[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Konu Dışı
|-- |-- |+ norveç den tahsil edilemeyen para...
Yazar RSS Konu: norveç den tahsil edilemeyen para {1271}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 28 Feb 2017, 00:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
huun
Alinti
Thraine_Numeheru
İki ay önce 500$ lik swift dökümanı gönderdi karşılığı cıkmadi , elimdeki tek kanıt bu ve mail yazışmaları.
Ne yapıcağımı bilemedim , mağazalarına adam mı yollim napim confused smiley

şimdi senin sorunun şu ki swift bir sik değil. sadece müşterinin kuruma emir verdiğine dair teknik bir yazışma. hesabında parayı görmeden yaptığın her eylem sadece seni bağlar.

evet dogru , hukuki acidan zaten hiçbişey yapamam.Ama sonucda karsılıksız bi para transferi var , karşı tarafta avrupada tanınan moda defilelerine katılan bir marka.En son bunlar ifşa edicem , pislik yapıcam...
Üye
medal 1k
ID § 28 Feb 2017, 00:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
ginaly
Esnafın en kırılgan noktası: Açık Hesap
Yurtdışına dünyada açık hesap mal yollayan tek numune ülkeyiz galiba.

Bone, 8 Şubat 2013 20:34 tarihinde demiş ki;
"bir de filmlerde gördüğümüz darth maul sizce tank buildine mi daha yakın, yoksa dps buildine mi?"
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Feb 2017, 01:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Unut o parayı gelmez, üzerine su iç tecrübe niyetine.

Bu işte İsrail'in parmağı var, kesin Mossad'ın işi. masa k.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Feb 2017, 03:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
krem iste bari

Çintal #2185
Üye
medal 1k
ID § 28 Feb 2017, 03:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
asduhfoausfoıdhoıuasdhfıuaısdf
Üye
ID § 28 Feb 2017, 04:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
sanssizsansli
krem iste bari
ahah

ne okudum lan ben
Üye
ID § 28 Feb 2017, 05:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tek caren kalmis

Wubba lubba dub dub!
Üye
ID § 28 Feb 2017, 08:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben hukukcu degilim de,
elinde sozlesme yok ama elinde invoice vardir, maillerde siparis listesi vardir. konusmalar, odemeyi su tarihte yapicam diye soz vardir. malin gidis tarihi gumrugu beyannamesi vssi vardir. bunlar yeterli olmaz mi hukuki yollarla hakkini aramaya? mali orta doguda bir yere satsan anlarim unut git derim de norvece satmis adam
Üye
ID § 28 Feb 2017, 08:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Marty dediği gibi bende hukuk derslerinden "sözlü akit" falan diye bir şeyler hatırlıyorum

"zenginliği gürültülü sözlerle övünmek için değil, bir iş başarabilmek için bir fırsat biliyoruz.
yoksul olmayı değil fakat bundan kurtulmak için uğraşmamayı ayıp sayarız.
devletle ilgilenmeyen kimseyi zararsız değil, yararsız buluruz." Perikles
Üye
medal 1k
ID § 28 Feb 2017, 08:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Oski
Alinti
incdarkness
tüketici haklarına git hakkını ara, en kötü vatan polise başvur tek sanal güvenlikte hallederler

business 2 business. tuketiciyle ne alakasi var

aslında o anda kafamda türlü türlü esprikler şakalar vardı, fakat hiçbirini belirtmedim.amacım mizahtı olmadı. Ruhlarımızdaki şerbet gibi dengesi tutmadı.

hergun 500gram haribo kas yapiyor
TW
ID § 28 Feb 2017, 10:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam,

Ticari ataşelikler vasıtasıyla baskı kurabilirsin. Bizim oradaki büyükelçilikten de yardım isteyebilirsin.

Yazışmaları ve swift bir derece delil olabilir elinde. Bazen bizim ticaret odaları da yazışabiliyor.

Saygılar.
Üye
medal 1k
ID § 01 Mar 2017, 09:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
paramecium
Selam,

Ticari ataşelikler vasıtasıyla baskı kurabilirsin. Bizim oradaki büyükelçilikten de yardım isteyebilirsin.

Yazışmaları ve swift bir derece delil olabilir elinde. Bazen bizim ticaret odaları da yazışabiliyor.

Saygılar.

selam

şimdi görüştüm ateşelikle bizim yapabileceğimiz birşey yok dedi , avukat aracılığı ile işlem başlatabilirsiniz dedi.
Yukarda söylendiği gibi mail yazışmalarındaki ibare aynen bu
"Please take my letters as a confirmation on payment and feel free to start production now."
akit diyebiliriz sanırım

1 defa güncellendi. Son güncelleme 01/03/2017 09:26 tarihinde Thraine_Numeheru tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 02 Mar 2017, 08:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şu topic sabitlenmeli baktıkça moralim yerine geliyor. (yanlış anlaşılmasın tahsil edilemeyen para için değil)

NORVEÇ DE ÇOK BOZDU LOL.
Üye
ID § 02 Mar 2017, 08:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi hani is paradan çıktıysa uğraş da, hani daha da para döküp bişey elde edemeyebilirsin. Motive'in ne burada ona göre hareket et.
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum