[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Konu Dışı
|-- |-- |+ Takside POS dolandırıcılığı...
Yazar RSS Konu: Takside POS dolandırıcılığı {1136}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 21 Dec 2018, 12:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
selam
istanbul'da yaşayıp taksi ödemelerini kredi kartiyla yapanlar özellikle dikkat etsinler
ayın 11inde başıma geldi çok önemsemedim heralde hallolur diye dusundum pek olmadi.
Tuzla köprüsünden taksiye bindim marinaya kadar gitmem gerekti yol yaklasik bi 10km falan tutuyor.
çeşitli dönüş kaçırmalar sonunda 20dakika içinde ulaştım lokasyona baya bir acelem vardi aslinda taksimetre yaklasik 39lira tuttu para üstü bozuk parasinin olmadigini söyleyince daha fazla geç kalmamak icin kartla ödeyeyim dedim bari(son bir aydir yogun sekilde iş gereği taksi kullaniyorum pek memnun olmuyorlar kartla ödemeden cunku 1 gün sonra para hesaba geçtiğini söylediler) bi anda 409 lira gibi bi tutar çekti durakten iade yapabileceklerini söyledi telefonunu plakayi aldim bi an önce inmek zorunda kaldim.

gereksiz uzatmayayim web siteleri bu: [www.taksidepos.com] 90lira ustu tutarlari sifresiz ve temazsiz cekemeyeceklerini de belirtmisler gereksiz bi suru uzadi olay dikkat edin patiler :3

Üye
ID § 21 Dec 2018, 12:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Çekerken şifre girmeden bakmadın mı abi ne kadar çektiğine?

Bir de duraktan iade nedir abi, o POS'tan yapsın hemen iadesini. Para çeken POS elbet para da iade eder.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 21/12/2018 12:08 tarihinde Bright tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 21 Dec 2018, 12:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sifre girmeden cekti zaten o ikinci pos kagidina imza atman gerekiyor o islem yapildiktan sonra.
Üye
ID § 21 Dec 2018, 12:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Niye 409 tl çekti pos mu 409 a çevirdi demek istedin yoksa şoför mü 409 tuşlamış?
orada anında iptal ettirebiliyorsun acelenden yararlanmış sanki,?

"I am Fire , I am Death."
Üye
ID § 21 Dec 2018, 12:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Atmasaydın 400 TL'ye imza, bankadan iptal edilirdi muhtemelen imzasız çekilen.
Üye
medal 1k
ID § 21 Dec 2018, 12:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
pos cihazlarındaki komisyon dolandırıcılığının üstüne bi daha komisyon koyup daha da kar elde edelim dolandırma şeysi işte...

normal marketlerdeki dükkanlardaki pos cihazları da komisyon kesiyor. dükkanlar bize yansıtmıyor bunu.
Üye
imza atmadim zaten benim tarafimdan onay yok ve manuel 409lira tusladi evet.
Üye
409tl şifresiz çekemiyor bankalar yatırmıyor o miktarı şifresiz işlemde başka bir arıza var bence orada.

Üye
ID § 21 Dec 2018, 12:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
elle 409 girdiyse baya hayvanlık yapmış ama sıkıntı işte 90 tl üstü miktarlarda şifresiz işlem kabul edilmiyor pos cihazı çekmeye çalışsa da banka işlemi onaylamıyor.

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 21 Dec 2018, 12:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
405 euro ödedim almanyada otele
şifresiz

yurtdışı olmasıyla ilgisi var mı bilmiyorum
türk bankası kartıyla yaptım
Üye
ID § 21 Dec 2018, 12:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Facepalm
Genel Yönetici

ID § 22 Dec 2018, 21:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yurt dışında bazı ülkeler hala bizdeki gibi PIN'i kullanmıyor. Bankaya göre değişiyor ama bazıları direkt bu işlemleri onaylamıyor. Bu arada geçmiş olsun abi, imza atmadığın için hukuki açıdan sorun olmaması gerekiyor. Kimseye güven kalmadı, bence mümkünse kredi kartı işlemleri için Bitaksi veya Uber tercih edilmeli.

=o= Another Project.. =o=
Üye
ID § 22 Dec 2018, 22:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
peki alamadın mı paranı geri? 39 tl'yi 409 yazmak nedir ayrıca. nası bişimiş o öle. sen de kartının şifresiz çekme limitini düşür bu arada, default 30-50 tl gibi bişi olsa gerek diye hatırlıyorum ben bu arada. şifresiz nası 400ü çekiyo onu da anlamadım

Alinti
Jeeztro
405 euro ödedim almanyada otele
şifresiz

yurtdışı olmasıyla ilgisi var mı bilmiyorum
türk bankası kartıyla yaptım

yurtdışında şifre kullanmıyorlar genellikle
Üye
medal 1k
ID § 22 Dec 2018, 23:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
O zaman pos makinesine anteni takıp gidiyorum ben yurtdışına

ps2 klawye gibisi yok
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 22 Dec 2018, 23:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hukuk mukuk karistirma bankaya ben bunu istemiyorum de iptal ederler, gecmis olsun
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum