[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Karalama Defteri
|-- |-- |+ Kitap Tavsiyeleri...
Yazar RSS Konu: Kitap Tavsiyeleri {26232}
Syf: ««/ 20 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 07 Dec 2015, 21:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.idefix.com]

Harry Potter ve Felsefe Taşı - Resimli Özel Baskı

Yurtdışında 6 Ekim'de çıkmış. Bizde de 6 Kasım'da. Her sene bir kitabı illüstre edeceklermiş.

Alanlar çok beğenmiş.
Aldım ben de kitaplığımda bulunsun diye.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 07 Dec 2015, 21:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yaş kaç birader?
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 02 May 2016, 17:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
3 yıl önce Kabalcı'nın Humanitas serisinden Başkalaşımları okudum, Antik Yazar Apuleius'un efsanevi eseri. Asinus aureus (Altın Eşek) diye geçiyor. Niyeyse bugün aklıma düştü tavsiye edeyim dedim, Franz Kafka'nın etkilendiği eserdir aynı zamanda.

Latince - Türkçe beraber yer alıyor. Çiğdem Dürüşken çevirisi, gayet düzgün yani ingilizce'den değil latince orjinalinden çeviri.

Eserin konusu aslında basit, ana karakter lanetlenip eşeğe dönüşüyor ve bir eşek olarak Roma dünyasında oradan oraya sürükleniyor. İnsanların eşeğe olan davranışlarını ve çevre izlenimlerini o kadar güzel vermiş ki göz açıp kapayıncaya kadar bitiyor kitap. Kitabın kalınlığı korkutmasın bu arada, 663 sayfa kaynak bölümü hariç ama yarısı latince yarısı Türkçe olduğu için böyle yani 333 sayfa civarı ediyor. İleride Latince öğrenmek isterseniz de işinize yarayacak bir kitap.
Üye
medal 1k
ID § 14 May 2016, 00:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abiler ağalar beyler

kralkatiligüncesi 1.kitabı Rüzgarın Adı hiç bir yerde yok emenike elinden çıkarmak isteyen,hayrına vermek/satmak isteyen şurda bulursun (özellikle Ankara da ) diyen olursa kutumu yeşillendirsin.çok çok makbule geçer valla..
Üye
medal 1k
ID § 14 May 2016, 01:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gazi kutuphanesinde var git al
Üye
ID § 14 May 2016, 02:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

Centilmen piçler serisi ve ilk kitabı Locke Lamora'nın Yalanları çok beğendim bu kitabı serinin ikinci kitabını da bugün yarın okuyup bitireceğim. Tavsiye ederim.

dylanN
meov sevgilim bana dediğim hediyeyi alsa kesin ona veririm o gece.

Üye
medal 1k
ID § 14 May 2016, 10:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
kzpmaza
gazi kutuphanesinde var git al

Iade sistemi yokmuydu orda ya direk satin alabilirmiyim?
Üye
medal 1k
ID § 16 May 2016, 18:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Arkadasim da soyliyip duruyordu "gentlemen bastards okuuu gentlemen bastards oku" diye... epey begenmisti hemen e-readere indiriyorum ...

Alinti
aQuelleris

Centilmen piçler serisi ve ilk kitabı Locke Lamora'nın Yalanları çok beğendim bu kitabı serinin ikinci kitabını da bugün yarın okuyup bitireceğim. Tavsiye ederim.

go to work,send your kids to school,
follow fashion,act normal,walk on the pavements,
watch T.V.,save for your oldage,obey the law.Repeat after me, I am free.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 16/05/2016 18:15 tarihinde zeper tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Jul 2016, 16:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

Kitap baya başarılı. Alper Oysal'ın sınunuşu da fevkalade güzel ve kuvvetli. "Üzerie düşünceler" konseptli kitapları okumak baya bi 'ötekini dinlemeyi' gerektiriyo yalnız. Yoruluyo insan. Kendimi durmuş tartışırken buluyorum sürekli, sonra du bakalım dinlemeye devam ediyim diyip okumaya dönüyorum.

Fakat ingilizceyi akademik düzeyde öğrenmeyi istedim ya, böyle kitapları ingilizce okumak güzel olurdu
Yörünge Disi
ID § 10 Oct 2016, 12:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Seneler sonra biraktim teknik kitaplari, biyografi ve romanlara geri dondum. Kendimin bile inanmadigi kadar da hizli okuyorum.

Ilk sunla basladim;

Kevin Mitnick, Ghost in the Wires.

Kabaca Kevin Mitnick'in hayatini kendi agzindan anlatiyor. Baya guzel, surukleyici. Arada bir tekrarliyo gibi oluyor ama sonra yine toparliyor. Haliyle 4/5.

Turkcesi de mevcut bu arada.

[www.goodreads.com]

The Martian

Andy Weir'in kitabi. Filmden sonra gaza gelip aldiydim, bayagi bi yatti, sonra iki hafta dayanmadi kitap.

Film guzeldi diyorsaniz, hele hele filmde detaya doyamadiysaniz kitabi mutlaka okumalisiniz cunku kitap filmden bi 100-125 kat iyi. Cok fazla sey kirpmislar filmde ve cok fazla detay yontmuslar. Gereksiz denilebilecek bir suru degisiklik yapmislar. Haliyle 5/5.

Sirada Chris Hadfield'in An Astronaut's Guide to Life on Earth var, verdim siparisi geliyor ama onu beklerken World of Warcraft'in Chronicles of War'una baslamis bulundum. Bundan sonraya kaldi artik.

Afyon'dan vekilime taze taze kaymak lazim.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 27 Dec 2016, 19:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

dan simmons - the terror (teror-turkcesi var)

su gercek olayin

[en.wikipedia.org]

korku ogeleri ile super anlatilmis hali. cok begendim tavsiye ederim.

bu olaydaki iki gemi 2014 (erebus) ve 2016 (terror) da bulunmuslar. kitabin sonu haric bulunduklarini bilmesem %100 tutturmus diyecektim. cok iyi arastirmis ve anlatmis dan.

Scalanova#2827

Kifflom!

1 defa güncellendi. Son güncelleme 27/12/2016 19:02 tarihinde Kanuni tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 20 Sep 2017, 15:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

çok iyi kitap. açıkçası çok okudum ettim bu konuda, bana beginner kalır falan diye artislik yaparak alıp okudum yine de bilmediğim bir sürü şey öğrendim.

konuya merak duyan direk alıp okusun. evrim ağacı sayfasını kuran adamın kitabı zaten, sayfayı bilmeyen varsa takip edin derim.

ulan o hangi yüzüğü diyen kim lan
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 20 Sep 2017, 17:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

bilimkurgu-sosyoloji-felsefe-aşk-ihanet ne ararsan var 10/10
Üye
ID § 20 Sep 2017, 18:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yanlış topiğe yazmışım lan :/

ulan o hangi yüzüğü diyen kim lan
Üye
ID § 21 Sep 2017, 08:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Asimov kitaplarına kapak tasarlamayı kimse beceremiyo anasını satayım, adam nasıl yazıyosa

Es deli külek bu günü apar,
O öten ömrü yeniden gaytar.
Syf: ««/ 20 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum