[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Karalama Defteri
|-- |-- |+ Oyun Projesine Senarist Aranıyor...
Yazar RSS Konu: Oyun Projesine Senarist Aranıyor {2568}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 20 Jan 2016, 10:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
küçük bütçeli, gelir beklentisi olmayan, hobi amaçlı olarak bir araya gelen ekibin geliştireceği içinde rpg elementleri olan sci-fi, stealth action, survival tarzı oyuna senarist arıyorum.

oyun ailen isolation gibi uzay istasyonu veya ona benzer kapalı mekanlarda geçecek. izometrik açı da oynanacak shadowrun returns gibi. ışığın, sesin düşmanı çektiği, line of sight'ın önemli olduğu, göremediğiniz köşelerin hep karanlıtka kaldığı bir oyun olacak. kısıtlı mermi ve silah ile, düşük tempolu bir ilerleyişi olacak.

ingilizcesi iyi olmalı veya kendi imkanlarıyla kalite çeviri yaptırmalı. oyundaki tüm textler ingilizce yazılacak. sanırım sonra voice acting de yapılması düşünülüyor.

orjinal senaryo olmalı yalnız. güzel bir hikaye olmalı. bunu da eldeki az malzeme ile yapabilmeli. yani kısıtlı mekan karakter ile fazla animasyon, seslendirme, modelleme ihtiyacı çıkarmadan yapabilmek meziyet. 4 duvar arasında geçen cube, asansörde geçen devil, bi kulubude geçen man from earth gibi etkileyici filmleri hatırlayın. o kadar kısıtlayıcı olmasa da, anlatımı işlenişi modelleme ve kodlama bakımından kolay olsun. daha doğrusu ben yapabileceklerimizi eldeki malzemeleri ortaya koyduğumda, ona göre senaryo üretebilmeli veya daha önce kurguladığı şeyi ona göre uyarlayabilmeli.

ayrıca 'konu hikaye bu' diyecek adam olmamalı. yani oyun olarak uygulanabilirliğini düşünebilmeli, gerekirse senaryoyu kırapabilmeli, değiştirebilmeli, ekleme çıkarma yapabilmeli.

harita tasarımlarına destek olmalı, yol göstermeli hatta oturup çizmeli. senaryoyu ortada bırakmadan haritada hangi obje nereden alınacak, hani kısımda cutscene olacak, nerede konu ile ilgili bi data ,veri, obje bulanacak, nerede boss, nerede kapı anahtarı olacak vesaire. o tip şeyleri üzerime almak istemediğimden o tip şeylere de kafa yoracak birisi olmalı.

platform pc olacak bu arada.

para yok. castte adınız yazar, aha bunun senaryosunu ben yazdım diye övünürsünüz. commercial quality bi şey çıkarsa steame iteleriz para kazandırırsa payını alır.

yukarıdaki meziyetlere sahip değilseniz yada belirttiğim şekilde yapım aşamasında da çalışmanız gerektiğini göz ardı edip sonradan sallayacaksanız birbirimizin vaktini harcamayalım boşuna. çünkü herkesin illaki senaryosu, fikri, projesi oluyor kafasında bu tip şeylerde.
Üye
ID § 20 Jan 2016, 10:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
benim bi sci fi senaryo var kafamda. konuşalım anlatayım. hikayenin telifi bende kalsın yeter asdf

sana hiç yakış
Yörünge Disi
ID § 20 Jan 2016, 11:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
senaristten neden level design yapmasını istiyorsun lan, çok farklı işler.

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 20 Jan 2016, 11:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ingilizce olmasa atlardım ben. tarzancaya benzer biraz benim ingilizceyle.

nişabürek

1 defa güncellendi. Son güncelleme 20/01/2016 11:19 tarihinde Mal tarafindan yapilmistir.
TW
ID § 20 Jan 2016, 11:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
bingildak
senaristten neden level design yapmasını istiyorsun lan, çok farklı işler.

o kadar farklı değil benim istediğim.

şurada yan yatmış varil, burada patlamış yanıp sönen kırmızı ışık olsun gibi detay design yapmayacak. sadece karalyacak bi şeyler veya yapılan tasarıma fikir verecek. adres tarif ederken yaptığın çizim gibi abi. şurada şu olay oluyor, bu koridorun sonunda şu event oluyor, karakter bu odaya girince şunu ogreniyor diye karalasın yani.

ya işte bi adam varmış, görev almış gemiye gitmiş. burada şunu öldurmuş. bu aslında ajanmış, diğer taraf da gemiye ajan sokmuş ama. o da sisteme virüs yükleyip androidleri kendi atarafına çekmiş. bu aşamada bizim asıl oğlan sistemi yeniden başlatmak için sistem odasına gitmiş. orada bu diğer ajanı gormuş ama. gözü dövmesine takılmış. o aslında aynı yetimhanede büyüdüğü arkadaşıymış asddfghj

sonra al bunu oyun yap asdfghh.

abi böyle filmi çekilecekmiş gibi senaryoyu yazıp bırakan adam istemiyorum abi kısaca. oyun tasarımını da el atacak. ben sürekli bak o olmaz, bak onu yapmak zor, bak onun için şunu şunu bunu yaptırmak gerekir diye oyun tasarımını anlatmak istemiyorum saatlerce. o yüzden oyun tasarımına da el atacak adam gelsin dediğimde bu konuda fikri olan, merakı olan, hevesi adam belki bilgisi de olan adam geleceğinden iş hızlanıyor.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 20/01/2016 11:22 tarihinde imamizer tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 20 Jan 2016, 11:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ne kadar alacak senarist

verbum sat sapienti est
Yörünge Disi
ID § 20 Jan 2016, 11:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
anladım, ben sana senaryo verecek sen oyuna uyarlayacaksın zannettim. sen oyuna özel senaryo yazmasını istiyorsun, yazarken de oyunu gözünün önüne getirip yazacak gibi.

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Viktor'yaaa
ID § 20 Jan 2016, 11:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tam benlik is, butun yetenegimi dokturup 3-5 nerd disinda kimsenin anliyamiycagi bir plot yazarim... oh wait

tamam tamam super fikir aklimda, robotun teki cole dusuyor, orda birilerini buluyor filan sonra kotu adamlarin doomsday weaponini yok ediyorlar, aile dramasi var bole uzayda gecen d&d yapalim...

yada yok yok, federation vs empire yapalim, tabi bu hicbirzaman eskimez, 100 kere yapsan gene fanboy yaratir...

usuyoruz my emprah sad smiley

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.
TW
ID § 20 Jan 2016, 11:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Fistan
ne kadar alacak senarist

ücret yok dediğim gibi. hisse olarak henüz oturup düşünmedim bi rakam.

Alinti
bingildak
anladım, ben sana senaryo verecek sen oyuna uyarlayacaksın zannettim. sen oyuna özel senaryo yazmasını istiyorsun, yazarken de oyunu gözünün önüne getirip yazacak gibi.

aynen abi. yada işte kafasındaki senaryoyu oyuna uyarlasın. romanı tiyatro senaryosuna uyarlamak gibi.

Alinti
Laurelin
tam benlik is, butun yetenegimi dokturup 3-5 nerd disinda kimsenin anliyamiycagi bir plot yazarim... oh wait

tamam tamam super fikir aklimda, robotun teki cole dusuyor, orda birilerini buluyor filan sonra kotu adamlarin doomsday weaponini yok ediyorlar, aile dramasi var bole uzayda gecen d&d yapalim...

yada yok yok, federation vs empire yapalim, tabi bu hicbirzaman eskimez, 100 kere yapsan gene fanboy yaratir...

usuyoruz my emprah sad smiley

arya bi git asdfgh
TW
ID § 20 Jan 2016, 11:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ZOMBİ 99 diye türk oyunu vardı o geldi aklıma

Bilemiyorum altan
Viktor'yaaa
ID § 20 Jan 2016, 11:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
zombi oyunu yapmak kolay ya, hicbirsey bilmesen resident evili kopyala koy safdasdf

sci-fi zor ama ciddi konusursak, riskli baya. settingi plottan once yedirmek lazim, fantastik kurgu yazarken "hersey zaman icinde kayboldu" uzerinden gidersin, aciklanmasi gereken her asspullda "a wizard did it" yaparsin, 3-4 faction yeter hikayeyi goturmede ama sci-fi uzayda nerede geciyordan tut tarihine, birbirine benzememesi gereken factionlarina kadar cok problem. ben kendi hikayemi fantastik kurgu yazmaya baslamistim, sci-fi ye donmek istiyorum ama korkunc zorluyor

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.
Köylü
ID § 20 Jan 2016, 11:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kahramanımız bir teorik fizikçi, yeni işindeki ilk ayını doldurmamış daha ama herkes ondan çok ümitli nedense. şirket çölün ortasında bi araştırma merkezi tarzı bi yer. üzerinde çalıştıkları şey ise 2 ay önce düşen bi gök taşının içinden çıkan dünya dışı bir cisim. baya bi kurcalıyorlar başta ama bi bok olmuyor sonra durduk yere birden başka bi gezegene bi portal açılıyor içeriden bi sürü yaratık gelip herkesi kesip biçiyor. sonra demo bitiyor oyuna başlıyoruz. elimizde bi levye var

Old enough to bleed, old enough to breed!
ISLAM FUCK YEAH
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 20 Jan 2016, 11:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ahahahathumbs up tutar bu senaryo.
Köylü
ID § 20 Jan 2016, 11:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tuttuğu kadar

Old enough to bleed, old enough to breed!
ISLAM FUCK YEAH
Yörünge Disi
ID § 20 Jan 2016, 11:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sci-fi uo yap

uke
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum