[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Konu Dışı
|-- |-- |+ Soybağından Romanya Vatandaşlığı Hakkı...
Yazar RSS Konu: Soybağından Romanya Vatandaşlığı Hakkı {2623}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
ID § 25 Feb 2018, 16:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
o arada bir de kur değişmiş nasılsa grinning smiley

"Pazartesi gel Sokrates olarak başla."
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 26 Feb 2018, 12:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
1950+ göçünden sonra geldi iseniz bulgaristana başvuru alıyorlar diye okumuştum.

Kalplerdeki Kaymak آبسولوت
Üye
ID § 26 Feb 2018, 12:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bulgaristan yunanistan yorgo tirsakiden dolayi kabul edemiyor..

-1 geri goc sebebi ile ulkede cogunlugun turk asillilara gecebilme ihtimali ya da en hafif ihtimalle parlementoda sandalye kayiplari

- 2- yunanistan daha once uye oldu ilk baslarda bunlarin yaptigi gibi nufusu sisirme yontemine basvurdular* ab fonlarindan nufusun kadar pay aliyorsun romanya nin da bunu verme sebebi bu ..almanya ban hammer le tehdit edince stopladilar..

3-bulgaristanda ise ilk zamanlarda alenen para karsiligi vatandaslik vermeye basladilar direkt satis ,uyelige alinacaklari belli olunca..yunanistandan agzi yanan almanya yine ban hammer i gosterdi..

4.garibim romanya da moldavyaya oldugu gibi uyelik verecek oldu ilk zamanlarda bulg ile senkronize olarak yine almanya nin ban hammerini yedi hatta dolasimlari da 2 3 sene askiya aldilar uyelikten sonra ama romanya hala caktirmadan yapiyor romanya da hem deli rusvet donuyor dolayisi ile devlet memurlari icin ek gelir hem de hala vatandaslik veriyorlar 100 100 gibi..

su anda benim internetten okudugum..yunanistan hic vatandaslik vermiyor..bulgaristan veriyor ama bayagi zorluyor hatta kesmis bile olabilir.en rahati romanya..

daha onceki yazilanlardan aracilara cok guvenmeyin diyorlar..dogrudur da kendi basiniza bu islemleri takip edebilmeniz pek mumkun degil.en azindan romanya da..ha yapan var mi var da hasbelkader var..yani islemleri kendi araciligi ile yuruten tandigim bir kisi var 1 ay kadar once almis romanya vatandasligini elemanin da basladigi 2.5 sene kadar olmus..eleman zaten trakyada yasiyor hukuki durumlara hakim arti elinin altinda-calistigi yerde yeminli tercuman var vs vs..hatta kendisi de romence biliyor..ekstrem durum yani..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Üye
medal 1k
ID § 26 Feb 2018, 12:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben Romanya vatandaşlığını iki sene önce aldım.

İki nesil öncesi Romanya doğumluysa ve doğum evrakları bulunursa, iki kur kadar (bir sene diyelim) romence kursu alıp (giriş seviyesi olsa da dil istiyorlar) başvurabiliyorsun. Toplam kabul süresi vs. de bir buçuk seneyi buluyor. Sen vatandaşlığı aldıktan sonra çocuğun için başvurusan 3 haftada onunki de çıkıyor. Alt soy kolay yani. Ama eşe vatandaşlık verilmiyor ne yazıkki. Onun için 5 sene Romanyada ikamet edip onun da dil sınavına girmesi lazım vs.

Romanya arşivlerinden doğum evrakı bulmak için bir aracıya ihtiyacın var. Bu işi yapan bazı aracı kişiler 1200 Euro (ben öyle yaptım), Hukuk büroları ise 4000-5000 Euro civarı para istiyor. Yaptıkları iş de hemen hemen aynı.

Taksim Romen Kültür Merkezi'nde de dil kursları var. 2 kur genelde yeterli oluyor.

Sonrası; Jur să fiu devotat patriei şi poporului român, să apăr drepturile şi interesele naţionale, să respect Constituţia şi legile României... smileys with beer

Bir ara özelden yazarsın telefonu verir ayrıntısını anlatırım. Ama yukarıdaki metni anlayacak kıvama gelinceye kadar lisana hakim olmanı istiyorlar.

birpragmatistinsiradisiolumu.tumblr.com
Üye
ID § 26 Feb 2018, 13:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bu arada abinin yazdiklari romanya vatandasligi icin etmeniz gereken yemin..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Üye
medal 1k
ID § 08 Mar 2018, 08:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Benim hem anneanne bulgaristan, dede romanya göçmeni, ama mübadele ile geldikleri için hakkın olmuyor demişti teyzemler.

eski eşim ile toplamda 11 senelik ilişkimiz vardı 5 kelime rumence öğrenebildim sfdsd.

m&b:YaşarUsta
steam:Falrod
Bu mesaj kuzenim tarafından gönderdi.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 08/03/2018 09:01 tarihinde gleoddyn tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 08 Mar 2018, 11:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bulgar için arkadaş uğraştı. Romanya konsolosluguna gidip gerekli evrakları alabilirsin herhalde.
Üye
medal 1k
ID § 09 Mar 2018, 16:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
mubadele ile gelenlerin hakki yok

zaten anlasmada ben vazgectim bu ulkeden, gelende o ulkeden vazgecti seklinde.

ama 1950 sonrasi goclerde yapilabiliyor.

seferad yahudisiyseniz ispanyol vatandasligi alabiliyorsunuz
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum