[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Masaüstü
|-- |-- |+ Fantastik Kitap önerisi...
Yazar RSS Konu: Fantastik Kitap önerisi {4958}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
MTG Turnuvası 1.si
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 19 Oct 2009, 16:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Şöyle Dune gibi içinde suikast veya politika içeren fantastik,bilimkurgu kitabı varmı önerebileceğiniz.

Ama lütfen riftwar saga,kara elf üçlemesi,kristal parçası benzeri öneriler'de bulunmayın cocuk kitabı gibi geliyor artık.

dipnot: (apocalyptic dünyalar cok hoşuma gidiyor ama illa öyle bir kitap olacak diye birşey yok)
TW
ID § 19 Oct 2009, 16:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
counselors and kings serisi

Bilemiyorum altan
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Oct 2009, 16:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
a song of fire and ice, tales of einarinn (bu son kitaba kadar türkçeye de çevrildi ama son kitabı çevirmediler sanırım. ben orjinalini almıştım.)

pek politik değil ama "artık shared world fantasy beni bayıyor. yok mudur bunun bi üstü yaw?" demeye başladıysan china mieville in perdido st. sattion ından bi başla. gerçi bu tür kitaplar için yukarda GERGE nin guide ı var.

fantasy olmasa da ortaçağ ingiltere'sinde geçen pillars of the earth baya güzeldir. şimdi mini serisi de yapılıyor.

3 defa güncellendi. Son güncelleme 19/10/2009 17:00 tarihinde fenris tarafindan yapilmistir.
MTG Turnuvası 1.si
ID § 19 Oct 2009, 16:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hmm forgotten realms kitabıymış counselors and kings. Tamda bu dediklerimin üstüne smiling smiley İçinde Drizzt,wlufgar gibi yok artık lebrom james karakterler varmı ? forgotten realms'den kaç kitap okuduysam hep oyleydi de

1 defa güncellendi. Son güncelleme 19/10/2009 16:56 tarihinde Masticore tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Oct 2009, 16:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
o seri baya iyi. yine FR dan house of serpents genel FR çizgisinin dışında güzel bi üçleme.
MTG Turnuvası 1.si
ID § 19 Oct 2009, 16:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
fenris
a song of fire and ice, tales einarinn (bu son kitaba kadar türkçeye de çevrildi ama son kitabı çevirmediler sanırım. ben orjinalini almıştım.

pek politik değil ama "artık shared world fantasy beni bayıyor. yok mudur bunun bi üstü yaw?" demeye başladıysan china mieville in perdido st. sattion ından bi başla. gerçi bu tür kitaplar için yukarda GERGE nin guide ı var.

fantasy olmasa da ortaçağ ingiltere'sinde geçen pillars of the earth baya güzeldir. şimdi mini serisi de yapılıyor.

ekşide ki ilk yorumu okudum güzele benziyor politik entrika & dram thumbs up
TW
ID § 23 Oct 2009, 20:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Prince of Nothing'i oku Bakker'dan ya da Mieville kitaplarını oku derim ben de. Scar en sevdiğim onun kitapları arasında.

Küçük, sevimli birşey istiyorsan Patricia A. McKillip'ten Ombria in Shadow var. Rehberimde yazmıştım:

Magic: The Gathering Online = GERGE

1 defa güncellendi. Son güncelleme 23/10/2009 20:25 tarihinde GERGE tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 23 Oct 2009, 20:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
scar dan önce perdido st station. yani ayrı hikayeler, okunması zorunlu değil ama hem çok güzel hem de baya gönderme filan var scar da.
TW
ID § 23 Oct 2009, 20:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Herşeyden önce sen de oku Ombria in Shadow'u fenris eğer okumadıysan. Çok iyiydi o.

Mieville'in bir Iron Council o kadar iyi değil zaten. Herşeyini oku. Iron Council'de çok propagandamsı olduğu için açmadığı beni sadece.

Magic: The Gathering Online = GERGE

1 defa güncellendi. Son güncelleme 23/10/2009 20:38 tarihinde GERGE tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 23 Oct 2009, 20:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hmm evet iron council bayık; bende diğer başlıkta yazmıştım.

hiç duymamıştım ombria yı, okuyum bi ara.
MTG Turnuvası 1.si
ID § 23 Jan 2010, 00:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
a song of fire and ice serisini aldım ve okudum uzun bir aradan sonra yalnız kitabın sonunda cok fena küfür ettim. Güzel kitapmış diyemiyosun çünkü kesip atmışlar resmen.

Bir kitap orada bitirilmez ya. Bana komik gelen tarafıda kitabı sanki 3000 sayfalık bir seriymiş gibi karakterlerin soy ağacını anlat anlat bitmiyor hancının babasına kadar anlatıyo karakterleri , birbirine giriyor karakterler.

Dediğim gibi 3000 sayfa olsa anlıycam cünkü ilk kitaplarda biraz anlatmaya mecbur tanıtmak için... Devamı varmı onuda bilmiyorum en azından türkçeye cevrilmemiş heralde. Varsa ve çevirmiyorsa arka bahçe'ye kolum girsin

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 23 Jan 2010, 01:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

hertürlü öneririm, şahane bi seri.

Leave That Thing Alone
TW
ID § 23 Jan 2010, 08:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Masticore
Dediğim gibi 3000 sayfa olsa anlıycam cünkü ilk kitaplarda biraz anlatmaya mecbur tanıtmak için... Devamı varmı onuda bilmiyorum en azından türkçeye cevrilmemiş heralde. Varsa ve çevirmiyorsa arka bahçe'ye kolum girsin

Arkabahçe sadece ilk cildin küçük bir kısmını çevirdi sanırım, yani ilk kitabı bile doğru dürüst çevirmediler. Seri şu anda 4000 sayfa kadar oldu, bir o kadar daha gelecek bitene kadar.
Üye
medal 1k
ID § 23 Jan 2010, 18:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bu arada A Song of Ice and Fire'ín ilk kitabi Game of Thrones'dan uyarlanan televizyon dizisi buyuk ihtimalle 2011'den itibaren yayinlanmaya baslanacak.

Oyuncu listesi:

[www.thrfeed.com]

2 defa güncellendi. Son güncelleme 23/01/2010 18:32 tarihinde Komutan tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 23 Jan 2010, 20:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Konuyla alakasızlar ama,

Baya bir süredir türk ve genellikle fk basan yayınevlerini takip etmiyorum da, en son arkabahçe kapanıp yarıda kalan serilerini laika adlı başka bir yayınevine devretmemiş miydi? Arkabahçe'nin basmaya başlayıp da daha sonra laikanın devam ettirdiği bir sürü seri hatırlıyorum da.

Bir de yurtdışından kitap alırken hangi siteleri kullanıyorsunuz ve kargo + gümrük vs. kaça patlıyor ne kadar sürüyor gelmesi? Robinsondan falan sipariş vermektense netten almak daha basit olacak sanki.

hihi
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum