[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Masaüstü
|-- |-- |+ Masaüstü Frp için öneriler....
Yazar RSS Konu: Masaüstü Frp için öneriler. {548}
  [ A ]
Üye
ID § 11 Jan 2018, 17:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Arkadaşlarla net üzerinden Frp oynamak istiyoruz. Fakat nereden oynasak vs. karar veremedik. Steamde pathfinder, fantasy grounds'u gördüm güzel gibiydi tavsiye edermisiniz?. Yada bildiğiniz başka var mıdır?. Roll20.nette iyi gibi. Çok hardcore frpci değiliz Dmliğide rahat yapabileceğimiz bir platforma ihtiyacımız var.
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 11 Jan 2018, 17:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Tabletop simulator var.
Üye
ID § 11 Jan 2018, 19:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
imamizer
Tabletop simulator var.

Pek masaüstü frp için uygun gibi gelmedi o bana. Direk frp için yapılmadığından baya bir uğraş gerektirir gibi geldi ilk görüşte.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 11 Jan 2018, 19:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
roll20 + discord her isinizi gorur.

dm icin
video serisini tavsiye ederim. Bir cok seyi acayip hızlandırıyor (bazı seyler cok detay tabi hepsini yapmak gerekli degil)

Sasuga Onii-sama!!

1 defa güncellendi. Son güncelleme 11/01/2018 19:30 tarihinde madcow tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 11 Jan 2018, 22:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
madcow
roll20 + discord her isinizi gorur.

dm icin
video serisini tavsiye ederim. Bir cok seyi acayip hızlandırıyor (bazı seyler cok detay tabi hepsini yapmak gerekli degil)

Teşekkür ederim izleyeyim bunu. roll20 yada pathfinder daha mantıklı gibi duruyor şuan.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 12 Jan 2018, 03:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben roll20 de 750 saati gormusum. İyidir. Tanıdıgım online masaustu frp oynayan neredeyse herkes roll20 kullanıyor(belki de bu yuzden tanıyorumdur sdf). Pathfinder ile bir tecrubem olmadı onun icin bir yorumum yok.

Tabi nası kullanacagınızla da cok alakalı roll20den ne kadar deger alacagınız. Map/token olacak mı? Combat taktiksel(dogru kelime bu degil sanırım ama) mi olacak? Yani 5ft 10ft hesabına girecek misiniz? Theatre of the mind role play agırlıklı bir oyun mu oynatılacak yoksa combat agırlıklı haritalı gorsel bir oyun mu oynatılacak? Roll20 bunların hepsine hitap eder tabiki ama islevlerinin ne kadarını kullanacagınız degisir.

Bunlar ile ilgili bilgi verirsen ona gore bakmanı tavsiye edecegim seyler olur. Yoksa sadece discord'a bir dice roller koyup discordda bile oynanır masaustu frp.

Roll20 ile ilgili en tavsiye etmeyecegim sey konusma ozelligidir. Cok sıkıntı cıkarttı biz ne zaman denesek. Eger sadece ses ise discord. goruntulu konusma yapacaksanız(bu arada bu cok eglenceli olabiliyor) skype kullanıp roll20 yi haritalar tokenlar zarlar(vs.) icin kullanmayı tavsiye ederin.

Sasuga Onii-sama!!

1 defa güncellendi. Son güncelleme 12/01/2018 03:06 tarihinde madcow tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 12 Jan 2018, 10:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Dediğin terimleri bilmiyorum belki ben farklı olarak biliyorumdur dediklerini. Ama şöyle diyim harita üzerinden oynatmayı planlıyorum. Zindanlara vs girincede zindan grafiği üzerinden gitmeyi düşünüyodum. Örneğin karşılarına sihirli bir kapı çıktı vs. onun görseli de konabilirse şahane olur. Genel olarak savaş ve diyalog üzerine kurulu bir oyun planlıyorum. Yani karışık olacak sadece savaş veya diyalog olmayacak.
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum