[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Karalama Defteri
|-- |-- |+ almanca ve ingilizce kitap lazım...
Yazar RSS Konu: almanca ve ingilizce kitap lazım {262}
  [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 05 Nov 2016, 22:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
almancam gelişsin diye aynı kitabın ingilizce ve almanca baskılarını alıp eşzamanlı okumayı planlıyorum ancak sorun şurada ki ne okumalıyım bilmiyorum.

bana bir şeyler katacak eserleri okurum hep ancak böyle bir çalışma için ağır olacaklarını düşünüyorum. (almancam orta düzey bile değil.) gidip twilight'ı da okumak istemiyorum haliyle. çok uzun olmayan, kolay okunabilen, sıkmayacak ancak dediğim gibi fikir dünyamın gelişimine katkı sağlayacak bir eser arıyorum.

ayrıca düşündüm ki türkçeye henüz çevrilmemiş bir kitabı okursam çok mantıklı olur

öneride bulunur musunuz?

I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born,
and had not suffered the slightest inconvenience from it
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 05 Nov 2016, 22:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yüzüklerin efendisini oku
Üye
medal 1k
ID § 05 Nov 2016, 22:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hiçbir kriterime uymayan bir öneride bulunmayı nasıl başardın abi?

I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born,
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 05 Nov 2016, 22:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Zor oldu ama zoru başardım.
Üye
medal 1k
ID § 05 Nov 2016, 22:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Almancayla İngilizceyi karşılaştırmak için neden Türkçe olmaması gerekiyor ? Amerikadaki çok satanlara bak.
Üye
medal 1k
ID § 05 Nov 2016, 23:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
çünkü eseri tamamen özümsemek için anadilde okumak gerektiğini düşünüyorum. doğal olarak böyle bir proje için de anadilimde okuma imkanı bulamayacağım bir kitap arıyorum ki çok daha verimli olsun.

Yörünge Disi
ID § 05 Nov 2016, 23:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
aradigin sey "niteliksiz adam" -der mann ohne eigenschaften-

cevrildi mi bilmiyorum gerci, yarimdi en son.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 05/11/2016 23:26 tarihinde Lancelion tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 05 Nov 2016, 23:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben arkadaşın türkçe çevrilmemiş isteğini daha net açıklayayım: türkçe baskısı olmasın ki, erişme imkânı olmayan bir şeye erişmenin tatmini ile başarmam kolaylaşsın. eriştiğim de çabama değsin.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 Nov 2016, 23:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
balzac insanlık komedyası kitapları 95 taneymiş ama 22 tanesi türkçeye çevrilmiş. öyle çok soyut şeylerden kavramlardan felan bahsetmediği için dili ağır değildir diye tahmin ediyorum. zevklide okuması sohbet eder gibi yazıyor.

nişabürek
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 Nov 2016, 23:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şuda kronolojik değil ama birinin tavsiye ettiği okuma sırası

[balzacbooks.wordpress.com]

nişabürek
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum