[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Konu Dışı
|-- |-- |+ Superonline Hacız Problemi...
Yazar RSS Konu: Superonline Hacız Problemi {1235}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 14 May 2018, 17:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selamlar, konuyu tane tane yazmaya çalışacağım, bir ihtimal benzeri başına gelmiş, veya benzer case görmüş arkadaşlar olabilir.

• Yaklaşık tam tarihini hatırlamıyorum ama 1 yıl önce mevcut superonilne dsl hattımı başka bir eve taşıttırıyorum. (Öncesinde de kardeşimin oturduğu evde bulunuyordu hat, kardeşim ev değiştirince yeni eve taşıttırıyoruz.)
  • Superonline yeni taşınılan evde boş port olmadığını bana 1-2 hafta beklememi söylüyor.
  • Beklendikten sonra superonline boş port bulamadıklarını istenilirse hattın iptal edilebieceğni belirtiyor ben de tamam iptal edelim diyorum.
  • Bir süre ses seda çıkmıyor, sonra bakıyorum faturalandırılmada devam ediyorum.
  • Ben yine arıyorum yine iptal ediceğiz diyorlar benden bazı evrakları istiyorlar. (Burda durum karışıyor çünkü tam yurtdışına çıktığım dönemler, evrakları gönderdim mi göndermedim mi, gönderdim de ellerine geçmedi mi bilemiyorum)
  • Daha sonra ben de faturayı takip etmiyorum, veya hat kapatıldı mı diye, bugün şak diye babama icra geliyor smiling smiley fatura ödenmediğinden dolayı
  • Superonline'ı arıyorum, evet zamanında iptal işlemi başlatılmış ama evraklar bize ulaşmadığı için devam etmiş hizmet deniliyor
  • Hukuk bürosunu arıyorum, haliyle sadece borcu takip ettiklerini superonline dosyayı çekmedği sürece bir işlem yapamayacaklarını belirtiyorlar.

Gün sonunda ödemek zorunda kalıcam muhtemlen ama ufakta olsa bir çıkar yolu var mıdır diye bakınıyorum şu an.

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
medal 1k
ID § 14 May 2018, 17:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
srfszlr
Üye
ID § 14 May 2018, 17:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bilader 1 megabyte bile harcamamisim, telefon konusmalarini kayit altina aliyomussunuz, cikarin bakicam, orda iptal ettigime dair kanit var de, sie cek.
Alan Yetkilisi
ID § 14 May 2018, 17:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
evrak gelmedi diye adam opuyolar iste boyle boyle. iptal ettirmenin neyine ne evragi istiyosa.
Üye
ID § 14 May 2018, 17:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tanıdık bi avukatla 5 kuruş ödemeden halledersiniz bence. büyük saçmalık.
hayır bir de almadığın hizmet. adamlar senin binana hizmet getirememiş üstüne faturalandırmaya devam etmiş.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 14/05/2018 17:20 tarihinde sabonis tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 14 May 2018, 17:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
BTK'ya tüketici şikayeti gönder. Bir aralar öttürüyorlardı telekom şirketlerini.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 May 2018, 17:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
BİMER e de yaz. epey efektif. ben faydasını gördüm epeyce.
Üye
ID § 14 May 2018, 17:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Phoenixlin
BTK'ya tüketici şikayeti gönder. Bir aralar öttürüyorlardı telekom şirketlerini.

Benzer bi vodafone internet hattının kapatılamamsı durumunda btk şikayeti ile çözdüm olayı. Faydalı olabilir.

Es deli külek bu günü apar,
O öten ömrü yeniden gaytar.
Üye
medal 1k
ID § 14 May 2018, 17:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
borca ve ferilerine itiraz et eğer süresi geçmediyse. ödeme emri babana tebliğ olduktan sonra 7 gün süren olması gerek. Takibi durudurursun kesinleşmeden sonrasında duruma göre mahkemede bakarsınız olayın aslına. Eğer takibi durdurmazsanız süresinde itiraz edip direk haciz vs işlemi uygulayabilirler ki bu da sıkıntı çıkartabilir.

Bir başka izlenebilecek yol borcun tamamını ödeyip daha sonrasında menfi tespit davası açıp işi halledebilirsin. Haklı oldugun durumda paranı faiziyle ve dava masraflarıyla birlikte geri alırsın.

bir anda aklıma gelenler bunlar avukat değilim belirteyim ama icra işlerinde az biraz bulundum.

"geçen benim piç kılıcıyla neclaya bi hasar vermişim.."
Üye
ID § 14 May 2018, 17:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Geri donusleriniz için tesekkurler

Bir de soyle bir durum var, 7 gun icinde iyiraz etmem lazim haliyl icra ya.
Fakat ben yurtdisindayim ve icra babama geliyor 3.sahis olarak.

Bu durumda nasil bir yol izlemek lazim, babam dilekce verse oluyor mu, yoksa benim babama vekaletname verip dilekceyi oyle mi vermem gerekiyor

Tek care vekaletname ise bunu yurtdisindan nasil hallediyoruz?

Üye
ID § 14 May 2018, 17:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Olorin84 benden önce yazmis smiling smiley

Üye
medal 1k
ID § 14 May 2018, 17:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
takip senin adınaysa vekalet vermen gerekicek mecburen keske tebliğ almasaymıs takibi kesinleştiremezlerdi baya zaman kazanırdın.

Vekalet verip zamanında TR yetiştirmek zor sanırım. Konsolosluğa gidiyorsun kimlik pasaport fotoğraf vs istiyorlar konsolosluk vekil tayin edeceğin kişinin de kimlik bilgilerini istiyor. (istenilen belgeleri nette bulursun) sonrasında imzalanan vekaletin bir örneği sana diğeride posta yoluyla babana gönderilecek bu esnada itiraz suresini kaçırman muhtemel.

"geçen benim piç kılıcıyla neclaya bi hasar vermişim.."

1 defa güncellendi. Son güncelleme 14/05/2018 17:50 tarihinde olorin84 tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 14 May 2018, 18:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
biraz sorudum da herkes vekalet 7 günde gelmez, gelse de ya kaçar ya ucu ucuna gelir dedi

sanırım çare senin de belirttiğin gibi ödeyip daha sonrasında menfi tespit açmak

Üye
ID § 14 May 2018, 18:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben iki yildir kapatamiyorum kabloneti surunduruyorlar oyle bayiye gelmeniz lazim diye
Üye
medal 1k
ID § 14 May 2018, 19:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bu arada dava işlemlerine başla ama şikayet var'a da yaz bence, türktelekom şikayetleri baya ciddiye alıyordu. Süperonline da alır heralde. Tam 12 aydır yapılamayan işyeri telefonum için gece şikayet yazmıştım, ertesi gün saat gündüz 11 de şikayet aktif oldu, 3 saat sonra saat 2 de sorununuz giderilmiştir kontrol edermisiniz diye aradılar.
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum