[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Konu Dışı
|-- |-- |+ Elektrik dağıtım bedeli için dava...
Yazar RSS Konu: Elektrik dağıtım bedeli için dava {1062}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 26 May 2018, 02:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Serbest tuketici yaklasik 5 yildir olan bir sistem.Yillik tuketimi blirli kilovatsaatin ustundeki tuketicilere aynen adsl hatti tasir gibi,elektrik dagiticisini degistirme hakki veriyor.Eskiden bu tutar aylik 130 tl civariydi simdi 75 tl ye dustu.Sizin icin hicbirsey degismiyor sadece faturanin geldigi sirket degisiyor,sirketler belirii oranda indirim yapiyorlar.Ben 2013-2016 arasinda ipragaz elektrikten aldim ,aylik tarife uzerinden yuzde 7,5 indirim verdiler.
Tarife degisimi icin yapacaginiz tek sey sozlesmeyi imzalamak,firmalar kendi arasinda hallediyorlar kalan isleri,elektrikte falan kesinti olmuyor.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 26/05/2018 02:10 tarihinde miyaw33 tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 26 May 2018, 02:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
elektrikte kesinti olacak olsa kimse değiştirmez zaten heralde ya. düşünsene bi de diyelim cumaya denk geldi, bişi oldu açamadılar geri. haftasonu elektrik yok ashdfusah.
Üye
medal 1k
ID § 26 May 2018, 07:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Fransuxa
serbest tüketici ne demek oluyor abi? enerjisa ya bağlı bir tarife değil sanırım. istediğim firmayı seçme özgürlüğüme serbest tüketici mi deniliyor?

Aynen miyaw'ın dediği gibi. Aylık belli bir limitin üstünde elektrik harcayanlar, kendi elektrik tedarikçisini seçebiliyor. Ben çok uğraşmak istemiyorum dersen, şu an faturanı hangi görevli tedarikçi kesiyorsa, onları arayıp serbest tüketici olmak istediğini söylemen yeterli (sonra da sözleşme imzalayacaksın). Araştırırım ben diyorsan da yüzlerce tedarikçi var, sağladıkları indirimler + kampanyalarına göre karar verebilirsin.

Bir de sadece tarifen değişiyor, yeni bir hat çekmeyecekler sayaca =) O yüzden elektrik kesintisi falan olmaz.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 26/05/2018 07:19 tarihinde Phoenixlin tarafindan yapilmistir.
Survivor
medal 1k medal 5k
ID § 26 May 2018, 11:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ama yine onlarda aktif olarak dağıtım bedeli vs kisvesi altında yerleştirmeye devam ediyor anladığım kadarıyla farkeden bişey yok. 200 liralık elektriğe 100 lirada dağıtım vermeye devam yani.
Üye
medal 1k
ID § 26 May 2018, 12:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
EPDK Fatura Hesaplama

Buradan bi deneyin ve kontrolünü sağlayın.
Üye
medal 1k
ID § 26 May 2018, 12:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
miyaw33
Serbest tuketici yaklasik 5 yildir olan bir sistem.Yillik tuketimi blirli kilovatsaatin ustundeki tuketicilere aynen adsl hatti tasir gibi,elektrik dagiticisini degistirme hakki veriyor.Eskiden bu tutar aylik 130 tl civariydi simdi 75 tl ye dustu.Sizin icin hicbirsey degismiyor sadece faturanin geldigi sirket degisiyor,sirketler belirii oranda indirim yapiyorlar.Ben 2013-2016 arasinda ipragaz elektrikten aldim ,aylik tarife uzerinden yuzde 7,5 indirim verdiler.
Tarife degisimi icin yapacaginiz tek sey sozlesmeyi imzalamak,firmalar kendi arasinda hallediyorlar kalan isleri,elektrikte falan kesinti olmuyor.

Aynı şey doğalgaz için de geçerli. 100k sm3 üzeri tüketim gerçekleştiren herkes her işletme serbest tüketici olarak nitelendiriliyor.
Üye
medal 1k
ID § 26 May 2018, 12:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Fransuxa
ama yine onlarda aktif olarak dağıtım bedeli vs kisvesi altında yerleştirmeye devam ediyor anladığım kadarıyla farkeden bişey yok. 200 liralık elektriğe 100 lirada dağıtım vermeye devam yani.

Önemli olan ödediğin faturanın düşmesi. O dağıtım bedeli vs. ne yaparsan yap alınmaya devam edecek, elektrik sektörünün lobisi güçlü.
Üye
medal 1k
ID § 26 May 2018, 13:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Rotweiler
Alinti
stormeagle
Alinti
neutrino
Elektrigi dagitiyorum bedeli de bu diyor

Ayrıca zaten sayaç okuma bedeli sabit bir tutar değil sıkıntı orada, % li olduğu için 100tl faturası gelenin sayaç okuma bedeli 6 lira 50 tl ödeyenin 3 lira. Demek çok elektrik kullanınca daha zor okunuyor sayaç
Üye
medal 1k
ID § 26 May 2018, 13:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Rotweiler
Alinti
stormeagle
Alinti
neutrino
Elektrigi dagitiyorum bedeli de bu diyor

Lan bu okuyucular nası bir maaş alıyormuş ya?
5 tlden 200 daire tek bir blokta 1000 TL eder.

Ayrıca zaten sayaç okuma bedeli sabit bir tutar değil sıkıntı orada, % li olduğu için 100tl faturası gelenin sayaç okuma bedeli 6 lira 50 tl ödeyenin 3 lira. Demek çok elektrik kullanınca daha zor okunuyor sayaç
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum