[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Masaüstü
|-- |-- |+ Online Pati D&D campaignine oyuncu...
Yazar RSS Konu: Online Pati D&D campaignine oyuncu {2305}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 26 Jul 2017, 19:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Merhabalar,

Patiden bir kac kisi online D&D oynamak istediler, ben de onlara yeni bir campaign oynatacagım. Suan 3 oyuncumuz var ama buradan katılmak isteyenler olabilecegi icin bir sorayım istedim. Rahatlıkla 5 oyuncuya kadar cıkabiliriz. 5 kisinin ustune cıkarsak, sonra gelenleri dinlemeye davet ederiz ve zaman oldukca onlara da kısa oyunlar (one shot) oynatabilirim.

DnD deneyiminiz olup olmaması sıkıntı degil, baska dnd versiyonlarını biliyor ama bizim oynadıgımızı bilmiyor olmanız da sıkıntı degil. Biraz merak ve istek oyuna katılmanız icin yeterli. Ama nasıl/nerde oynanacagını, ne tip bir oyun olacagını merak edenler icin campaign ile ilgili bilgileri asagıda verecegim.

Setting: Full Sandbox. Oyuncular istedikleri herseyi yapmakta ozgurler ben sizlere hikayeler cıkartacagım
Edition: D&D 5e
Voice: Discord
Platform: Roll20 (haritalar/tokenlar/zar atımı icin kullanılacak site)
Deneyim: Yeni&Eski
Baslangıc saati: Buna oyuncular karar vericek. Hafta ici ya da hafta sonu belirledigimiz bir saatte duzenli olarak baslayabiliriz ya da her hafta bos bir saat arayabiliriz.
Session uzunlugu: 3-5 saat (oyunun buldugu durum ve oyuncuların ve benim serbest oldugum zaman dilimlerine baglı olarak degisir)
Slot: 3/5

Karakter Yaratım Bilgileri(Merak edenler icin)
Baslangıc Level: 1
Kaynaklar: PHB, SCAG, UA revised ranger (Bunlar hakkında bilginiz yoksa sorun degil katılanlara ve merak edenlere detaylı acıklarım)
Multi-Class: En fazla 2 class. Ve power gaming olmayan bir sebebi olmalı (background vs).
Evil Karakter: Tercihen yok. Oyun surecinde evil secimler yapabilirsiniz boyle bir kısıt koymayacagım ama hikayelerimi 'kahramanlar' icin yarattıgımdan evil oyuncu olmamasını tercih ediyorum.
Statlar: Matt Colville kurallarını kullanacagım. 4d6 atıp en dusugunu cıkartacagız ama statları sırayla yerlerine koyacaksınız yani ilk attıgınız stat strength ikinci attıgınız dex olacak. En az 2 statınız 15 degilse tekrar atacaksınız.

Hikaye: Dunyanın butun detaylarına karar vermedim suan ama bir kasabada baslayan bir adventure grubu olacaksınız. Herkes birbirini bir sekilde tanıyor olacak ve birbirinizi nasıl tandıgınıza karakterleri yarattırken karar verebiliriz.

Neyse uzun bir yazı olmus oldu. Katılmak isteyenler pm ya da burdan yazabilirler. Discord ve roll20 linkini yollarım. Sonrasında karakter yaratmak icin bir session yapıp oynamaya baslarız.

Sasuga Onii-sama!!
Üye
medal 1k
ID § 26 Jul 2017, 19:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Birkac seansa katilip gormek isterim acikcasi, online nasil oluyor bu is diye.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 26 Jul 2017, 19:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kutun dolu discord linkini yollayacaktım

Sasuga Onii-sama!!
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 26 Jul 2017, 19:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Oyuncu bulamiyorum kendi oyunuma, duzenli olacaksa yazin beni. Bard acarim.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 26/07/2017 19:36 tarihinde GERGE tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 26 Jul 2017, 19:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kayıt alıp sonra dinlemek için paylaşırsanız seviniriz.

patipatipatipatipatipatipatipatipatipatipati
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 26 Jul 2017, 21:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben katıldım bile thumbs up
Üye
medal 1k
ID § 26 Jul 2017, 21:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
grego sendeki bu istek beni korkutuyor dostum spinning smiley sticking its tongue out
TW
ID § 26 Jul 2017, 21:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
çok canım çekti benim de ya yıllar oldu oynamayalı. hype is real.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 26 Jul 2017, 21:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
istekli fotoğraflarımı atıyorum şimdi discord a, korkacak bir şey yok kcbska
TW
ID § 27 Jul 2017, 16:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ekle benide hemen
ne zaman oynuyonuz
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Jul 2017, 17:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
evet şu anki kadro

madcow - dm
bck
gerge
seru
grego
cicibeybe

discord davetiyeleri dm de.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 27/07/2017 17:45 tarihinde Grego tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 27 Jul 2017, 17:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
discord isterim..mumkunse tesekkurler..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Alan Yetkilisi
medal 1k

ID § 27 Jul 2017, 18:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Oyunla ilgili gelişme, hikaye, özet yazılacaksa burada paylasın sticky yaparız hemen.
İzmir olsa katılırdım da smiling smiley

Carpe DM..
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Jul 2017, 18:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
online oynanıyor, dudullu dan bile katılınabilir
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 31 Jul 2017, 16:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
madcow

dm olarak seansları öyküleştirmek sana kalıyor yalnız. yaz ki heveslendirelim başka grupları da. eye rolling smiley
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum