[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Konu Dışı
|-- |-- |+ Yurtdisi nakliye...
Yazar RSS Konu: Yurtdisi nakliye {1579}
Syf: ««/ 5 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Jun 2017, 20:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Türkiye'den Almanya'ya bazi seyler getirmek istiyorum. Almanya gumrugune girip 19% veya daha fazla sanirim vergi odenmesi gerektigini gordum.

Bu durumda turkiyede odedigim KDV'yi geri alabiliyor muyum? Tamamen kisisel amacli urunler olacak bunlar.

Seramik, mobilya veya kapi pencere gibi seyler olabilir, kendi yaptirdigim evde kullanmak istedigim urunlerin bazilarini getirtmek istiyorum. Normalde bu gibi seyler dogu avrupadan getiriliyor, EU da olduklari icin direk vergi dahi odenmiyor ama ben Turkiye ile olan durumu merak ediyorum.

Nakliye konusunda tecrübesi olan var mi?

Dipl.-Ing.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 18/06/2017 20:23 tarihinde GEd tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 18 Jun 2017, 20:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
seramik dediğin taharet musluklu klozet mi
Viktor'yaaa
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 18 Jun 2017, 20:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
lel dakka bir gol bir

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 18/06/2017 20:51 tarihinde Laurelin tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Jun 2017, 20:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
neden olmasin

kaynimin dugun takimini da getiricem

Dipl.-Ing.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 18/06/2017 20:56 tarihinde GEd tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Jun 2017, 21:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
taharet musluğu çok fucker duruyo

i'm ethan bradberry
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Jun 2017, 21:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
zaten o musluktan sonra nakliyeci olsa forumda yazmaz buraya.

Ben turkiyedeyken ogrenirim gerisinismiling smiley

Konuyu modern taharetlere baglayalim.

Dipl.-Ing.
Üye
medal 1k
ID § 18 Jun 2017, 21:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sıçarken kumandanın pil biterse noluyo acaba
TW
ID § 18 Jun 2017, 21:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sicis abort ediliyo nolcak

yok
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Jun 2017, 21:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yurtdışına çalışan bi TIR'cı bulup işin püf noktalarını öğrenebilirsin. Onlar işin her çakallığını biliyorlar.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Jun 2017, 22:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yaz tatiline gelince izmirdeki firmalari bir kovaliycam artik.

Dipl.-Ing.
Üye
ID § 19 Jun 2017, 00:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sadece klozettir bilmem ne ise nakliyeci amcalara yanas..ulkeye yukleri oldugu zaman goturuveriyorlar. genelde de bir ufak rakiya bakiyor..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
TW
ID § 19 Jun 2017, 01:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben başka bir konuda birşey öğrenmek istiyorum aslında. Yurt dışında ev almanın en iyi yolu nedir acaba. Para çıkarma yolu yani bir nevi.

"Everybody's talking but no one says a word."
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Jun 2017, 01:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bu aralar bnu baya kisi soruyor Turkiye'ye guvenmediklerinden olsa gerek.

Alabiliyorsundur mutlaka ama oturum veya vatandaslik olmadan islemleri yurutmek oldukca zor olur. En temizi güvendigin, gercekten guvenebilecegin birisi uzerinden halletmek olur.

Bu guvendigin kisinin senden gelen parayi devlete aciklayabilmesi gerekli birde. Soruyorlar para nerden geldi diye, aciklayamazsan vergi kaciriyorsun die ceza var.

Turkiyenin aksine burda her onune gelen apartman dikemedigi icin ev bulmak da ayrica zor. Ben 2 sene aradim. Cevremde 7 sene arayanlar var. Genelde arazi alip herkes kendi evini dikiyor. Arazi bulmak da deli zor.

Dipl.-Ing.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 19/06/2017 01:41 tarihinde GEd tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 19 Jun 2017, 02:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi ora Almanya ya, başka ülkelerde paran varsa evi falan rahat alırsın. Hatta baya bir paran varsa evle birlikte vatandaşlık da veriyorlar.

Edit boldlu kısım. Söylediğinin tam tersi anlam çıkıyor yoksa smiling smiley

1 defa güncellendi. Son güncelleme 19/06/2017 02:16 tarihinde calimero tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 19 Jun 2017, 02:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ingilterede vergi acaip fazlaydi sanirim % 30 40 civari birsey..araziler de cok ucuz degil ingilterede..anlayabildigim kadariyle yerel otoritelere bagli hersey ..hani biryerde ikamet edip surekli isin pesinde kosturmak lazim gibi..

onun disinda avrupanin hangi sehirlerinde hangi bolgeler ucuz istatistiklerini gosteren yerler de var..atiyorum ispanya icin kuzey batisi okyanus kiyisi oviedo santander coruna daha ucuz muhemelen ulkenin ekserisine gore daha az is daha kisitli imkanlar vs diyedir..

baya para 500k euro..portekiz.. oturum sarti yok aldigin an oturumu veriyor avrupada..ispanya yilda bilmem kac ay sarti var..almanya belli degil ama tukkan acarsan 2 almana is verirsen vs vs deniyor..ama almanya evle birlikte vatandasli vermiyor..is yeri acip isletmen lazim..belli zaman sonra sinavdan gecip vs vs..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll

2 defa güncellendi. Son güncelleme 19/06/2017 02:07 tarihinde dana22 tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 5 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum