Yazar RSS Konu: Adolf Hitler ne başardı? {16454}
Syf: ««/ 9 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Nov 2007, 22:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bazı arkadaşlarımızın Adolf Hitler ve Nazi rejiminden övgüyle bahsettiğine tanık oldum ve bu beni şok etti. Kendi ülkesinde bile tolerans gösterilmeyen bu tutuma burada rastlamak beni üzdü. Bunun için Nazi İmparatorluğu'nun büyük başarılarını sizinle burada paylamşmak istedim.
İNSANLIK SUÇLARI:

SOYKIRIM:
Savaş sonucunda kurulan Müttefik devlet temsilcilerinin oluşturduğu Nürnberg Mahkemelerinin tespit ettiği kadarıyla Alman toplama kampları ve ölü sayılar:
Auschwitz: 1.4 milyon
Belzec: 600 bin
Chelmo: 320 bin
Jasenovac: 53 bin
Majdanec: 360 bin
Trostinets: 65 bin
Sobibor: 250 bin
Treblinka: 870 bin.
Öldürülen Yahudilerin 3/5i kadındır, 1/5, çocuktur. 800 bin kadar çocuk gaz odalarında veya açlıktan ölmüştür. Bazı çocuklar ise daha şansız olarak tıp deneylerinde kullanılmıştır. Altta Auschwitz kampında üzerlerinde deney yapılan Romanyalı çocukları görüyorsunuz. Bu çocukların tek suçları; Yahudi veya Çingene olmalarıdır.

[/

Bu deneylerden bazıları: Basınç odalarında insanların dayanıklılık limitlerinin ölçülmesi, -40 dereceye kadar soğuk suyun insanlara etkisi, gözlere kimyasal madde enjekte edilmesi, kesilen kol ve bacakların birbirinin yerine dikilmesi ve insan bedenine hayvan parçaları dikilmesidir. Bunlar rivayet olmayıp Nürnberg davası sürecinde kanıtlanmış gerçeklerdir.

Hitler sadece Yahudileri öldürmedi:
Yine başka kayıtlardan öğrenildiği kadarıyla; 1.5 milyon insan Nazi karşıtı olduğu için sistemli bir şekilde katledilmiştir. Bunların çoğunluğu işgal edilen ülkelerdeki Komunist-Sosyalist parti mesuplarıdır. 5.7 Milyon Sovyet 250 bin İngiliz-AMerikan Savaş Esiri sistemli bir şekilde öldürülmüştür. ABD kayıtlarına göre 1941 yılında her gün 5 bin savaş esiri açlıktan veya işkenceden ölmekteydi. 600 bin Hırvat-Sırp ve 200 bin Polonyalı direnişçi yargılanmadan infaz edildi. 300 bin kişi Mason olduğu için bir o kadar kişi sadece engelli oldukları için yok edildi.
Kaynak:Hitler, volume II, Norton 2000

Yarım milyon Çingene aşağılık ırk oldukları için gaz odalarında öldürüldü.
[www.guardian.co.uk]


Söz konusu katliamlarda başrol oynayan SS Einsatz birlikleri:
[/

İNSANLIĞA KARŞI İŞLENEN DİĞER SUÇLAR

KÖLE İŞÇİLİK
20 milyon insan 1 ila 5 yıl arasında değişen sürelerde çoğunlukla aç karnına köle olarak çalıştırıldı.
Bu kişilerin tayınları ilk başlarda günde bir patates (çiğ) veya suda ıslatılarak lapa haline getirilen yarım avuç tahıl iken. Son zamanlarda haftada yarım somun ekmek veya yarım avuç tahıl tanesine düşürüldü. Çoğunlukla yerde biriken yağmur suları veya kar suyu içirildi. Günde ortalama 2-4 bin köle işçinin öldüğü tahmin ediliyor.

YAĞMA
Batı sanatının eserlerinin yüzde yirmisi Naziler tarafından yağmalanmış bununda yarıya yakını tamamen tahrip edilmiştir. Yok edilen insanlık mirasının yerine konması mümkün olmadığı gibi verilen maddi hasarın bugünün parasıyla milyarlarca dolar olduğu tahmin edilmektedir.
[en.wikipedia.org]


Death Marches: Onbinlerce esirin müttefiklerin ilerleyişi yüzünden yürüyerek yüzlerce kilometre yolu gitmek zorunda bırakılması. 15 bin kişi yolda ölmüştür.

Gettoların Oluşturulması:
Bir odada ortalama 9.2 kişinin yaşadığı; insanların dışına çıkmasına izin verilmeyen duvarlarla çevrili mahalleler oluşturuldu. İçeride yaşayan Almanlara günde 2500 kalori, Polonyalılara 670 kalori ve Yahudilere 187 kalori değerinde yiyecek veriliyordu. Söz konusu binaların %95'inde su veya kanalizasyon yoktu.
[en.wikipedia.org]

IZİEU Yetimhanesi katliamı:
Fransa'nın Izieu kasabasındaki Yahudi Yetimhanesi'nden toplanan 44 çocuğun yakılarak öldürülmesi.
[www.izieu.alma.fr]

LAPANKA: (Yakalama Oyunu)
Polonyalıların sokaklarda rastgele toplanarak ölesiye kadar köle olarak çalıştırılması. 1940'dan VArşova'Nın kurtuluşuna kadar sadece Varoşova'da günde 400 kişinin yakalandığı tahmin edilmektedir. Amaç Polonyalıların imha edilerek bu toprakların Almanlaştırılmasıdır.
[en.wikipedia.org]

LWOW Üniversitesi Katliamı:
45 Polonyalı Profesörün ve ailelerinin topluca katledilmesi.

T-4 Programı:
Bu program kapsamında 200bin ALman çocuğu fiziksel veya zihinsel engelli oldukları için gaz odalarında öldürülmüştür.
[en.wikipedia.org]

Gardelegen :
1016 Müttefik siyasi ve askeri tutuklunun idam edilmesi.
[www.ushmm.org]

Marzabotto Katliamı:
1800 İtalyan köylüsünün partizanlara yardım ettiği gerekçesi ile topluca katledilmesi.
[news.bbc.co.uk]

Sant'Anna di Stazzema,
Cefalonia,
Oradour-sur-Glane,
Babi Yar,
Dnipropetrovsk,
Rumbula,
Dokuzuncu Kale,
Paneirai,
Simferepol,
Kalavryta,
Distomo,
Vİnkt,
katliamları.


Ayrıca: Milyonlarca kitabın yakılması; resimden müziğe her türlü sanata ve basına uygulanan ağır sansür, Eşcinsellerin topluca teşhiri ve katledilmesi, şebeke suyuna kimyasal madde karıştırılması, çocukların askeri eğitime tabi tutulması, liyakata göre değil ırka göre görevlendirme, sivil yerleşim yerlerinin bombalanması, ormanların kasıtlı yakılması......
Bunlar bir saat içerisinde bulabildiklerim dahasıda var. Zaman buldukça eklemeyi düşünüyorum.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 28/11/2007 05:39 tarihinde Viktor tarafindan yapilmistir.
Yörünge Disi
ID § 28 Nov 2007, 01:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
ombakkombak
Bazı arkadaşlarımızın Adolf Hitler ve Nazi rejiminden övgüyle bahsettiğine tanık oldum ve bu beni şok etti.

Amerika, Fransa veya İngiltere gibi ülkelerle ilgili övgüylü bahsedildiğinde de şok olman lazım.. Hitler bunları kısa bir zaman diliminde yaptı, onlar ise daha uzun bir zaman dilimine yayarak yaptı.. Arada pek fark yok..

Benim gözümde ABD ve AB ile övgüyle sözeden de aynı, Hitler ile övgüyle söz edende aynı..

And now I'll close my eyes really, really tight and make you all go away.
Üye
ID § 28 Nov 2007, 01:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
öff abi spoilera al resimleri ilk ikisini özellikle,midem kalktı
Üye
medal 1k
ID § 28 Nov 2007, 01:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
eh sonunda böyle bi topic gördüm allahım inanamıyorum.
Yörünge Disi
ID § 28 Nov 2007, 01:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hitler halkına imparatorluk vaadetti ve başardı. tek hatası 2 cephede birden savaşa girmekti. ayrıca lütfen kulaktan dlma, googledan araştırma bilgilerle tarihe siyah ampulle ışık tutmaya çalışmayın. hitlere, yahudilere zulüm etmesi için, yahu zenginleri (özellikle Theodor Herzl in öne sürdüğü bir takım fikirler doğrultusunda) Hitlere mali destekte bulunmuşlardır.

NASSSIII YAAUU demeyin..

bu insanların filistinde bi devlet kurmaları gerekiyodu. ama kimse avrupadaki rahat yaşamı bırakıp da filistindeki çöle gidip yaşamaz. iş yok güç yok ev yok bina yok su yok alt yapı yok. hiç bişi yok. hadi biz buraya devlet kuralım. böle bişey için, Hitlerin gazetesine, siyasi partisine mali destekte bulunan yahudilerdi. alttan verdikleri destek ile yahudilere zulm etmesini onları almanyadan kaçırmasını istemişlerdir. evvelden de zaten ingiltere, polonya, ispanya, frasna, italya, rusya dan yahudiler kovulmuştur. 2. dünya savaşında hitler kendinden istenileni yaptı, ama sadece terazinin ucunu kaçırdı. ayrıca o verilen rakamlar da çok abartılı, okadar çok insan katledilmedi. tarih bölümüne stick bi topik istirum. en tepede dursun, topiin adı da (Konu açmadan önce 2 kitap okuyun) olsun..

edit: unuttum söylemeyi, hitler almanyanın başına seçimle gelmiştir. hem de 2 kere.. halk seçti, darbe yapmadı ^^

idilik: aşağı yukarı ve hızlı hızlı sıvazlıyorum o bölgeyi.
всё хорошо!


1 defa güncellendi. Son güncelleme 28/11/2007 01:18 tarihinde Dragonmax tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 28 Nov 2007, 01:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
dragonmax
googledan araştırma bilgilerle tarihe siyah ampulle ışık tutmaya çalışmayın. hitlere, yahudilere zulüm etmesi için, yahu zenginleri (özellikle Theodor Herzl in öne sürdüğü bir takım fikirler doğrultusunda) Hitlere mali destekte bulunmuşlardır.

işte bu tarih kitaplarında yazmıyor. Google da yazıyor.
Üye
medal 1k
ID § 28 Nov 2007, 01:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gaz odaları konusu burda tartışılmış, baktınmı bilmiyorum ama ilginç bilgilerde bulursun arasında

insan inanmak istediğine inanır, ve sana verilen kakzananların tarihi, savaş sırasında bu yazdıklarının hepside olmuş olabilir.. Ama adı üstünde savaş, savaşın ne kadar ahlakı olduğu tartışılır, bizim de bu gün tüm dünyada 1.5 milyon ermeniyi katlettiğimizi söylüyorlar bizde hayır katletmedik göç ettirdik diyoruz.. Ama ermenilerin biraz daha güzü olsa bu gün yok yapmadık diyemzdik evet yaptık derdik..

Eğer almanya ile rusya savaş sırasında barış görüşmelerine başladığında sınırlar konusunda anlaşabilseler ve almanya svaşı sona erdirebilseydi emin ol bu yzdığın katliamların hiçbirinden bahsedemezdik, bizde tecrit ettirilmiş diye bilirdik, belki hiç bilmezdik.
ama sen müttefiklerin siyah beyaz filmlerde hep yerli halka ekmek uzatırken gülüşürken japon kızlarını mıncırırken güzel bir müzik eşliğinde izleye izzleye belkide inandırılmak istenenene inanmaya başlamışındır..

aynı belgesel veya yazılarda alman bir asker sahneye çıktığında yada bir pazer çıktığında tüyleri ürperten bir müzik ve anlatanın ses tonunda belirgin bir değişim, ve anlatılanda almanlar öle yaptı böle yaptı falan filan, e sen okuduğun kitalarda da bunu görür ( ki aksini idda edecek bir yazar ya hemen nazi diye itham edilir( senin nazı sempatizanı insanlar var demen gibi) yada asla bir yayın evi bulamaz kitabını yayınlayacak) aa evet ya adamaların anlatığı gibi olmuş aynen dersen sonuçta adam 1-0 öne geçmiş olur..

Dünyada adına en çok kitap yazılan kişi hitler dir, bu kitaplardan birinde hitler le ilgili dolaylı yada direk iyi bir kelime okuyamazsın, yani bi adamla ilgili çelik gibi sinirleri vardı ve iyi bir hatip ti dışında bir kelime bulmazsın ( bide alman ekonomisini başta düzelti denir en fazla), şimdi diyer yanda da binlerce yaptığı kötü şey, ee tama ozaman... sen böle bir ortamda ne verirlirse ona inanırsın..

Almanlar süper insandırlar da demiyorum ama yazdığın şeylerin hepsinin birebir değil belki ama benzerlerini rusyada ( kendi hakına yaptıkları polonyalılara yaptıkları,almanlara yaptıklar) amerikada ( japonlara almanlara wietnamda yaptıkları ırakta yaptıkları) fransa (cezairde ) da yapmıştır ama bu gün kimse bunu konuşmaz , konuşamaz..

o yüzden tarih kananların yazdığı tarih, kesin olan bir tek bu var, yazılan çizilenler değil...
Yörünge Disi
ID § 28 Nov 2007, 01:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Breedan
Alinti
dragonmax
googledan araştırma bilgilerle tarihe siyah ampulle ışık tutmaya çalışmayın. hitlere, yahudilere zulüm etmesi için, yahu zenginleri (özellikle Theodor Herzl in öne sürdüğü bir takım fikirler doğrultusunda) Hitlere mali destekte bulunmuşlardır.

işte bu tarih kitaplarında yazmıyor. Google da yazıyor.
ı ıh, google da yazmıyor, okulda proflar anlatıyor..

idilik: aşağı yukarı ve hızlı hızlı sıvazlıyorum o bölgeyi.
всё хорошо!


1 defa güncellendi. Son güncelleme 28/11/2007 01:21 tarihinde Dragonmax tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 28 Nov 2007, 01:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Pekala... Eisenhower ne başardı? Stalin ne başardı? Churchill ne başardı?

Şimdi Nazi sempatizanı olmak ne kadar yanlışsa doğrudan müttefiklerin ve Yahudi lobisinin istediği gibi de Anti-Nazi sempatizanı olmak da o kadar yanlıştır.

Tüm devletler (kendileri için haklı olarak) tarihi kendi çıkarları doğrultusunda çarpıtırlar. II. Dünya Savaşı gibi büyük bir olayda da yapılan çarpıtmalar karşılığında elde edilecek çok şey olduğundan çarpıtmanın boyutları iyice artmakta. Sonuçta kaybeden tarafa "Tü kaka" muamelesi yapılıp Nürnberg gibi dünyaya hazırlanmış bir şovda günah keçileri cezalandırılınca, batılı müttefiklerin ve Rusların yaptıkları hayvanlıklar bir kalemde silinmiş oldu. Hatta Japonların da. Kaçınızın Japonların esir kamplarından, aldıkları müttefik esirlerine yaptıkları işkencelerden, bu insanlara zorla iş yaptırıp (mesela hava alanı hazırlatıp) sonra da iş bitince "Aman bunlar kaçarsa konuşur" diye kurşuna dizdiğinden haberi var? Yok, çünkü Japonya da savaşın faturasının Nazilere kesilmesinden yararlanıp aradan güzelce sıyrılan devletlerden. Aynı şekilde kimse evlerinden olan binlerce Avrupalı insandan, hem Ruslar hem Almanlar tarafından tepesine binilen ve İngilizler tarafından satılan Polonyalılardan veya yangın bombalarıyla bombalanan Alman sivillerden bahsetmez.

Bunu eskiden beri söyledim, bir şeyi ele alacaksanız konuya karşıt iki görüşün gözlükleriyle bakmaya çalışın ve size verilen bilgileri tekrar sorgulayın. İlk mesajda sağlanan bilgilerin yarısı doğruysa kalan yarısı ya uydurma ya da varolan rakamların şişirilmesi üzerine kurulu propaganda malzemesi.

En basitinden Nazilerin bugün bile propaganda malzemesi olarak kullanılmasına bir örnek vereyim (saptama Halkla ilişkiler dersinde yapılmıştır). Yayına konan ve büyük ses getiren Nazi karşıtı ve Musevilere destek veren filmleri düşünün ve tarihsel olarak bunları İsrail'in yaptığı operasyonlarla karşılaştırın.

Gelelim Hitler'in Yahudiler tarafından beslenip kontrolden çıkmasına. Bu da bence tamamen palavra. Bir kere böyle bir şey olsa aklınız kesiyor mu bir adamın böyle akıllıca örgütlenmesine izin verilsin veya Yahudilere karşı yapılanlar böyle kontrol dışına çıksın. Bence mantıkdışı. Hitler, doğru zamanda, doğru yerde ortaya çıktı, ilk başarısız denemesinden de edindiği tecrübe ve hitabet yeteneğiyle ezilip horlanmış, ekonomisi dibe vurmuş ve insanlarının çözüm için her şeyi yapmaya hazır olduğu bir Almanya'da iktidarı ele geçirdi. Yaptığı öküzlükleri bir kenara bırakırsak da o durumdaki Almanya'yı bir savaş makinası haline gelecek kadar nasıl kalkındırdığını da görebiliriz. Resmi belgeye dayanmayan ve "Şu şöyleyken böyledir" diyen web sitelerinden uzak durun derim. Yoksa meselenin ucu Hitler'in Aydaki üslerine ve Mars'tan aldığı desteğe kadar gider.

Saygılarımla efendim,
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k


ID § 28 Nov 2007, 05:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[forum.paticik.com]

suraya bakiyoruz hemen
apache zamaninda cok guzel bir karsigorus yazmis konuyla ilgili

(resimleri spoiler a aldim)

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Nov 2007, 06:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Boyle bir yol izlemese tum dunyaya karsi 5 sene savasamazdi.

Tek olarak ele alirsan igrenc ve asagilikca birsey. Dunya tarihine baktiginda, yuzyillarin 10 yila sigmasi sebebiyle bu kadar yogun sadece. Bugun cogu insan Hirosima ve Nagasaki'ye atom bombalarini atan ABD baskaninin adini bilmezken, Hitler'in adi seytanla bir tutulmakta.
Stalin rejim dusmani diyerekten bildigim kadariyla Hitler'den daha fazla insan oldurdu ve bunlarin 99%unun sucsuz oldugu konusunda tarihciler hemfikir. Ama Stalin asla bir "Hitler" olamadi, bu da enteresan bir noktadir.

Yani dunyadan Hitlerler hic eksik olmadi, su an ele aldigimizin spesifik olarak tek farki, dedigim gibi, 10 yila sikismis olmasi.

IYI FORUMLAR...
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k


ID § 28 Nov 2007, 07:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
e orasi oyle tabi ama ne yazikki tarihi tarihciler degil guclu olanlar yaziyor ve gercekler cikar catismalari isin icine girince hasiralti ediliyor veya pireler deve yapiliyor

iki lideri kiyaslarsak hitler bence stalinden daha iyi bir adam diyemem daha kotude diyemem ama stalin in yaptiklarinin hitlerinkinden asagi kalan bir yanida yoktur

sibiryaya giden trenlerdeki insanlarin toplama kampina gide yahudilerden daha onemsiz olmasi gibi bir olayda yok ama kimse bunlarin pesine dusemiyor
muttefikler stalinle arayi bozmamak icin pek cok seye goz yumup kabullendiler kopruyu gecene kadar ayiya dayi diyelim hesabi

bugun rusya cecenistanda neler neler yapiyor kimse ses cikaramiyor, biz burda bir PKK liyi oldursek kiyamet koparan avrupa ruslarin yaptiklarini izlemekle yetiniyor
bunun yaninda Turkiye basta cecenleri manevi oalrak desteklerken rusyanin PKK yi destekleriz bizde tehtidine boyun egip konuyu gormezden geliyor

zirt pirt turkiyeye kibrisdan cekil diyenler ermenistan azerbeycan arasindaki olayda seyirci kaliyor haksiz olsa bile inatla israil i destekliyor
avrupadan gemilere binip amerikayi yerlilerin elinden alan adam senin anadoluda ne isin var diyebiliyor

savasmaya gucu kalmamis bir ulkeye aman savas bitmeden test edelim diye iki atom bombasi atiliyor b bombayi atan adamlar utanmak yerine gururla anlatirken baska ulkelerin atom bombasi yapmasini dunyaya tehdit diye engellemeye calisiyor

boyle bir dunyada tarihcinin tek yapabilicegi gerceklerin unutulmamasini saglamakdan oteye gidemiyor
politikacilar tarihi yazarken tarihcilere sus deniliyor ve tek tarafli bir tarih yaratilmaya calisiliyor

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Nov 2007, 09:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben bu topiği yaşasın Yahudiler en büyük ABD diye açmadım, zaten kastımda helal olsun Hitler'e beaa ne güzel kesmiş yahudileri ov yeah diyen tiplerdi siz değildiniz. Zaten Nazilerin sadece Yahudileri katlettiği yanılgısına düşülmemesi gerektiğini de söylemeye çalıştım.
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k


ID § 28 Nov 2007, 09:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
orasi oyle tabi ancak kimse sallamiyor yahudiler disinda olenleri

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Nov 2007, 09:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Almanların yaptıklarının diğer katliamlardan farkı bu derece sistemli yapmış olması bence; yani adamlar tek tek isim isim öldürdüklerini kaydedip sonra yakmak için fırınlar gaz odaları falan inşa etmiş olmaları, özel eğitimli katliam birlikleri kurmaları vs. Stalin'in toplama kamplarında (Gulag) sistemli öldürme yoktu ama yinede binlerce insan öldü/öldürüldü. Stalin'i de Hitler'i de yaptıklarından dolayı kendi halkları lanetlemiştir zaten.
Syf: ««/ 9 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum