[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Masaüstü
|-- |-- |+ kutu oyunları, başlangıç...
Yazar RSS Konu: kutu oyunları, başlangıç {15666}
Syf: ««/ 13 »»   [ A ]
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 13 Oct 2016, 14:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Konu hala aktif olduğuna göre 2-3 satır yazayım ben de.

- Settlers of Catan aile ve non-geek arkadaş çevresiyle oynanabilecek muhteşem bir oyun. Öğrenmesi kolay, keyifli, muhabbeti uzatıyor. 20 seneye yakın süredir oynuyoruz ara ara. Bir ara bilgisayarda oynardım. Tabletim ömrünü tamamlayana kadar arada tablette oynadım.

- Yine hafif tierda Carcassonne çok keyifli oyun. Tavsiye ederim. Star Wars edition'unda ekstradan "ele geçirmece" kısmı var, oyuna ayrı bir keyif katıyor. Normali de her türlü eğlenceli.

- Das Verrückte Labyrinth (Labyrinth diye ingilizceye çevirmişler ama 2 oyun var aynı isimle, orjinal ismi bu olan) çok basit ve güzel oyun. Çok tekrarda sıkıyor, ama 1-2 el atılırsa tadımlık etkili.

- Ticket to Ride yine çok keyifli basit oyunlar arasında yer alıyor. Avrupa haritası versiyonunu oynadım, daha keyifli diyorlar zaten. ABD versiyonu aynı tadı vermez kültürel olarak smiling smiley

- Diğerlerine kıyasla daha gölgede kalan ama ara ara oynanabilecek Saboteur tavsiye edilir.

* * *

Daha zorlayıcı ve öğrenmesi kastıran oyunlar arasında benim favorim Dead of Winter

Normal Pandemic de fena değil ve basit oyunlar listesine girebilirdi, ancak Pandemic Legacy inanılmaz bir oyun. Mutlaka oynanmalı (oyun toplamda bir set oynanabiliyor, başarı durumuna göre 12-24 el sürüyor.)

Onu ise keyifli atmosferiyle Battlestar Galactica takip ediyor.

Sadece iki kişilik olmasından mütevellit ve aşırı kastırmacasıyla Twilight Struggle listede biraz gerilerde.

Lords of Waterdeep daha geek işi keyifli oyunlardan.

X-Com'un oyunu güzel düşünülmüş ama zaman sınırı oyunun zevkini kaçırıyor biraz.

Daha derinlerde Relic ve Battlefleet: Gothic Armada başta olmak üzere GW oyunlarına da bakabilirsin.

Boardgame etkinliği olunca ilk aklıma gelenler bunlar.

Game of Thrones'ın oyununu şöyle bir açtık, kurcaladık, sonra ne kadar gereksiz detaylara boğulduğunu gördük, dahası tek eli hızlı oyun youtube videosunda 45 dk sürüyordu ve bir oyun 7 mi 8 mi ne el sürüyordu, yani 6 saat oynamak lazım heralde gibi bi tahminde bulnuduk (belki hatalı tahmindir), uğraşılmaz, başka zaman oynarız diye kaldırdık kenara. Kaldırış o kaldırış smiling smiley

So long, and thanks for all the fish...

2 defa güncellendi. Son güncelleme 13/10/2016 14:23 tarihinde Rewendor tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 13 Oct 2016, 20:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Food Chain Magnate tavsiye ederim. Baya derin ve ağır bir ekonomi oyunu.
Basit ama güzel olarak seven wonders duel olabilir.

Codenames türkçe geliyor bu arada bu ay d&r de olur.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 13/10/2016 20:39 tarihinde yeahh1986 tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 20 Oct 2016, 08:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Game of Thrones, epey uzun suruyor, biraz combat sisteminden biraz da politika muhabbetlerinden. 5-6 saat dogru bir tahmin. En iyi 3.5 saat icinde bitirebilmis bizim bir grup.

Cthulhu lore u sevenler icin Eldritch Horror tavsiye edilir.
Üye
ID § 28 Oct 2016, 17:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Eldritchin event kartları Arkham Horror'dan sonra çok formüle edilmiş gibi geldi sevemedim. Ama arkham sadece rpg grubuyla oynanabiliyor, eldritch kutu oyuncusuyla oynanmaya daha yatkın.

BulletRide: Garbage'ın bile bir duruşu var bu ne şimdi hehe
nileppezdel: Sabah ezanı okuduğum sıralarda webcam show izliyodum sanırım
Üye
medal 1k
ID § 05 Mar 2017, 08:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bir Terraforming Mars firtinasidir gidiyor. Siddetle tavsiye edilir.
Üye
medal 1k
ID § 19 Mar 2017, 20:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
T.I.M.E. Stories e basladik, bir case cozduk. Guzel oyun gerci her case icin ayri pack almak pahali gelebilir. En iyisi 2-3 grup olarak oyunu almak yada birisinden kiralamak.

Bu tarzi sevenlere Sherlock Holmes daha ucuz gelebilir.
TW
medal 1k medal 5k
ID § 11 May 2017, 12:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Eldritch horror aldim , 3-4 seferde oynadik gayet zevkli ama kutu dizayni bukadar kotu olabilir. rahat oynayabilmek icin box organizer sart.

blog.canbakal.com
Spyro
medal 1k
ID § 11 May 2017, 23:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
FFG oyunlarinin genel sikintisi o ya.. ne kadar efektif kullansan da o icindeki insert, kullanilabilecek alani sacma bi sekilde azaltiyor..

en temizi onu atip, organizer almak ama ben cosmic encounterda inserti kesip bicip idare eder hale getirdim heh..

you come at the king, you best not miss..
TW
medal 1k medal 5k
ID § 15 May 2017, 15:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
foam board alip bende kesip bicmeyi dusunuyordum, hatta boardgamegeek de direk olculeri bile vermisler ama degermi bilemedim. Muhtamelen bu kutuyu alicam , ek paketlerini aldigimdada sigiyormus.

Bunun disinda 2 kisilik oynanabilecez hizli bir oyun almayi dusunuyorsaniz kesinlikle jaipur oneririm.

blog.canbakal.com

1 defa güncellendi. Son güncelleme 15/05/2017 15:51 tarihinde Virus tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 21 May 2017, 07:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Arkham ve Eldritch için kart, pul, kapı hazneleri vs. var. Ayırabileceğin ek bütçen varsa mantıklı. Bende Arkham'ın bütün ek paketleri var. Kapladıkları yer komik bile değil yani.

BulletRide: Garbage'ın bile bir duruşu var bu ne şimdi hehe
nileppezdel: Sabah ezanı okuduğum sıralarda webcam show izliyodum sanırım
Syf: ««/ 13 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum