[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Tarih
|-- |-- |+ Turgut Özal 1927 - 1993...
Yazar RSS Konu: Turgut Özal 1927 - 1993 {3753}
Syf: ««/ 5 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 03 Sep 2005, 16:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti

Viktor, 07 Ağustos 2005 19:13 tarihinde demiş ki:
cok şey getirmiş olabılır ama getırdıgın fazla şeyi goturdu

PKK dıyorum başka bişey demıyorum

Teşekkürler...kim dicek die bekliyodum...
Bu bölümde her cevabına +1 koyuyorum ama bu farklı smiling smiley[signature][hline]It's a lie. A kiss with opened eyes.
And she's not breathing back.
Anything but bother me.
It takes my pain away
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k


ID § 03 Sep 2005, 22:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
PKK yı desteklemiştir kendısı el altından ıspat yok tabı zaten olumude esrarengızdır
kurcalamamakta fayda var[signature][hline]"If your enemy has a choleric temper, seek to anger him."
Roy Mustang
Üye
ID § 04 Sep 2005, 02:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sakin olup akıllı düşünmek lazım.
1.Kürtler konusunda birçok kişinin babasından duyduklarıyla burada konuştuğunuz görüyorum.Kurtuluş savaşı yıllarında halkın kendi gücüyle düşmanları yenmiş olduğu bölgelerde (maraş-antep-urfa vb..) kürt ve türk insanları omuz omuza savaşmış ve aynı gaye uğruna beraber ölmüşlerdir.
Ziya Gökalp Kürtler hakkındaki bir makalesinde "Türkleri sevmeyen kürt kürt değil,kürtleri sevmeyen türk ise türk değildir demiştir.Şu an dağda türk askeriyle savaşan insanlarda beyinleri yıkanmış doğu insanımızdır.

2.Turgut Özalın yaptığı şeyler anlık güzelliklerdir.Kötülüklerini şu anda bizler çekiyoruz.Zamanında borç bile denemeyecek kadar az dış borcumuz varken şu an dışarıya bağımlı yaşamamızı sağlayan insan da turgut özalın ta kendisidir.Bi arkadaş çok güzel demiş getirdiklerinin çok daha fazlasını götürdü diye , durum aynen öyle.

Bu arada birşey daha söylemek istiyorum.Kürt devleti kurmak istiyenlere diyecek hiç birşeyim yok.Onlardan nefrette etmiyorum.Tarihte bu tür olaylar sürekli olmuştur.Bu da onun gibi bir olaydır ve Türkiye Cumhuriyeti (T.C. derken hükümüti değil senden benden yani türk insanından bahsediyorum)
buna kesinlikle izin vermeyecektir.

[Bu mesaj myers tarafından 04 Eylül 2005 02:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Üye
ID § 04 Sep 2005, 06:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
O dagdakilerin yarisi bizim dogu bolgelerinden degil, Suriye, Iran, Irak gibi ulkelerde yasayn Kurtlerden toplama. Gecen Karadeniz'de yakalanan teroristler ornegin Suriye vatandasi cikti. Bizim ulkemizden bile degiller yani.

Bu arada ozellikle bahsettigin sehirlerde ve Mardin'de Arap kokenli Turklerde yasiyor onlarin da katkilari oldu bu ulkeye atlamayalim diye yaziyorum.
Üye
medal 1k
ID § 04 Sep 2005, 17:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti

sheref, 03 Eylül 2005 15:18 tarihinde demiş ki:
yorumlara bakıyorumda pek çok yorum cehalet dolu.
kimisi pkk'yı getirdi ülkeye demiş, kahkaha attım burada;
çoğu arkadaşımız 3-4 yaşındayken öldü turgut özal, daha tanıyamadınız bile, oradan buradan duyduklarınız ile ahkam kesmeyim,
Bu memlekete en çok faydası dokunmuş 2. adamdır kendisi.
1. Atatürk.

darbe memleketi 30 sene geriye götürür,
özal ise darbe sonrası gelmiş biri olmasına rağmen memleketi 30 sene ileri götürdü.

bu memleketi 30 sene ileri goturmek ile kastettiğin birçok gencin altında parasının nereden geldiği belli olmayan son model arabalarda bütün gun gezip ülkenin diğer köşesindeki insanların bütün gün bir ekmek parası için çalışması ise bu ileri götürme kalsın.Özal belki bir çok yenilik getirmiştir.Kendi döneminde birçok insanın refah düzeyi çok yükselmiştir.fakat taşıma suyla değirmen dönmez.şu an o refah yıllarının faturasını bizler ödeyeceğiz.4-5 çocuguna bakmaya çalışan bu milletin evlatlarından alınan vergiler hala bu adamın aldığı borçların faizine ödüyoruz.Binlerce yıldır alın terine inanan, bu vatanı devlet kasasında beş kuruş olmadan yeniden inşa etmiş insanların torunlarını, rüşvete devleti soymağa teşvik eden bir adamın hala neyi savunulur anlayamıyorum.Heleki bu adamı tarihte eşi az bulunan Atatürkle aynı kefeye koymaya kesinlikle karşı çıkıyorum.[signature][hline] BabacumMostors, 13 Kasım 2004 03:28 tarihinde demiş ki:
git yanına de ki "bizim ailenin erkekleri doğuştan 3 bacaklı" de.. bakalım tepkisi nasıl olacak
Üye
medal 1k
ID § 07 Sep 2005, 11:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti

sheref, 03 Eylül 2005 15:18 tarihinde demiş ki:
yorumlara bakıyorumda pek çok yorum cehalet dolu.
kimisi pkk'yı getirdi ülkeye demiş, kahkaha attım burada;
çoğu arkadaşımız 3-4 yaşındayken öldü turgut özal, daha tanıyamadınız bile, oradan buradan duyduklarınız ile ahkam kesmeyim,
Bu memlekete en çok faydası dokunmuş 2. adamdır kendisi.
1. Atatürk.

darbe memleketi 30 sene geriye götürür,
özal ise darbe sonrası gelmiş biri olmasına rağmen memleketi 30 sene ileri götürdü.


bu üllkeye faydası dokunan adam sayısı az tamam.Turgut Özal ı nie 2. sıraya koydun pek anlamadım...30 yıl ileri götürmesi dediğin şey ülkedeki lüks araba-ev vs. biz bu kadar lüksü kaldırıcak bi ülke deiliz..hani bügünkü dış borcumuz kaç yüz milyar dolar tam bilmiyorum o 30 yıl ileri götürmeyle alakalı işte..
yoksa ekonomik açıdan bi leri gitme sağlanamadı.ha ekonomi büyüdü ama bunun yanında borçlarda dağları tepeleri aştı...artık önüne geçemiyoruz.[signature][hline]insight, 21 Temmuz 2005 18:53 tarihinde demiş ki:
Fener ronaldinhoyu zorlanmadan alır
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 07 Sep 2005, 12:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sheref madem yaşımıza göre yorum yapacağız o zaman bana ihtilalin Türkiye'yi 30 yıl geriye götürdüğü iddiasını nasıl açıklayacaksın? Bu duruma göre ya 40 yaşındasın (olgun bir insanın 16-20 yaş arasında bu olayları anlayabileceğini varsayarsak) ya da bize akıl öğretirken kendin batıyorsun. Olayları yorumlamak için o anı bizzat yaşamak gerekmiyor, öyle olsa tarih bilimi diye birşeye gerek olmazdı.

Kaldı ki Özal'ın propagandasını yapman, hatta onu övmen bizzat bu milletin çektiği acılardan haberin olmadığını ve klavye başında güzelce bir salladığını gösteriyor. Evet Özal bu ülke insanına hizmet etmiştir: zengini daha da zengin, fakiri daha da fakir yapmış ve sınıflar arasındaki farkı derinleştirmiştir. Bunun yanında ABD kölesi olarak Türkiye soktuğu bataktan bugün bile çıkamamış durumdayız. Bol bol hava vererek bir taraflarını kaldırdığımız Talabani-Barzani ikilisinin bugün geldiği nokta ortadadır. Sırf Körfez Savaşı'nda ABD'nin yanında olup masum Irak halkına onca acıyı yaşatması ve ambargo uygulanması bile onun suçunu açıklar niteliktedir.

Bence ya Özal'ın bir tanıdığı-akrabasısın ya da gerçekleri görmek istemeyen birisisin.[signature][hline]...Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış;
Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi...
Yörünge Disi
ID § 07 Sep 2005, 16:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ozalin -ekonomik anlamda - yapmaya calistiklari iyiydi ama yontemleri yanlisti .

para!!! denen olguyu ekonomik hayatta harekete gecirebildi ama devleti pek cok konuda zayif birakdigi icin bunun sosyal sonuclari cok agir oldu .[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k


ID § 07 Sep 2005, 20:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
benım memurum işini bilir

anayasayı bır kez delmekle bir şey olmaz

tren ve toplutasımacılık komunıst işidir

kolumu kessenız kurt kanı akar

bır ulkenın cumhurbaskanı nasıl bır mantıkla bu kadar yozlaşmış lafları soyler

turkıyedekı sınıf farkının gelır ucurumunun yolsuzlukların adam kayırmacılıkalrın bır numaralı mımarıdır ozal PKK nın mımarı oldugu gıbı[signature][hline]"If your enemy has a choleric temper, seek to anger him."
Roy Mustang
Üye
medal 1k
ID § 08 Sep 2005, 13:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Özal'ın en önemli icraatı(!) Uzanlar gibi insanları zengin etmek olmuştur...Günümüzde insanlar magandaların kurşunlarıyla ölüyorsa,bunun tek nedeni daha fazla vergi kazancı için silahlanmayı kolaylaştıran büyük insan (!) Özal'dır.[signature][hline]Büyük iyilikleri tanımak için, küçük kötülükleri tanımamız gerekir.
J.J.Rousseau
Üye
ID § 08 Sep 2005, 17:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Şimdi Özal ın yaptıkları acaba kedi hür iradesi ilemi yoksa dışardan zorlama ilemi oldu yoksa iyi birşeyler yapmak isterken hatamı yaptı sizce hangisi.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 07 Sep 2017, 13:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Geçen gün Cem Toker'in bir videosunu izliyordum, bu konuda tartışılanlar aklıma geldi. Atatürk'ün liberal ekonomileri referans alarak kurduğu bir ülkede, yıllar boyunca bu kadar kapalı bir ekonomi uygulanmış olması cidden enteresan.

Turgut Özal bunu kırmış. Ancak ne yazık ki sermayeyi rant odaklı haline getirdiği için de ayrı bir zarar yaratmış.

[www.dunyabulteni.net]

Şöyle düzgün bir Liberal ekonomi uygulayacak parti gelse de coşşa ortalık...
Syf: ««/ 5 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum