[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Karalama Defteri
|-- |-- |+ E-Book satışlarından ödeme almak....
Yazar RSS Konu: E-Book satışlarından ödeme almak. {1006}
  [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Jan 2015, 11:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Konuya hakim değilim , şimdi google'a girişicektim , ondan önce burada bilen arkadaşlar varsa daha anlaşılır kolay şekilde yazarlar diye sizlere sormak istedim.

Amazon / Smashwords ikilisinde kitap satmayı başarırsak , ödemeyi nasıl yapıyorlar? Ödeme alma yöntemlerimiz neler olur en rahat? Orada ödeme yöntemleri gözüküyor ama Türkiye için en rahat hangisi olur asıl merak ettiğim o.
Üye
medal 1k
ID § 27 Jan 2015, 11:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
paypal
Yörünge Disi
ID § 27 Jan 2015, 12:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Amazon'da seller olmak icin bi seller hesabi olusturuyosun. Banka hesap bilgilerini falan soruyo. O asamada Turkiye hesabini girebileceginden supheliyim. Amazon'un hangi sitesinde satis yapiyosan o ulkedeki hesabini girmeni istiyor. UK icin UK, USA icin USA. En guzel yolu mail atip sormak ya da selling e-book amazon seklinde bi google'lamak. Eminim vardir bi yerde. O bilgiler isine yaramazsa direkt sitesine girip contact kismindan live chat'e dadanabilirsin. Muhtemelen yardimci olamayacak ordaki representative ama seni dogru yere yonlendirecegine eminim.

Afyon'dan vekilime taze taze kaymak lazim.
Genel Yönetici
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 27 Jan 2015, 12:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Zor değil.

Bir USA adresi, telefonu ve banka hesabı gerek. Borderlinx - MyUS, Skype ve Payoneer gibi servislerle okur. Borderlinx ile aldığın adres her şekilde yasal bu arada, yazışmalarda kullanılabilir.

Vergi olaylarını bilmiyorum ama.

Magic: The Gathering Online = GERGE
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Jan 2015, 12:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Peki çalışılabilecek bir yer var mı bunların hepsini halledebilecek? Mesela atıyorum ben birine word dosyası halinde atarım yazıyı , o alır her yerde yayınlar bütün geliri alır bana pay verir şeklinde?
Genel Yönetici
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 27 Jan 2015, 12:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yayınevi deniyor onlara abi =)

Magic: The Gathering Online = GERGE
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Jan 2015, 12:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
asdfasdf grinning smiley

Ya sadece e-book yayınevi diye öyle dedim grinning smiley Bi de sen atıcan bir yere o otomatik her yere upload edicek , ben şimdi yazsam yayınevi niye alıp yayınlasın sen kimsin der bana
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 11 Feb 2015, 15:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Google play den satmayı düşünmüyorsan bir de onu düşün bence, oldukça da kolay.

Battle: Wessago#2769
Yörünge Disi
ID § 11 Feb 2015, 16:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Arkadaş niye amazonda kitap satıyorsunuz ben anlamadım olayı ?

Çok saçma geldi bana eğer 1000 denfazla satmayacaksanız...
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum