[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Konu Dışı
|-- |-- |+ sözleşme değişikliği...
Yazar RSS Konu: sözleşme değişikliği {809}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Yörünge Disi
ID § 05 Jan 2018, 17:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
işyeri 40 saatten 45 saate çıkartıyor haftalık çalışma süresini

yeni sözleşme yapılıyormuş
imzalamayıp kovulursam işe iade davası açabilir miyim
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 05 Jan 2018, 17:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ortam kötü
günde 1 saat için işinden olma

boru
Yörünge Disi
ID § 05 Jan 2018, 17:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hukuksal durumu soruyorum işe iade alabileceksem bir kaç ay tatil yaparım işte
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 05 Jan 2018, 17:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
senede 260 saat. yani 10 gün. çok.

gerçi ben de haftada 55 saat çalışıyomuşum. meh.

karaktersiz
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 05 Jan 2018, 17:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ne saçma işler ya, sanki çalışma süresini arttırınca verimlilik artıyor. uzun vadeyi kimse düşünmüyor. gerçek hayatın düz hesap olmadığını anlamayan iş verenler.
Üye
medal 1k
ID § 05 Jan 2018, 17:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
insanlar ne güzel 40 saat falan çalışıyor ya

Alinti
razzRaziel
ne saçma işler ya, sanki çalışma süresini arttırınca verimlilik artıyor. uzun vadeyi kimse düşünmüyor. gerçek hayatın düz hesap olmadığını anlamayan iş verenler.

çalışanlar işten kaçmayıp günde 2-3 saatlerini başka şeylere harcamasalar aslında mesailer artmaz. tabi köle taciri işverenleri tenzih ediyorum. o ibnelere ne kadar mesai soksan azdır.

fark ederse kahrolayim

1 defa güncellendi. Son güncelleme 05/01/2018 17:24 tarihinde Peregrin tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 05 Jan 2018, 17:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
haftasoununu kitleyecekler

sözleşmeyi imzalamayabilirsin, sana tazminatını verip gönderirler. İşe iade açıp kazanabilirsinde.

O yüzden güzelce anlaşırlar, (ciddi bi şirketse tabi) al şu 5 maaşı diyebilirler

‎( ͡° ͜ʖ ͡°)
Yörünge Disi
ID § 05 Jan 2018, 17:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Walla biz de iş az, vakit geçmiyor iş yerinde
Rahatlık batıyor yani
Yörünge Disi
ID § 05 Jan 2018, 17:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Suark
haftasoununu kitleyecekler

sözleşmeyi imzalamayabilirsin, sana tazminatını verip gönderirler. İşe iade açıp kazanabilirsinde.

O yüzden güzelce anlaşırlar, (ciddi bi şirketse tabi) al şu 5 maaşı diyebilirler
Anlaşmak istemezsem?
Üye
ID § 05 Jan 2018, 18:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Belki de çalışan azaltmak istiyorlar, böyle bir şey yaparsak bazıları kendiliğinden çıkar diye düşündüler.

Ben bu konunun hukuki uygulamasını bilmemekle birlikte mantık yürüterek eğer çalışma saatleri arttığı için işten çıkmak istersen sana tazminatını vermek zorunda olduklarını düşünüyorum. Bu durumda işe iade olmaması lazım çünkü işveren seni işten çıkarmıyor, sen yeni çalışma koşullarını beğenmediğin için istifa ediyorsun.
Üye
ID § 05 Jan 2018, 18:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
imzalamazsan kovulmuş olmazsın ki..kendi isteğiyle işinden ayrılmış olursun..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Yörünge Disi
ID § 05 Jan 2018, 18:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Mevcut sözleşme var
Üye
ID § 05 Jan 2018, 18:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
dana22
imzalamazsan kovulmuş olmazsın ki..kendi isteğiyle işinden ayrılmış olursun..

Ya bu neyin kafası? Herhangi birini kovmak istediklerinde, Bizim firmamızda artık siz bize para ödeyeceksiniz çalışmak için diye sözleşme sunsunlar o zaman. İmzalamazsa kendi ayrılmış olur. Ne güzel.

Tabi ki abartıp saçma sapan şeyler yazıyorum bu arada. Ama kafalarına göre artık böyle böyle diyememeleri lazım mantıken.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 05/01/2018 19:06 tarihinde sabonis tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 05 Jan 2018, 18:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
45 saat yasal sınırın içinde olduğundan sorun olacağını zannetmiyorum. Kaynak popom ama olmaz heralde
Üye
ID § 05 Jan 2018, 19:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Önceki sözleşmesinde saat ve maaş yazıyorsa ve sözleşmenin süresi bitmeden ise çok da mantıklı gelmedi bana?

Günde 1 saat belki çok değil ama belki çalışanlardan biri için aşırı kritik o 1 saat? Freelance çalışıyor belki mesela, işlerini yetiştiremeyecek falan? Veya annesi hasta işten çıkıp direk yanına gidiyor ona bakıyor falan. Veya kursa gidiyor iş çıkışı vs vs vs.

3 defa güncellendi. Son güncelleme 05/01/2018 19:30 tarihinde sabonis tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum