[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Konu Dışı
|-- |-- |+ Kombiyi kaçta yakıyorsunuz?...
Yazar RSS Konu: Kombiyi kaçta yakıyorsunuz? {5657}
Syf: ««/ 12 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 27 Nov 2017, 15:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Genel verimli ısınma için merkezi ısıtma en iyi sistem zaten de işte orada konfor sıcaklığı devreye giriyor.

Benim evimde konfor sıcaklığım 19-21 derece arası, üstü olursa donla gezmeye doğru gidiyor. Apartmanda başka adamın konfor sıcaklığı 25 derece olunca kökleniyor kaloriferler, her kata aynı oranda ısı dağılmıyor falan. Bu durumlarda da mantıksız hale geliyor.

En temizi belirli bir minimum sıcaklık zorunluluğu ve ona göre sayaç koyulması.

hopdediks
Üye
ID § 06 Dec 2017, 20:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
benim üst komşum hala yakmıyor gaz. ilk baktığımdan beri 1 ay olmuş tam, 1 ayda 1 metreküp gaz harcamış kadın. ulan 1 ayda 15 kere duş alsan, 15 kere yemek pişirsen 1 metreküpten fazla harcaman lazım.

şerefsizlik diz boyu, ısınamıyoruz lan !!!
Üye
medal 1k
ID § 07 Dec 2017, 09:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Holy
Genel verimli ısınma için merkezi ısıtma en iyi sistem zaten de işte orada konfor sıcaklığı devreye giriyor.

Benim evimde konfor sıcaklığım 19-21 derece arası, üstü olursa donla gezmeye doğru gidiyor. Apartmanda başka adamın konfor sıcaklığı 25 derece olunca kökleniyor kaloriferler, her kata aynı oranda ısı dağılmıyor falan. Bu durumlarda da mantıksız hale geliyor.

En temizi belirli bir minimum sıcaklık zorunluluğu ve ona göre sayaç koyulması.

Böyle durumlarda arada ki fark çok ise ısı pay ölçerler devreye giriyor. Her daireye takılıyor ama bununda aylık işletim ücretini istiyor firmalar. Toplamda kullanılan gaz + ısı pay ölçer kirası oluyor. Her dairenin faturası ayrı oluyor ama toplam maliyet artıyor. Alt kattaki hamam gibi evde oturken en üst katta ki üşüyorsa herkes ona göre ödüyor.
Üye
medal 1k
ID § 12 Dec 2017, 19:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tavsiye ederim
[cosa.com.tr]
Üye
medal 1k
ID § 12 Dec 2017, 19:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Trias
tavsiye ederim
[cosa.com.tr]

aliexpresste falan vardır kesin bundan. Ne olarak aramak lazım aceo?
Üye
medal 1k
ID § 12 Dec 2017, 20:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.aliexpress.com]

1 defa güncellendi. Son güncelleme 12/12/2017 20:03 tarihinde Goering tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Jan 2018, 18:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
en düşükte hiç kapatmadan yakıyorum
öyle yaptığım için de hava pek soğumuyor

boru
Üye
ID § 03 Jan 2018, 18:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
insanların en düşük ısısı nası yetiyo lan. benimki 30 derece mesela en düşük. öyle yaktığım zaman sadece kalorifere dokununca "buz gibi" efekti gitmiş oluyor. herhangi bir ısı falan verdiği yok ama grinning smiley
Üye
medal 1k
ID § 03 Jan 2018, 19:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hiç açmıyorum t-shirtle geziyorum vantilatör açıyorum cam falan açıyorum çok sıcak ya bina
Syf: ««/ 12 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum