[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Masaüstü
|-- |-- |+ The Dervish House...
Yazar RSS Konu: The Dervish House {1581}
  [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 19 Jul 2010, 16:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kitabi okumadim, fakat Turkiye'de gecen hatta tamamiyla Turkiye uzerine olan bir bilimkurgu olmasi sebebiyle dikkatimi cekti. Yabanci yazarlarin Turkiye'de gecen romanlar yazmasi nadir rastlanan bir olay.

[www.pyrsf.com]

It begins with an explosion. Another day, another bus bomb. Everyone it seems is after a piece of Turkey. But the shock waves from this random act of twenty-first-century pandemic terrorism will ripple further and resonate louder than just Enginsoy Square.

Welcome to the world of The Dervish House—the great, ancient, paradoxical city of Istanbul, divided like a human brain, in the great, ancient, equally paradoxical nation of Turkey. The year is 2027 and Turkey is about to celebrate the fifth anniversary of its accession to the European Union, a Europe that now runs from the Arran Islands to Ararat. Population pushing one hundred million, Istanbul swollen to fifteen million, Turkey is the largest, most populous, and most diverse nation in the EU, but also one of the poorest and most socially divided. It's a boom economy, the sweatshop of Europe, the bazaar of central Asia, the key to the immense gas wealth of Russia and central Asia. The Dervish House is seven days, six characters, three interconnected story strands, one central common core—the eponymous dervish house, a character in itself—that pins all these players together in a weave of intrigue, conflict, drama, and a ticking clock of a thriller.
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 19 Jul 2010, 16:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Böyle bir provokasyon koktu koktu gitti.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Jul 2010, 18:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bende iki gün önce rastladım nette o kitaba. yani o kapak olmasa önyargısız yaklaşıcam ama...
Üye
medal 1k
ID § 19 Jul 2010, 18:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yalniz o kapak Amerikan versiyonunun kapagi. Kitabin orijinal yayinevi Ingiliz ve onlarin kapagi da su sekilde:

[www.amazon.co.uk]

Tabii bir yazarin kitaplarinin kapagi uzerinde ne kadar soz sahibi oldugunu bilmek zor.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Jul 2010, 21:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
değil aslında, o konuda haklısın da, itmiyor mu yine de insanı biraz...

al bunda da arap harfi şeklinde yazılar tongue sticking out smiley

ha bulsam okurum o ayrı...
Üye
medal 1k
ID § 20 Jul 2010, 02:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Itiyor tabii. Kitabin oryantalist bir tarzda yazilmis olmasindan suphe ediyorum. Yalniz okudugum bir iki yorumdan anladigim kadariyla en azindan Turkiye'yi iyi gosteriyor.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 20/07/2010 02:19 tarihinde Komutan tarafindan yapilmistir.
TW
ID § 20 Jul 2010, 11:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben sey cok gülüyorum.

bunlar dervish denilen seyi cok super bir dövüş ustası olarak biliyolar, böle fantastik kılıc kulanan falan. shaolin monkun türk versiyonu gibi.

varmıs öle efe dervişler ama nerden gelmiş bi fikir kafalarına merak icindeyim

64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
TW
ID § 10 Aug 2010, 16:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alıp okuyacağım. Ian McDonald biraz niche kalmış, kadersiz ama iyi bir yazar. Bir sürü çok önemli ödül için aday oldu, neredeyse her kitabının böyle bir olayı var, ama sadece 2-3 kere kazandı. Ama kitabın Gollancz'dan çıkmış olması beni asıl umutlandıran.

Magic: The Gathering Online = GERGE

1 defa güncellendi. Son güncelleme 10/08/2010 16:21 tarihinde GERGE tarafindan yapilmistir.
Yörünge Disi
ID § 10 Aug 2010, 16:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kitap yazan bir büyük yazar daha türkiye'nin nerede olduğundan habersiz şekilde saçmalar kitabı olmaz inşallah..

cahillik sadece kapak tasarımı ile sınırlı kalmıştır umarım.
TW
ID § 10 Aug 2010, 17:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Gollancz SF'den çıkması en azından bir SF kitabı olarak ortalamanın epey üstünde olacağını düşündürüyor.

Ayrca Ian McDonald non-western toplumlar üzerine çalışmaları ve romanları ile tanınan bir abimiz. Afrika'da geçen, hindisdan'sa geçen geçen kitapları var benim bildiğim kadarıyla. Araştırmasını iyi yapan biri. O açıdan derdin olmasın derim dasaaa.

Yörünge Disi
ID § 10 Aug 2010, 17:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ok. sen öle diyorsan alırız thumbs up

ama okuduktan sonra kapak çizerine bi mail borcum olabilir..
TW
ID § 10 Aug 2010, 17:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Örnek bölüm buldum: [www.tor.com]

Türkiye'yi iyi anlatmış. Başı örtülü kadınlar filan var örnek bölümde ama mini etekli olanlar da var yani smiling smiley Çok okunası geldi bana örnek bölümü okuyunca. Oryantalist havası pek yok gibi.

Ama Gollancz'dan çıkanı alın, hem kapağı daha güzel, hem de Tor kitapları amerikanlaştırıp batırabilen bir yayın evi. İngiliz versiyonu daha iyi olur.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 10/08/2010 18:08 tarihinde GERGE tarafindan yapilmistir.
TW
ID § 22 Aug 2010, 19:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alınabilir bir fiyatta ebooku çıkmış. Bu ayki kitap kotamı doldurduğum için alamıyorum ama haber vereyim dedim: [ebooks.whsmith.co.uk] Türkiye'ye de satıyorlar.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 22/08/2010 19:08 tarihinde GERGE tarafindan yapilmistir.
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum