[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Masaüstü
|-- |-- |+ Warhammmar 40k...
Yazar RSS Konu: Warhammmar 40k {2411}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 02 Apr 2012, 21:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
İlk kez bir Warhammer 40k oyunu oynadım, setting epey hoşuma gitti (GM oyundan önce 2 saat setting anlattı). Romanlarına gireyim, sonra kendim oynatayım dedim ama information overload oldu. Nereden başlayayım? Horus Heresy iyi görünüyor ama bilmiyorum. Tavsiye var mı?

Magic: The Gathering Online = GERGE
TW
ID § 03 Apr 2012, 13:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bekleyemedim, Heresy serisini aldım. Bu gün başlarım.

Üye
medal 1k
ID § 04 Apr 2012, 03:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Shared World olduğu için fazla W40K romanı okumadım, ama bildiğim kadarıyla en çok tutulan W40K yazarı Dan Abnett.

Horus Heresy serisi de çok beğeniliyor, fakat o seri aslında 40K evreninin asıl settinginde geçmiyor. Evrenin 40K'daki hale gelmesine neden olan çok önemli bir dönemi anlatıyor.

Bu arada, blacklibrary.com'da uygun fiata, hatta bazen de bedava W40K e-kitapları bulunuyor.

3 defa güncellendi. Son güncelleme 04/04/2012 03:30 tarihinde Komutan tarafindan yapilmistir.
TW
ID § 04 Apr 2012, 11:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Oradan aldım zaten Horus Rising denen kitabı. Önce geçmişini öğreneyim, sararsa yenileri okurum.

Yörünge Disi
ID § 04 Apr 2012, 22:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Eldar ordusu kurmakta olduğumdan ve artık şu romanları okuyayım diye bende Path of the Warrior ile başladım okumaya ama Horus Heresy direk listemin başında duruyor bir an önce okuyacağım. Valla shared world olmasına rağmen çok iyi şeyler duyuyorum romanlar hakkında.

Sana tavsiyem GERGE Dawn of Warlara bakabilirsin biraz direk lore'a giriş için RTS seviyorsan. Onun dışında Codexler var orduların 40k tabletop için kurallar olan orada da çok güzel lore anlatılıyor onlarıda okuyabilirsin. Birde kısa bir 40k animasyonu çıkmıştı geçenlerde oda güzeldi onu izle.

40k AKAR.

not: dark heresy mi oynadınız?
TW
ID § 04 Apr 2012, 23:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yok. Deathwatch. Jericho Reach diye bir yerde Space Hulk'a göreve gittik, orada Tyranid kestik. Setting'i çok bir heyecanlı anlattı ama GM 2 saat, ilgimi çekti epey.

Metucon oyunu yine, playtest yapıyorduk.

Oyun işi bana uzak şu an. RPG ve Indie oynuyorum sadece biraz da MobA. İlk kitabı o aldığım serinin iyi başladı ama, yazım filan güzel. Bakıyorum.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 04/04/2012 23:36 tarihinde GERGE tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 05 Apr 2012, 02:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Horus Heresy başlamak için doğru seri. Daha sonra Space Wolf'ler okunabilir.

Warhammer 40K en sevdiğim 2-3 evrenden bir tanesi, romanları edebi olarak çok başarılı değiller ama okuması zevkli.

hihi
Üye
ID § 19 Feb 2013, 07:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Eğlenceli bir seri istiyorsan Ciaphas Cain kitaplarını okuyabilirsin. Cain bir commissar ve önceliği hayatta kalmak. Adamın kendi paçasını sıyırmak için yaptıkları bir şekilde leyhine dönüyor ve zamanla "Hero of the Imperium" olarak anılmaya başlıyor. Neredeyse bir karış kalınlığında bir kitabı var mesela, adı da Hero of the Imperium, ama öyle keyifle okudum ki bana mısın demedi.
Üye
ID § 20 Feb 2013, 21:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Altın zırhlar giyen bir commander vardı, imperial guardsın başında hatta.O kadar çok evren fethetmişki outer rime gelince emperor adına fethedilecek yer kalmadı diye ağlamış.Kİmdi o?

Enemy Unknown
Üye
medal 1k
ID § 21 Feb 2013, 15:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
commisar yarrik

Ok thanks, bye.
TW
ID § 21 Feb 2013, 15:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
iskender abi o 42k yıl sasmıs senın tarih

64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
Üye
ID § 23 Feb 2013, 22:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hah buldum adamı SOlar Macharius benim dediğim adam, primarchlardan bile daha zeki daha iyi bi komutan diyolar.

Enemy Unknown
Yörünge Disi
ID § 23 Feb 2013, 22:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
istanbulda oynatan var mi

şişkolardan nefret ederim
Yörünge Disi
ID § 23 Feb 2013, 22:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
GERGE ordu kursana beraber oynarız ^^
TW
ID § 23 Feb 2013, 22:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
fantasyden sonra 40'nın masaüstü baya yavan geliyo, denemiyenlere kesin tavsiye ederim fantasyi

64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum