[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Konu Dışı
|-- |-- |+ Konut Satışı ve Tahliye...
Yazar RSS Konu: Konut Satışı ve Tahliye {1341}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 14 Jul 2017, 22:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
adamı evsiz mi bırakacaksın
bulsunlar bi ev taşınsınlar önce

verbum sat sapienti est
Alan Yetkilisi

ID § 14 Jul 2017, 22:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Deli misin?!? Kira sozlesmesi filan yapma. Sakin!
Üye
ID § 17 Jul 2017, 15:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
monoscope
Ben emlakçıya ev boşaltılmadan tapuya gitmeyiz dedim o da işleri ilerletme derdinde olduğundan olumlu konuştu fakat bir sıkıntı çıkacakmış gibi hissediyorum.

Abi eserikli misin? Olay gayet normal seyrinde gidiyor, sıkıntı çıkarsa senden kaynaklı çıkar yani,sonuçta bu alım-satım olaylarında iş bir noktada karşılıklı güvene falan gelip dayanır.
Adam evinden çıkıp, yeni eve taşınsa sonra tapuya gitse ve sen orada olmasan adam ne bok yiyecek afedersin? Sen bilirsin tabi, ama öyle taahhüd, kira kontratı falan şeylere girip adamın midesini bulandırma bence.
Üye
medal 1k
ID § 02 Aug 2017, 05:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Noterce düzenlenmiş olan tahliye taahhütnamesinde verilen süre gününde çıkmazsa gereğince maddi cezai şartı. Bu en sağlam yol. Yoksa kiracıyı 3 senede bile çıkartmayabilirsin.

Mighty @di Reborn like phoenix long-live recyclicall and regenerate again.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 02/08/2017 05:07 tarihinde akirafes tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 15 Sep 2017, 13:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Merhaba,

şöyle bir durum vardı aklıma takıldı avukat ve bankacı patiler fikirlerini paylaşabilirse sevinirim.

Tapuda konut satışı ve banka ipoteği sonrasında bankaya gittik ve satıcı parayı nakit olarak isteyip sonrasında akrabasının aynı bankadaki hesabına aktartmak istedi.

Banka satıcının bu isteğine karşılık ona hiç hesap açmadan mortgage tutarını benim hesabımdan çekip satıcıya xxx pafta ada vs. konutun satış bedeli açıklaması olan makbuza konut tutarı teslim alınmıştır diye imza attırdı ve sonrasında satıcının akrabasının hesabına elden para yatırma şeklinde aktardı.

Para sadece operasyonel olarak yer değiştirdi sıcak para yoktu ortada.

Şimdi merak ettiğim şey satıcı bir gün gelipte ben bu adama ev sattım ama parasını ödemedi gibi bir iddaa ile ortaya çıksa sıkıntı yaratır mı ?

Kafama takıldı çünkü banka normalde karşı tarafa hesap açıp oraya parayı aktarması gerekir diye düşünüyodum ama böyle bir tarzda varmış.

Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Yazdığım herşey hayaldir, sorumluluk kabul etmiyorum.
Üye
ID § 15 Sep 2017, 13:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
monoscope
Tapuda konut satışı ve banka ipoteği sonrasında

dan sonrasini okumadim. okumaya gerek yok cunku

So i grab my boombox and hit the TURBO BASS..
Üye
ID § 15 Sep 2017, 13:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
orada su aptal soru soruluyo, aliciya parani verdin mi kardesim? verdim , saticiya parani aldin mi kardesim? aldim.

imzayi basiyosun.

ha guvenmeyip blokecek ile calismak lazim orasi ayri

So i grab my boombox and hit the TURBO BASS..
Üye
medal 1k
ID § 15 Sep 2017, 13:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sikinti olacak bir sey yok. Yanlis anlamadiysam para senin hesabindan tek seferde cikmis, banka adama parayi aldigina dair belge imzalatmis sonra da adamin talep ettigi hesaba yatirilmis.

Aklima cikabilecek bir sorun gelmiyor ki sonucta banka ipotegini almis, bankaninda isine gelmeyen bir durum sorun cikmasi. Raad ol arkanda banka var.
Üye
medal 1k
ID § 15 Sep 2017, 13:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bir de bu kadar ince dusunme abi sakin biraz smiling smiley Konunun baslarini da okudum da cok gereksiz endiseler ediniyorsun bence.
Üye
ID § 15 Sep 2017, 14:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
böyle bir iddia etse dahi, malı satmış. İmzayı atmış dimi?Gerçektende parayı vermemiş olsan bile bişey iddia edememesi lazım.

onun dışında arada banka varsa zaten 50 kere sağlama almışlardır kendilierini
Alinti
monoscope
Merhaba,

şöyle bir durum vardı aklıma takıldı avukat ve bankacı patiler fikirlerini paylaşabilirse sevinirim.

Tapuda konut satışı ve banka ipoteği sonrasında bankaya gittik ve satıcı parayı nakit olarak isteyip sonrasında akrabasının aynı bankadaki hesabına aktartmak istedi.

Banka satıcının bu isteğine karşılık ona hiç hesap açmadan mortgage tutarını benim hesabımdan çekip satıcıya xxx pafta ada vs. konutun satış bedeli açıklaması olan makbuza konut tutarı teslim alınmıştır diye imza attırdı ve sonrasında satıcının akrabasının hesabına elden para yatırma şeklinde aktardı.

Para sadece operasyonel olarak yer değiştirdi sıcak para yoktu ortada.

Şimdi merak ettiğim şey satıcı bir gün gelipte ben bu adama ev sattım ama parasını ödemedi gibi bir iddaa ile ortaya çıksa sıkıntı yaratır mı ?

Kafama takıldı çünkü banka normalde karşı tarafa hesap açıp oraya parayı aktarması gerekir diye düşünüyodum ama böyle bir tarzda varmış.

Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

‎( ͡° ͜ʖ ͡°)
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Sep 2017, 14:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
cicibeybe
Bir de bu kadar ince dusunme abi sakin biraz smiling smiley Konunun baslarini da okudum da cok gereksiz endiseler ediniyorsun bence.
bence düşünebildiğin kadar ince düşün, memleket dolandırıcı kaynıyor nereden çıkacağı belli olmuyor.

"I am Fire , I am Death."
Üye
medal 1k
ID § 15 Sep 2017, 14:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
op ile aliveris yapacak olan varsa dikkat etsin dertsiz başına dert alır.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Sep 2017, 15:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
op keşke ev almasaymış kiracı olarak devam etmesi herkes için hayırlısı olacakmış.

neyse evi satana çok geçmiş olsun, allah başka dert vermesin. büyük badire atlatmışlar ailecek..

patipatipatipatipatipatipatipatipatipatipati
Üye
ID § 15 Sep 2017, 15:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
GERGE
Deli misin?!? Kira sozlesmesi filan yapma. Sakin!

wtf?
Üye
medal 1k
ID § 15 Sep 2017, 15:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi adam ilk defa böyle bi topa giriyor olabilir,dolayısıyla endişeli,saçma vs bir sürü tavrı olabilir yüklenmeyin bence

sen de germe kendini sıkıntılı bi durum yok,adamla (evi satanla) dikleşme ne zaman boşaltırsa o zaman geçersin çok mu acil durumun ? Adam da zaten aylarca oturmaz bence,satmazdı o zaman

are you sex ? are you disco ?
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum